Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

'neatza!

Azi eu dau cafeaua!

Am avut o noapte ceva mai buna, adica cu doar treziri...Poate sparg o data si la dintii aia de jos soi ne mai linistim!
Noi azi vom merge la cimitir la mormantul tatalui meu ca joi nu am putut merge din cauza vremii...

va pup si o zi frumoasa si usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

2 treziri vroiam sa spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata!

noi suntem nasol...rares e cu gura umflata rau de tot de la stomatita aia aftoasa, filip nu bine deloc nici el...muci, rosu in gat cu puroi io cu laringita de numa intelege nimeni ce vb si cu o sinuzita de ismt ca mor de dureri de cap...vreau sa fim bine! atat de mult vreau!

nu reusesc sa mai citesc ce scrieti ...olga bine ai revenit!...m-ai intrebat ceva cred dar nu mai gasesc unde si am uitat
sanatate si voua si cand ne-om revenii o sa vreau sa vb sa iti spun despre niste dr mai cu capul la ei poate te ajuta cumva!

ma duc sa incep sa administrez la tratamente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

imi e frica sa nu fac o depresie...nu dorm noaptea mai deloc si numai ganduri tampite am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

neatza!
Anca, multumesc de cafea! la cat mai putine treziri!
si eu m-as fi dus la cimitir azi (tot la tata), insa e la 100 km de Bucuresti. Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti cei dragi noua!

Olga e la dentist cu tati, primu' control din viata ei, avea emotii draga de ea, mai ales ca deja i se misca un dintzishor. io-s cu bebElina-n brate, nani.

aseara mi-am facut pofta de dulce, am fost la nasi si-am mancat tort de ciocolata . dar asta a fost ieri .

Bulinutza, imi pare tare rau de voi...:( am vazut ca tu tragi constant cu amandoi, si nici tu nu esti ok. nu mai conteaza acu' ce te-ntrebasem, conteaza sa va faceti bine, iar tie-ti trebuie ceva sa-ti ridice moralu', da-o-n spanac de depresie!! io-s lupu' moralist...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna dimineata si de la noi,Anca -multumim de cafea si la cat mai putine treziri.Sa iasa dintisorii sa va linistiti amandoua.
Olguttza-bun tare o fi fost tortul de ciocolata...eu mi-am linistit pfta de dulce am facut "lapte de pasare sau bulgari de zapada " maaama ce buni sunt-reci mai ales
Bulinutza cand citesc ce scrii ma apuca frica....offf cum dati voi dintr-una in alta.Ai cel putin vreun ajutor in casa? Poate ar trebui sa schimbi medicul ca prea le adunati pe toate-ma gandesc la vreunul de la chirurgie buco-maxilo-faciala nu stiu...zic si eu...
Hai Doamne ajuta sa te faci bine tu si copilasii tai. sa ne dai vesti bune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna fetelor!

Dupa o lunga absenta, uite ca revin...

Lady, sanatate multa! Tare mai esti incercata si tu! De Bulinutza nici nu mai vorbesc! Eu cred ca eram de mult la balamuc in locul vostru!

Ileana, Matza, apropo de copiii care sudeaza un cuplu, eu sunt de parere contrara! Sau cel putin la noi asa este. Am stat 6 ani fara copii si mi-e tare dor de vremurile alea! Nu zic ca acum nu ne mai iubim, poate chiar ne iubim mai mult, dar nu mai avem timp si energie sa vorbim ca alta data, cate-n luna si in stele! Acum facem un rezumat al zilei si un plan al zilelor viitoare in 30 de min dupa ce adormim copiii si gata, picam lati (sau cel putin eu)... Cam o data pe luna ne apuca 1-2 noaptea vorbind si imi fac mare placere discutiile alea, dar sunt prea rare pentru gustul meu. Pe de alta parte, nu ma vad lasandu-mi copiii fara tata, indiferent care ar fi relatia lui cu mine, dar poate ca gandesc asa pentru ca relatia e ok...

Matza, ma inclin in fata mamei vitrege cu inima buna! Si sanatate multa lui Tudor!

Olgutzza, sanatate multa micutei si welcome back! E aceeasi diferenta intre copiii nostri

Gianina, felicitari pentru sifida care ai devenit! (se ghiceste invidia, da ) Eu pe Anca_cls si Sophia nu le felicit, sunt din alta liga Glumesc! Felicitari fetelor!

Faith, Beatrix, nu-mi vine sa cred ca dupa aproape 20 de ani de fumat un pachet de tigari pe zi, nici nu ma mai gandesc la tutun! Eram convinsa ca o sa fiu terorizata de dorinta toata viata, dar nu e asa!

Mady, indiferent ce zice socrul tau, mie mi se pare ca ai o meserie interesanta, chiar vreau o consultatie! Si sunt dispusa sa platesc bani grei pentru ea! Spune-i asta socrului tau!

Revin ca sa trezit baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

off,off,cate probleme, si cat de mica ma fac io cand imi amintesc ca ma vait ca a mea e "balerina" de mica ;

alexa, bravoooo micutei "rame" , un pt piscotel si unul pt mami cu nervii tari

alice, se poa' sa fac doar o poza cu praji,caci oficial mi-am reluat sportul ,deci mai subtire cu dulcele ca "bale(na)rina" are de date jos kile bune

matza, tot respectul ,pana la urma copilul n-are nicio vina ca mama'sa a gresit ,si cum bine ziceai cred ca regreta gestul facut
,cu fiecare suflare a ei
lady,bulinutz multa multa sanatate piticilor si voua putere ..bulinutz,daca crezi ca te ajuta ,sa plangi pe un un umar,astept un telefon, nu ma incumet sa te sun sa nu te deranjez

ileana, pofta sa ai la a 100 supa de acelasi fel

anca,trebuie sa ne incurajam ca la un moment dat vor dormi toata noaptea

Letitia,chiar ma gandeam zilele astea la tine, si la altesa,ca n-a mai dat niciun semn..si eu ca si tine , o iubesc pe A de nu am aer,dar parca oboseala isi spune cuvantul , practic n-am mai dormit o noapte intreaga de 9 1/2 luni ,si asta se "vede"in relatia noastra..dar cum ziceam , o sa treaca , sanatosi sa fim



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Pe noi copiii nu ne-au sudat, din pacate. Nu stiu cum si de ce, nu zic ca n-am si eu vreo vina, dar de cand am ramas insarcinata cu Andra intre noi ceva s-a rupt. El voia sa il tratez in continuare ca pe un copil, eu ma simteam rau si eram dezamagita de atitudinea lui. "si-asa ma tii inca 7 luni, fara mancare?" greturile mele atingeau apogeul si el voia sa ii gatesc cu carne. De parca nu ar fi fost alta solutie, de parca as fi decretat forever "eu nu mai gatesc!" Nici prin cap nu imi trecuse greva gatitului, imi fusese insa atat de rau vreo saptamana ca nu imi venea sa ma ridic din pat. Eternul subiect al mancarii facute in casa care mi-a distrus o parte din viata... pe care nu am timp sa i-o gatesc nici acum, prilej ca soacra-mea sa intervina intre noi cu deviza "eu nu vreau decat sa va ajut".

M-am intalnit din intamplare cu o ora in urma cu 2 prietene de varsta mea care nu au copii. Eu eram singura cu amandoi copiii, fusesem cu Andra la dentist, au trecut cu greu cele 2 ore de interdictie la mancare - timp in care imi toaca marunt nervii ca ii e foame - apoi am mers in sfarsit sa mancam. Cristi a terminat portia lui de banana cu para luata de acasa apoi a cersit din farfuria Andrei si a primit intr-un final cateva bucatele de carne. S-a jucat cu biberonul pana s-a udat tot. Andra mi-a cerut oglinda sa se rujeze, apoi s-a ocupat de Cristi ca sa mananc si eu. Ele s-au uitat cu atata nostalgie si cu drag la ce faceam eu si la ce faceau ei incat mi-am amintit de vremurile in care imi doream copii si nu reuseam sa raman insarcinata, si nu imi inchipuiam fericire mai mare decat sa mergi cu bebe in carucior la plimbare. Imi dau seama ca nu e chiar atat de rau inclinata balanta, am doi copii frumosi, sanatosi si doriti, chiar daca frumusetea relatiei mele cu tatal lor scartaie.
Asta e, platim un pret pt orice. Sanatosi sa fim!

Olgutza, multa putere si speranta ca pe masura ce cresc copiii problemele lor se vor remedia.

Am mai incercat sa scriu o data azi dimineata, dar am inchis calculatorul cand al meu m-a facut "obsedata si dependenta de internet". Asta ca tot ziceai Ileana ca scriu rar

Luiza, fain program, mie mi se pare ca te descurci f bine. As fi vrut sa pot sa-l invat pe C. sa adoarma seara fara sanul meu in gura, dar e peste puterile mele. Stiu tone de teorie dar practica si lipsa mea de somn ma omoara. nu-s deloc multumita de mine la capitolul asta.

Lali, te pup, lasa ca printre ploile alea o mai fi si o zi cu soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Letitia si Adc eu nu cred neaparat ca un copil sudeaza o relatie cat ca arata cu adevarat cum era ea.

In cazul nostru ca sa fiu realista copilul ne-a si apropiat extraordinar de mult dar ne-a si indepartat. Nu mai petrecem timp doar noi doi ca inainte. Nici eu nu am timp de sot si nici sotul de mine. Si la amandoi ne e dor unul de celelalt. Ne e dor de noi.
Dar diminetile cand il luam pe gugulufete in pat si il pupam amandoi sunt magice. Si atunci ne uitam unul la celalalt si suntem mai fericiti si mai impliniti ca oricand.
O sa o scoatem la capat.
Si el e razgaiat si mi-a facut viata amara de multe ori dar nici eu nu sunt mai presus. Sunt multe lucruri pe care le face si pe care nu le vad si multe momente in care-mi vars nervii pe el de oboseala si invers.
Dar ne iubim, ne respectam si inca avem intre noi acea scanteie mai puternica decat oricand.
E iubirea vietii mele.
Dar asta nu inseamna ca nu visez uneori la zilele de tinerete si libertate. E omeneste pana la urma si nu inseamna ca-mi iubesc baietii mai putin. De fapt cred ca inseamna ca-mi lipseste o bona filipineza


Mergi la inceput