Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (38)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Olga, ma bucur ca ne mai zici de voi. Pup pt leon. Radu are vesnic vanatai, ce sa zic :)) dar il las in legea lui sa descopere ce vrea el prin casa. Mai nou se catzara pe fotolii, pe scaune (alea mai joase)..
Ai reusit sa il imprietenesti cu biberonul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

va pup pe toate fetelor!!!- abia astept sa se aseze toate lucrurile...din pacate, desi nu este firea noastra, nici a mea nici a sotului, tre sa stam tacuti, sa zicem da la tot ce zice, la orice prostie fetelor, numai k sa nu ne certam..asta e..mergem inainte...
- la multi ani Beatrix!!!sa ne fii sanatoasa, si fericita alaturi de familie...aoleu..in curand face Sven un anisor..da startul la primul anisor
- mylady-sper ca esti bine si tu si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

Ileana-asa de rau imi pare cand aud de astea...nu stiu ce-o fi in capul unora...clar e ceva..nu conteaza ca e mama, tata, tot om e..si omu poate fi si bun si nebun....eu caut sa ma indepartez de oameni ca astia pt ca simt ca ma afecteaza prea tare...si nu mai suport....important e ca voi doi sa va intelegeti, nu mai conteaza mama si tata....tre sa traiti pentru familia voastra, adica tu, sotu si bebe si atat...nu tre sa mai lasam nici un factor extern sa ne afecteze....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Va salut! Georgia fix la tine ma gandeam si iata tu ma strigasi la apel! Nu am mai intrat ca am primit un tel smecher de ziua mea si intru f.usor pe fb. Dar aici va urmaresc greu. Da lasa ca reinstalez laptopul si o sa te saturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Kraluca-multumim de cafea - a fost tare buna
Olga-chiar ma intrebam.unde ai disparut..un pt Leon - cred ca ai aflat de la fete ca s-a dat startul la busituri- bine ca e ok
Mady-abia astept sa ne spui ca ati semnat contractul si aveti cheile ...tinem pumnii
Altesa - mai scrie si pe aici....
Aerlilian- stiu ca e situatia delicata ,dar tu esti o femeie puternica si stii sa o gestionezi.
Lady,Mataila,Bulinuta - voi cum sunteti? Sanatate multa copiilor si vou putere sa treceti cu bine.
Olgutza-cand citesc cat de bine informata esti,ma intreb de ce nu ai facut medicina?sper din tot sufletul sa va rezolvati problemele
va pup pe toate ca imi sunteti tare dragi.o seara placuta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Revin... cu forte proapete...
Am recuperat paginile de zilele acestea... Am fost destul de ocupata in ultimul timp... L-am mai ajutat pe sot cu serviciul a inceput sa lucreze de acasa si mi-a arestat laptopul, iar eu m-am ocupat de contracte... de site.. de instalat soft-uri si de reinstalat sisteme de operare.
V-am citi printre randuri si aici si pe FB. telefonul meu a devenit mai putin smart si uneori nu va pot citi.. dar recuperez


La multe lunite frumoase tuturor bulgarasilor sarbatoriti..! Sa fiti sanatosi sa cresteti mari si frumosi!

Am fost astazi la control la ortoped. Cu un ochi rad si cu unul plang. Se pare ca momentan Alex s-a adaptat foarte bine cu ortezele si piciorusele lui raspund pozitiv la ortezare. Vestea mai trista este ca peste doua luni jumatate cand vom avea voie sa il lasam cate 10 ore pe zi fara orteze pentru a invata sa mearga.. exista posibilitatea sa asistam la o crestere in inaltime semnificativa ceea ce inseamna ca
oscioarele si muschii se vor lungi repede repede iar tendonul s-ar putea sa ramana scurt si sa mai fie necesara o interventie. Vom vedea ce va fi.....
Deci mamici de bulgarasi umblatori pregatiti-va de o crestere brusca de 2-3 cm.

Ileana soacra ta are un stol de pasarele... Imi pare rau de stresul la care va supune... Eu sincer ma bucur ca a mea e acolo la cascioara ei... si eu aici
Mihaela ma bucur ca ai reusit sa te conectezi la DC.
Bulinuta mami multa putere... esti o femeie puternica care va gasi in cele din urma solutiile corespunzatoare. Nu vreau sa aud de depresie... sanatate baietilor si tie de asemenea! ('Presupun ca ai incercat')... dar poti sa il bagi pe Rares pe o cura de suc/pasta de catina... (face minuni) si extract de echinaceea.

Sanatate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

mamici dragute, cum si cat dorm piticii vostri? noi dormeam inainte 11-12 ore noaptea (cu multe treziri, in special dupa ora 5 dim), iar ziua 2-3 reprize de 30-40 min. in total se adunau cam 13 ore intr-un interval de 24 ore. mai nou (cam de cand s-a schimbat ora)dormim aproape 10 ore noaptea, iar ziua, la fel, 2-3 reprize scurte. are un somn foarte sensibil si trebuie sa facem liniste deplina ca sa poata dormi. dupa ora 5 dim se trezeste de 3-4 ori pentru a trage parturi si adoarme imediat la san.
am observat ca de cateva ori, cand a plans mai serios inainte de somn a dormit foarte bine (s-a intamplat si noaptea, si ziua).
gresesc undeva cu somnul fetei? la voi cum e somnul?

mami fericita de Ariana (05.02.2012)


Eva are un somn dupa masa de dimineatza de la 10, cam o ora, mai doarme la amiaz cam 2h si noaptea de pe la 22 pana pe la 8 dimineatza (cu n-spe treziri noaptea) dar adoarme iute la loc cu tzitzi
Somnurile de peste zi si la noi sunt foarte sensibile, doarme de obicei la mine in brate pe perna de alaptat si o readorm iute la loc cu tzitzi ...
Multumesc pe aceasta cale inventatorului pernei de alaptat, mie mi-a fost de un FOARTE mare folos, in decursul celor aproape 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

mamici dragute, cum si cat dorm piticii vostri? noi dormeam inainte 11-12 ore noaptea (cu multe treziri, in special dupa ora 5 dim), iar ziua 2-3 reprize de 30-40 min. in total se adunau cam 13 ore intr-un interval de 24 ore. mai nou (cam de cand s-a schimbat ora)dormim aproape 10 ore noaptea, iar ziua, la fel, 2-3 reprize scurte. are un somn foarte sensibil si trebuie sa facem liniste deplina ca sa poata dormi. dupa ora 5 dim se trezeste de 3-4 ori pentru a trage parturi si adoarme imediat la san.
am observat ca de cateva ori, cand a plans mai serios inainte de somn a dormit foarte bine (s-a intamplat si noaptea, si ziua).
gresesc undeva cu somnul fetei? la voi cum e somnul?

mami fericita de Ariana (05.02.2012)


Alex are urmatorul program.....cu +/- o ora
07.30 - 08.30 se trezeste
09.30 - 10.00 masa
11.00 -11.30 somnic... pana la 12.00 - 12.30
13.30 -14.00 masa
14.30 - 15.00 somnic pana la 15.30 - 16.00
17 - masa
uneori mai doarme aprox jumatate de ora.... pe la 18
iar seara la 21.00 e adormit..
Peste noapte se trezeste la 5.30 - 06.00 pentru laptic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE ISI SERBEAZA ASTAZI ONOMASTICA.... BULGARASI, FRATIORI, SURIOARE, MAMICI, TATICI SI BUNICI DE BULGARASI!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani celor care isi serbeaza onomastica azi, in special bulgarasilor Mihai de CristinaGoji (de doua ori aniversat azi, intrucat implineste si 10 lunite! la multi ani, pui! ), Mihai de Irinamit si Alexa Micaela de MyLady. De asemenea, la multi ani mamicilor sarbatorite azi, mihaelaradu, aerlilian si mihacor! Daca am omis pe cineva imi cer scuze, nu a fost cu intentie!
La multe lunite bulgarasilor Mihai, Andrei Bogdan, Bianca Maria si Catinca Stefania!
Fii-mea iar a avut azi-noapte o trezire de nu mai reuseam s-o adorm nicicum. Se tot foia, i-am dat pe rand apa, lapte, san dar tot degeaba, pana nu am leganat-o nu a adormit... Nu-mi explic ce se intampla.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput