Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (38)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani Beatrix! Sa-ti traiasca cele doua minuni si sa fiti sanatosi toti 4 sa va puteti bucura unii de altii.

Revin ca sunt trasa de pantaloni,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Neata fetelor!
Ileana deci e mai grea situatia decat la mine :( Imi pare tare rau si imi vine sa o injur cum stiu mai urat, dar mi-e ca ma pune DC-ul la coltul de rusine :(
Olgutta ma uit si eu, si daca iti convine pretul, pot sa iti trimit la sf de luna pe mami, care se va intoarce in Ro.
Olga esti in Deva??
Anca am mai discutat si pe Fb, si pe noi lipsa lui tzitzi nu ne-a ajutat la un somn dulce, neintrerupt, dar repet, daca a devenit frustrant pt tine, pune planurile in actiune. Succes!
Mady felicitari pt apartament! Va doresc numai momente de liniste in noua voastra casa. lasa-l pe nebun sa va ironizeze si scoate cat de mult poti de pe el. dupa ce ajungeti la casa voastra, sanatate buna si la revedere la neganditul asta de om.

Eu vreau sa va intreb pe cele care sunteti prin strainatate sau casatorite cu cetateni starini, cum abordati problema limbilor?? Eu am inceput sa merg la un psiho-pedagog pt consultatii. Am invatat cate ceva despre educatia fundamentala, mi se potrivesc sfaturile ei, iar in ce priveste educarea limbajului copilului multilingvistic, m-a sfatuit sa abordez tactica "one parent/one language", dar astept opinii testate.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

LA MULTI ANI MAMI DE BULGARAS SEF..TE PUPAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multi ani Beatrix, fericire, multa sanatate sa te bucuri de minunile tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multi ani Beatrix!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

la multi ani beatrix! sanatate si multa multa fericire!

noi suntem cam tot pe acolo...filip tot muci tot tratament, i-au scos ieri dopuri din urechi si cica asa e el: producator de dopuri , rares e mai bine, eu tot naspa si am anchilozat si de mijloc de aseara ca sa fie treaba buna...nu am chef de nimic sincer...o sa ma duc mai dupa amiaza cu rares si cu prietena lui la un loc de joaca caci e in vacanta cupilu si cere ...in rest...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, Rox! Sa fii fericita alaturi de familia ta frumoasa!
La multe lunite, Natalia Ioana!
Miha, eu ti-am raspuns pe FB la intrebare.
Olgutzza, o sa intreb la farmacia de langa mine cum sta treaba cu laptele asta. Multa sanatate micutei!
Bulinutza, multa sanatate, sa scapati odata! M-ai pus pe ganduri cu dopurile lui Filip, si Jo face la ceara in urechi de ma dispera, cu Maria nu am avut niciodata problema asta, ea nici acum nu face mizerie in urechi, in schimb pe sora-sa trebuie s-o curat tot la 2-3 zile ca altfel devine vizibil tare si se intinde pana la lob. Apropo, voi cum curatati urechile bebeilor? Aici pediatrii nu recomanda folosirea betisoarelor speciale pt bebei, cica pot fi periculoase oricum, dar doar un servetel sau un prosopel mie mi se pare insuficient.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

La multi ani, Roxana, si tot binele din lume!!
si multumesc mult de info, nici prin cap nu-mi trecea ca s-ar da numai pe reteta...

Mihaela si Alexandra, saru'mana!

Bulinutza, sa va priasca iesirea si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

La multi ani, Beatrix! Sa fii sanatoasa si norocoasa alaturi de voiniceii tai!

Ileana da, stiu, de asta am si zis. Stii cat imi iubeam profesia? Desi e mult spus "cariera" ceea ce am construit eu, imi petreceam orele la job facand ceea ce faceam cu placere si timpul trecea repede si cu folos, eram respectata si apreciata si asta era pentru mine cel mai important. Dar intre timp lucrurile s-au schimbat, nu am avut energie sa gasesc un alt angajator si acum caut solutii deocamdata teoretice, mi se pare ca a sta inca 30 de ani intr-un birou si departe de copii cel putin 10 ore pe zi nu merita. Si daca m-ai fi vazut cu cat drag m-am intors la job acum 6 ani cand Andra avea 10 luni...

Mady, mult succes cu apartamentul. Pentru mine achizitionarea unei locuintei cu tot ce implica asta (credit, alergatura, planuri pe termen lung, calcule, comisioane) a fost pe locul doi ca si stress in toata viata mea, primul loc fiind ocupat la distanta de dificultatea de a ramane insarcinata

Anca_cls eu te inteleg, si pe mine ma suge de ma innebuneste Cristi noaptea, sunt varza de obosita si din pacate ne-am obisnuit asa. Dar fara san cum te gandesti sa o linistesti noaptea? Eu am incercat sa nu ii mai dau sanul crezand ca il voi obisnui pana la urma, si nu am reusit decat sa il trezesc complet si sa-l fac sa planga si mai tare. Sa imi spui daca ai reusit, multa bafta!

Olgutza, nu stiu daca in cazul vostru dermatita e cauzata de alergii si daca merg sau nu remediile clasice, dar la noi Avene Trixera face minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

La multi ani Beatrix!
Sa fi mereu in putere sa-ti cresti puisorii si sa fi mereu vesela si optimista. Sa-ti dea viata tie si familiei tot ce e mai bun pe lume. Te imbratisez draga mea cu multa putere si din tot sufletul din coltisorul meu de acasa.

Mergi la inceput