Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (38)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

sa va scriu si eu un pic....imi pare rau ca nu mai reusesc sa intru pe forum,dar tata e plecat in romania si mama a acaparat laptopul si de pe telefon e mai greu...plus ca mama merge zilnic la serv si doar eu stau cu bb...si al meu e marait ca i-a spart un dinte de sus gingia si cred ca vin toti 4 deodata.
beatrix ma bucur sa aud vesti despre voi!!!
sper ca de azi sa reusesc sa tin ritmul si aici macar cu cate o postare pe zi!!!!
va pup pe toate si va doresc multa sanatate la bebici!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Miha asa de tare ma enervam si eu pe soacra-mea la David, acum nu sunt chiar ca o leoaica, dar o pisicuta care zgaraie mai zace in mine Cel mai tare ma enerveaza "placerea" de a indesa in copii fel si fel de prostii. Leon a gustat pufuleti si biscuiti cu lapte, iar David primeste ciocolata la 11 noaptea sau o prajitura dimineata pe stomacul gol Ma enerveaza sclipirea aia din ochi, nu mai poate de fericire cand ii vede pe ei mancand toate porcariile. Zici ca alte metode de a afce copiii fericiti nu mai exista
Si ca sa-ti raspund la intrebarea cu iesitul in Deva: am fost la finii mei si am jucat un joc si am mai iesit la Ceapa Rosie

Alice VREAAAAAUUUU!!!! Ar fi fain sa mai vina si alte mamici. Macar 1 data pe luna tot trebuie sa punem de o "feteasca" Ce zici de saptamana viitoare? Unde mergem?

Olgutza imi pare rau pentru pisica ta

Ce bebei avansati avem aici Al meu este un puuuutuuuroooooos, dar nu ne grabim nicaieri. Profit de fiecare clipa de bebeluseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am si eu o tema: ce cadouri luati la copii de Craciun? Si daca aveti chef de raspuns si idei, ce le luam la soti, parinti, socri, prieteni etc. Eu am inceput sa cumpar din cadouri, caci nu mai vreau sa alerg in ultima saptamana, cand o sa fie nebunia cea mai mare. Sa nu radeti, din septembrie am inceput sa achizitionez cate ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Oliska eu nu rad ca si tot de prin septembrie am inceput sa cumpar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Eu le-am luat la copii cate trei randuri se jucarii pana acum, si spre disperarea lui marius le tin ascunse prin casa :))
Pt restul personajelor din casa habar n-am. Astept si eu idei de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Oricum le voi lua ceva simbolic celor din familie. Toti au zis ca sa nu luam cadouri, dar eu le voi lua. De exemplu ma gandeam pt soacra-mea un calendar de birou cu pozele copiilor ca e innebunita dupa ei. Pt cumnat o cana de ceai cu o cutie in care sa patreze plantele (e bautor de ceaiuri). Pt bunicul lui marius o carte si eventual o sticla de vin (zilnic bea un pahar. Are 85 ani).
Mai astept idei de la voi
Ah, stiu o gagica, care impleteste tot felil de chestii (cercei, bratari, coliere, caciuli pr pitici). E tare raaau

Olga, saptamana asta doar miercuri nu pot. In rest sunt libera :) mergem oriunde :)) nu la club, ca sa putem vorbi astept sa se mai inscrie doritoare si sa ne hotaram unde si cand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!! Imi pica ochii-n gura. Asa-mi trebuie daca ma culc la 2 noaptea. Doar ca asa-mi place sa stau in liniste sa fac ce vreau fara sa ma bazaie nimeni, ca nu-mi vine sa ma culc mai devreme

Alice pai nu direct in club, ne facem si noi mai intai incalzirea la un pub Cine mai doreste, cine mai pofteste?

Alice, Roxana ziceti-mi si mie ce ati luat deja. Oricum pt copii nu le iau decat cate o jucarie, caci si-asa o sa primeasca multe. Doar ca prefer sa fie ceva calitate. In rest, suna in pana de idei Am luat 2 truse de machiaj pt 2 dintre prietenele mele si mai am ceva jucarii luate de la JUmbo, dar sa vad cum le impart. Oricum lista este luuuuungaaaaa!!!!

Sa aveti weekend fain de tot!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Alice si eu le fac calendare la bunicute. Le-am luat inca de la craciunul trecut ramele astea, dar n-am mai apucat sa le fac. Incap exact 12 poze

http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/90036207/

Le-am mai facut cand era David bebe si au fost ff fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Olga, mai exact am cumparat lego duplo ( cate un set pt fiecare). Radu e mic pt ele dar mara mai are si acum vrea si el tot ce are ea. asa ca, incerc ca evit scandalul. I-a mai luat marius niste tractorase ceva, d-alea ieftine, de prin kauffland. Si am luat asta http://www.mothercare.com/HappyLand-Village-Set/134267,default,pd.html , plus alte figurine ( animale), din aceeasi gama.
Le mai cumpar carti si puzzle-uri si niste haine. Atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Alice, dar ce face Marius cu tractorasele?

Foarte fain jocul de la mothercare. Cred ca asa ceva i-ar placea si lui David. Ceva asemanator gasesti de la woow (nu stiu exact cum se scrie, dar sunt f faine jucariile).

Mergi la inceput