Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (38)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Seara buna,

Lady, sa inteleg ca sunteti bine si faci cinste?

Bulinutz, insanatosire grabnica si sper cat mai repede sa intri sa ne spui ca sunteti bine!

Alexa, felicitari pt vestile bune! Lasa gandurile negre deoparte deocamdata si sa speram ca nu se vor adeveri!

Adc, insanatosire grabnica si voua!

Eu sunt rupa de spate, de 2 zile stau cu Sven numai in bratze. ii iese un dinte sus! Sta cu capul pe umarul meu si plange. I-am mai dat cate un panadol inainte de somn, dar e terminat bietul de el!
Nici nu stiu daca sa scriu sau nu, dar o sa o fac totusi!
Sven doarme intre 18.30-19 seara la el in pat! In noptile bune, doarme pana la 2-3, atunci vine la mine in pat, mananca un bibe si ne continuam somnul cu mici intreruperi (plans usor cand i-l intorc pe o parte si i-l bat usor pe spate) si readoarme pana la 6.30 dimineata.
In noptile normale, se trezeste pe la 22-23, cand i-l mut de la el din patut la mine in pat si isi continua somnul pana la 1-3 cand mananca si apoi pana la 6.30!
Dar, doarme doar o data pe zi de la 11.30-12 pana la 1.30-2!

o seara minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

io nu tin pasul cu voi
zau va admir pe cele care aveti 2(3) copii si reusiti sa intrati,la mine e aproape imposibil;dupa ca mananca cu cantec ,eu facand ca toate animalele pamantului , mai nou nici behaielile mele nu mai sunt suficiente ,dar nu vrea sa stea mai mult de 30' singura in tarc sau patut
si ca sa fie treaba treaba mai si tuseste ,iar azi la san atat a tusit pana a vomat tot ,asta dupa ce mi-a mancat 40gr fructe,si 140gr legume
apropos ce le mai dati la micul dejun ca deja ma duc cu capul

bulinutz,sanatate multa multa ,sincer io as face o sfestanie nene ,ca zau prea se prind toate boalele de voi

ileana,soacra ta e un fenomen ,si ca de orice fenomen e mai bine sa te feresti ca nu stii cand "loveste";pana la urma pt ea orice poate insemna o scanteie de scandal , cred ca si culoare bolului de macare a lui tudorica ii poate declansa o criza, si zau nu glumesc ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Georgia - acum am descoperit modalitatea de a intra mai des pe forum: de pe tel sotului (ca al meu nu-i asa destept) in timp ce dau tzitzi. si ariana are o energie debordanta, insa ma bucur si de momente cand se joaca singurica
amelia - sanatate multa bulgarasului scump
bulinutz - cum mai sunteti? eu as zice ca-i o intoxicatie alim si este el mai sensibil. sanatate multa
Beatrix - citeam mes tau si nu intelegeam cum sven vine la tine in pat... apoi am inteles: e baiat mare deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Georgia - acum am descoperit modalitatea de a intra mai des pe forum: de pe tel sotului (ca al meu nu-i asa destept) in timp ce dau tzitzi. si ariana are o energie debordanta, insa ma bucur si de momente cand se joaca singurica
amelia - sanatate multa bulgarasului scump
bulinutz - cum mai sunteti? eu as zice ca-i o intoxicatie alim si este el mai sensibil. sanatate multa
Beatrix - citeam mes tau si nu intelegeam cum sven vine la tine in pat... apoi am inteles: e baiat mare deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Bulina Dumnezeu fie cu voi!


Mihaela...soacra-ta a uitat cum se cresc copiii, nu cred c-a facut-o intentionat. E aiurita. Imi pare rau de nefericitul eveniment!

Beatrix, suntem ok. sa zicem. Si-au revenit fetele-e tot ce conteaza. Pupam Svenul. Si Alexa m-a zapacit cu dintii.Stiu cum e.1 luna s-a frichinit pana i-au iesit. Acum are mama un mic iepuras. I-a dat si sangele in gingie cand au spart. Unul vinerea trecuta, al doilea luni spre marti.

Georgia...sa stii ca si Alexa nu prea mi-a mancat in ultimele doua saptamani cum trebuie..de la dinti..si tot asa...am cantat "un elefant se legana"..si "in padurea cu alune" de-am zapacit, nu alta!

Lummy, cum stai cu inundatia?!

Ileana..soacra-soacra, poama acra

Mady, da lu' socra-tu, ce-i mai trebuie?

Ligia...si...ce-ati cumparat de la targ? PS:Sa stii ca ai mai slabit..muult! Tii vreo dieta?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

kraluca-bine ca esti inventiva!

Georgia- dimineata a mea a mancat paine cu unt si ceai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Bulina Dumnezeu fie cu voi!


Mihaela...soacra-ta a uitat cum se cresc copiii, nu cred c-a facut-o intentionat. E aiurita. Imi pare rau de nefericitul eveniment!

Beatrix, suntem ok. sa zicem. Si-au revenit fetele-e tot ce conteaza. Pupam Svenul. Si Alexa m-a zapacit cu dintii.Stiu cum e.1 luna s-a frichinit pana i-au iesit. Acum are mama un mic iepuras. I-a dat si sangele in gingie cand au spart. Unul vinerea trecuta, al doilea luni spre marti.

Georgia...sa stii ca si Alexa nu prea mi-a mancat in ultimele doua saptamani cum trebuie..de la dinti..si tot asa...am cantat "un elefant se legana"..si "in padurea cu alune" de-am zapacit, nu alta!

Lummy, cum stai cu inundatia?!

Ileana..soacra-soacra, poama acra

Mady, da lu' socra-tu, ce-i mai trebuie?

Ligia...si...ce-ati cumparat de la targ? PS:Sa stii ca ai mai slabit..muult! Tii vreo dieta?!


Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



am luat un tocator de vinete,dulceata de flori de salcam , sotul o curea , kurtis colac ptr mama si eu apa plata k doar sunt la regim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Am fost la medic, dr noua e f draguta, mi-a spus ca m-a chemat doar pt ca intram in weekend si voia sa vada cu ochii ei cat e de grav. In afara de febra si gat rosu nu e altceva ingrijorator. Un fel de herpangina, cica, si 4 dinti care stau sa iasa, zice dr, eu nu sunt asa sigura ca ies chiar acum .
Azi a fost mai bine dar spre seara iarasi l-am simtit caldut, nu i-am mai luat temperatura sa nu-l supar, urma sa ia doza de Nurofen oricum.

Mihaela, doamne, bine ca ai fost atenta, cred ca as lua foc sa se intample ceva cu copilul in asemenea imprejurari.

Olgutza, eu m-am incapatanat odata sa cresc un pisoi nou nascut abandonat/aruncat, nu aveam copii atunci, imi amintesc ca dormeam cu el in palma cand plangea noaptea. Cu toata atentia mea si a sotului a murit dupa o luna, un veterinar mi-a explicat ca nu avea cum sa supravietuiasca cu lapte de vaca, fiind asa de micut. Sa nu-ti spun ca n-am fost om vreo doua zile. Ceea ce am apreciat atunci a fost ca desi colegii mei de birou nu agreau pisicile m-au inteles si mi-au respectat supararea, mi-era teama ca o sa zica ca am luat-o razna.
De atunci m-am cam lecuit, catel, pisica, nu e treaba sa ii chinui intr-un apatament mic ca al nostru.

Noapte buna, noi suntem din aia care ne culcam acum si la 8 cel tarziu mi se da desteptarea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

lady - sa ne tii la curent cu bunatatile pe care le mai faci. n-am mancat in viata mea clatite cu urda si menta...
mihaela - imi place poza ta de la avatar. despre soacra nu am cuvinte... sper doar sa-si fi dat seama ca a comis-o
am vazut ca fetele deja au facut lista de participanti la sarbatoarea bulgarasilor. frumoasa initiativa, felicitari fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Hop top! Despre noi: Rafael merge de o manuta, de fapt alearga de o manuta iar cand e odihnit face singur 2,3 pasi. Imita orice ii faceam noi,are un tel de jucarie fix care suna si zice alo,ei bine ridica receptorul si zice si el auoaa. Face si zice pa,cand ii e foame maraie si zice papa,a inceput sa planga dupa tansu cand pleaca de acasa,isi pupa jucariileee si pozele cu el,de vorbitt zice mama,tata,Aia,da,pentru nu da din cap a negatieee.. de papat papal dimineata mar Copt,mango,gutui cop ate,pere crude,avocado,afine,curmale,banana,papaya,struguri,pepene,Ross,galben,do lead placintar,kaky,mure,prune,caise,piersici.Ca si legume: conopida,broccoli I ,faso le verde,linte Rosie,naut,dovleci,cartofi dulci/normali,morcov,radacinoase,Rosie,castravete. Mai papam ou azi am inceput sa-I dau si albus,carne de Gaina,,unt,iaurtel ,smantana,mamaliga,(somn,salad,somon),paste cu sosuri,pseudocereale. .condimente : ustroi,marar, fenicul,ghimbir,,leustean,busuio,oregano,telina Frunze,romain,piper,karob,fugi de cocos,bête de vanilie,scortisoara,smochine,semi te de canepa,seminte de chia,fugi de ovaz. ,Mai urmeaza sa-I dau rodie,kivi,citrice,Ananias,andive,sparanghell,rhubarba,fructe de mare,nuciI de macadamia,migdale. Unt de arahide,toate astea pana la un an. dupapa care urmeaza mierea si ciorbite ,mancarica Mai gatita. Mai vreau sa-I fac o cura cu Catina si fructe de goji pentru imunitate. Stam Prost la capitolul plictiseala,am ump luat casa de jucarii,I-am luat si un tarc din ala mare,azi a sosit balansoarul e nebunie pe unde te uite vezi nu ai jucarii ,calci pe ele, .ce m bucura e ca refuza sa Mai faca kk pe el ,pana nu-l asez pe olita nu face sta constipat. Zile le astea a facut si pipi la Oala.cu somnul Prost ca de obicei. Iar despre mine am slab it 26 de kg ,sunt covnul personal al lui Rafael,pe 14 noiembrie merg la un workshop about palayful parenting si astai suntem



Mergi la inceput