Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (38)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Sunt haioase. Si au sunete, lumini. Le au si la noi, la mothercare. Au si mai de baieti, si mai de fete. Sunt putin mai scumpe decat pe site. De fapt eu am luat setul ala cu 30£, era la reducere. Ah, daca are cine sa ti le trimita din anglia, am un voucher de 25% reducere la jucarii pe mothercare. E valabil pana pe 14 luna asta, iar eu nu mai vreau sa cumpar nimic :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Marius nu face nimic cu tractorasele, el are jucariile lui :)) cumpara masinutele alea dea de agostini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

vai fetelor... ce subiect bun ati inceput! si eu credeam ca-s nebuna ca ma gandesc deja la cadouri olishka - e super rama-calendar! ms pentru idee. eu am mai luat cani personalizate, pe care la temperatura inalta apare o poza anume. pentru ariana tocmai am cumparat un antepremergator 2 in 1
anca_cls - tot dintii ne supara noaptea bebeii: "Eruptia dintisorilor, mai exact miscarea dintelului pentru a iesi la suprafata prin interiorul gingiei este un proces care se defasoara in stadia, fiind mai activ noaptea decat ziua. Astfel se explica faptul ca bebelusii sunt mai nervosi noaptea in aceasta perioada."
lady - cand ai avut timp sa faci bunatatile alea? eu deabia reusesc sa fac ceva de mancare, ca sa nu fie gol frigiderul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Olishka- cumva leon nu accepta bibe? Apa cum ii dai? noi bem cu cescuta, insa se ineaca de fiecare data. asa ca apa la noi nu prea face parte dinmeniu.ii dau si cucanita cu cioc, insa mai mult da pe afara.
Alexa - de cand ai spus ca vor creste bulgarasii cu 2-3 cm, mi se pare Ariana mai inalta...sa. dea domnul sa fie bine la voi .
Altesa - ce frumos il prezinti tu pe rafi! Va anunt ca ariana este o neastamparata, nu ma asculta deloc, nu invata nimik de la noi, nu sta in carucior, nici in scaun, mancarea e mai mult blw ca sa avem liniste la masa .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

olgutza imi pare rau pentru pisica ta! Anul trecut la inceputul lunii iunie mi-a murit si mie pisicul persan (atac cerebral provocat de o malformatie la inima) si inteleg cat e de dureros.. Il aveam doar de 5 ani, dar el era mai batran avea 8-9. Nu stiam nimic despre boala lui si sambata a paralizat iar duminica a murit...
Tristetea provocata de pierderea lui a disparut la o saptamana o data cu aflarea vestii ca vom avea un copil.. Asa s-au aranjat toate la noi.... A plecat un suflet si a aparut altul.
Kraluca dr ortopeda mi-a explicat ceva de genu ca in momentul in care copilasii incep sa mearga au un puseu de crestere in inaltime!
olishka interesanta ideea de la ikea.. plec maine sa cumpar...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Rafael Ioan, Eduard si Filip Andrei!
Olga, eu daca ma apuc sa insir toata lista de cadouri, mi-e teama ca te vei plictisi. Dar, daca ai zis ca ai nevoie de inspiratie, iata:
- Maria: un glob pamantesc luminos, o masina Barbie, ceva jocuri si un bebelus
- Johanna: un antemergator carucior cu papusica aferenta si inca ceva (nu m-am hotarat inca). Acelasi lucru l-am cumparat si pentru nepotica noastra care tocmai a impliti un an. Nu stiu cat de ajuta ideile astea, ca tu ai baieti.
-mama perna electrica pentru mijloc pt ca se tot plange de crize de sciatica si cred ca asa ceva ar ajuta-o. Si un calendar personalizat cu nepoatele.
- socru-meu o pereche de papuci si o sa mai vad eu ce-i mai iau,
- soacra-mea set de dresuri groase, de iarna, deodorante si un parfum. Pt amandoi un calendar personalizat cu nepoatele.
- bunicii mei: un calendar personalizat cu stranepoatele, pampersi pt bunicul meu (implineste in curand 93 de ani), sosete antiderapante groase ca sunt frigurosi, dragii de ei...
- Nepoata (21 de ani): cosmetice si dulciuri
- Nepoata (15 ani): o haina de iarna f faina si dulciuri
- Nepot (13 ani): pantaloni de ski, un joc pt PS3 si dulciuri
- Nepot (8 ani): o consola electronica cu 120 de jocuri, costum de ski si dulciuri
- Verisoara (28 de ani): set de machiaj gen geamantanel de la Yves Rocher (asta isi dorea)
- Verisoara (25 de ani): cosmetice
- Verisoara (37 de ani): set cadou de la Yves Rocher
- Var (26 de ani): tricouri si inca ceva (ori o pereche de blugi, ori adidasi ori un cd player de masina)
- Var (31 de ani): set cadou cosmetice de la Biotherm (am luat 3 astfel de seturi pt inca doi veri, mai indepartati)
- cumnata 1: cosmetice de la Yves Rocher, ca-i plac f mult
-cumnatul 1: set cosmetice Vichy
- cumnata 2: inca ma gandesc, probabil tot cosmetice Yves Rocher, desi cred ca ajung tot la fii-sa (aka nepoata de 21 de ani)
- cumnat 2: set cosmetice Yves Rocher
- cumnata 3: set cadou Yves Rocher
-cumnat 3: set cosmetice Yves Rocher
La adtea se adauga cate un pachet de cafea de familie si muuulte dulciuri.
Pt copiii prietenilor si copiii din vecini, de la Bucuresti am cumparat jocuri cu margelute, pictat dupa numere, seturi de construit si, evident dulciuri.
Am uitat cea mai importanta persoana: sotului vreau sa-i iau un parfum, ceva de la Hugo Boss, dar inca nu m-am hotarat care (eu sunt fan Hugo Boss asa ca mi-e greu sa aleg care parfum e mai fain).
Evident eu am inceput sa cumpar cadourile inca din iulie-august cand erau reduceri mari la unele chestii. Avand in vedere cat de multe cadouri am de cumparat, va dati seama ca trebuie sa o iau din timp cu cumparaturile. Daca as sta sa calculez cat costa toate, m-ar lua durerea de cap...
Olga, sper sa nu ma injuri ca ti-am insirat toata polologhia asta...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Vaaaaaaaaaaai Lexi....pot si eu sa fiu nepoata ta...am 26 merge?
Mie nu are cine sa imi cumpere cadouri...B e cel mai lenes cica s
a imi iau ce vreau eu si sa nu il mai persescut! De fete ma ocup eu si in rest doar parintilor le iau cate ceva..inspiratie de moment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mar_ysa, gata, te infiez de nepoata, ce zici? Deci, ce ti-ar placea sa primesti?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata.
Leeexi, vai de mine cate cadouri cumperi :)) tu esti "ruda din strainatate" care nu poate veni cu mana goala acasa, asa-i?
Denisa, asa face si marius. De fapt el ma intreaba ce vreau cadou :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

fetele , am nevoie de sfatul vostru
anastasia tuseste si haraie in gat asa parca ar avea ceva mucozitati ;nu are temperatura,voi le dati ceva la pitici daca tusesc (eu acum o tratez homeopat) dar tare imi e sa nu se agraveze..sa incerc ceva panadol sau nurofen sau mai astept?

Mergi la inceput