Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:


Buna si de la noi

Am tot vazut ca vorbiti de gradinita sau bona , de la anul o dam pe Noura 1 an la cresa ,va avea exact 2 ani ,apoi la gradinita de la 3 ani care e obligatorie.
Si aici sunt gradinite cu programe speciale unde vin mamici cu bebei (cum povestea May)sa comunice intre ei ,sa se joace si e gratis . De multe ori am vrut sa o duc pe Noura ,dar nu ne impacam cu praogramul . E de la 11 (cand doarme) sau la 3 pm ,e iar ora ei de somn

Noura mea e plina de energie , e intr-o miscare continuua , nu pot tine pasul cu ea ! Ma oboseste maxim si nu pot face nimic. Nu mananca dulciuri sau sa consume alte excitante . Sotul a zis ca arata de parca ar bea Redbull

Oana ce isteata si vorbareata e Eca

May eheee te distrezi tu cum ascunde Noura lucrurile, dar mie nu-mi place deloc in dulapiorul ei mai gasesc cate o lingurita ,magnetii de pe frigider sunt impingi dedesubt cu degetelul,sa-i scot nu pot ,asa ca ramane sa scot frigiderul si tot asa
Si noi avem eruptie dentara ,4 iesiti din iunie si vin altii ,gingiile umflate ,parca are boabe de orez sub gingii .
Si la servici nu mai pune la inima toate vorbele ,hai ca esti foarte puternica !

Sei maamma mia ce de-a cuvinte spune Ela ,are un vocabular destul de bogat ! Bravo ei ,pup fata isteata
Gunoiul l-am mai bagat in dulapul de sub chiuveta ,dar deschide singura usa dulapului, trage de el si varsa tot pe jos
I-am mai pus bucatele de fructe pe o hartie si a mancat ,dar mi-e frica sa nu se invete
Acu cateva zile ma dedeam cu crema si era disperata sa bage degetele si ea ca mine ,dupa ce a bagat un degetel hop sa-l duca la gura sa guste. O ora mi-a plans si zbatut ca un peste pe uscat ca vrea sa guste crema. Am avut noroc cu un alt borcanel mai golut, l-am spalat bine cu detergent,i-am pus 2 linguri de smantana si s-a lins pe degete de n-a mai putut
Dar mi-e frica ca se invata si nu stiu cum sa procedez !!!

Michella multi ani fericiti alaturi de sotul tau ! Se pare ca ai avut o zi frumoasa

Zubi incearca sa mananci Montignac. Slabesti manacand ! EU am slabit vreo 12 kg in 3 luni acu vreo 4 ani in urma. Acum vreau sa ma tin de ea si nu pot sunt pofticioasa mai ceva ca o gravida si fac crima pentru o bucata de ciocolata

Camady la multi ani iubitului tau cu ochi albastri ,sa creasca mare si sa fie sanatos

Atosik, ai avut 3 sarbatoriti in familie,wow chef de chef ,sa fie sanatosi

Kora eu nu i-am dat nimic care sa contina migdale/nuci .Imi e frica,dupa cate stiu sunt alergene ,nu?
Stiam ca poti boteza si singura ,nu neaparat cu partenerul .

Menu-ul pe azi :

-painita cu unt si majun , o biluta mozarella,masline,rosii cherry (dimineata)
-galbenus cu cartofi piure (pranz)
-paste cu spanac si smantana (vreau sa-i dau pe la 4)
-orez cu lapte sau clatite in sos de mere (la borcanel) (pe la 7)







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ca tot vorbeati de poze,ma duc sa mai pun cateva pe contul comun

Eu nu mai primesc notificari in email ,daca pune cineva poza sau comenteaza,stiti cum s-o dreg inapoi?




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Noura e o dulce!!

Nu stiu cum sa faci asta, nici nu stiam ca poti sa fi anuntata :D Oricum eu m-am lasat pagubasa si nu mai comentez pe acolo ca nu mai citeste nimeni.

Mikka, Ooka, Kora
va pup numai pe voi fiindca va vedem mai rar :)

Noi avem 9 dinti si se mai simt vreo 4 locuri umflate. salivam, mucim si tusim.

v-am pupat pe palarie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Nu s-a mai scris nimic de 2 zile ???????


Oh my God !!!!!


May ,multumim frumos




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

cu-cu!

Noi am facut taitei chinezesti azi, Noa devoreaza la ei.(i-am dat dupa pireul ei de toate zilele, azi pui cu morcovi si pastarnac) la masa de fructe combinam ananas proaspat cu banana si biscuiti...deseara zau ca nu stiu ce-i dau

diseara ajunge mama aia inseamna casa curata, mancarica romaneasca, babysitter gratis

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor eu o sa dispar din peisj cateva zile.Merg la Bucuresti cu Razvan.O sa ne interneze ptr niste investigatii.De vreo 3 ani se plange din cand in cand de dureri de cap.Aici mi-au zis ca sunt migrene......vad ce-mi spun si la bucuresti.
Insa, plec cu inima indoita.Eva tuseste rau de vreo 2 zile.Tuseste fara febra sau nas curgator.Am incercat sa-i dau sirop de tuse, nurofen........nu inghite nimic.In lapte l-a simtit.Ce ma fac cu ea ca nu vrea sa ia deloc medicamente?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

super, dbunny ca-ti vine ajutor :)

camady, cum incerci sa-i dai?
a mea nu mai vrea cu siringa dar ia din lingurita.
incercati sa ii dati unei papusi si apoi ei.

noi am facut un pic de febra azi noapte si diaree. salivam, nu prea vrem sa mancam. se pare ca ne ies vreo 4 dinti.
pe langa asta nca tusim si mucim. toti trei.
bona e singura pe picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:



Bine v-am regasit dragelor si dragi strugrasi in casua noua! Este tare frumoasa !



Venirea Elisei pe lume m-a facut sa ma simt mai implinita.Mi-a fost tare frica la inceput ,cunoscand problemele mele cu rh negativ ,dar mi-am asumat riscurile deoarece imi doream nespus un al doilea copilas.
Indiferent de greutatile prin care treci in primii ani de viata ai copilului tau un copil dorit iti schimba viata in bine. Vazand ca ai dat viata unei noi vieti, vazand-o cum gangureste, cum zambeste chiar daca primul zambet nu iti este adresat tie si sunt doar grimase, cum creste cum se hraneste, cum incearca sa se miste si sa exploreze totul,uiti de noptile nedormite si uiti si de kg in plus acumulate pe parcursul sarcinii, de noptile dormite langa bebelus si nu langa sot si de toate necazurile intampinate pana in momentul respectiv.

Anca-sincere felicitari!Sa fie intr-un ceas bun!
Esti tare hazlie

Sei -am veit si eu la apel.Ma bucur ca te-ai linistit in privinta programului de la serviciu .

Michella- multumesc ca ai intrebt de noi
La multi ani pentru aniversarea casatoriei!La cat mai multi,fericiti si impliniti!

La multi ani si pentru toti,toate care si-au sarbatorit onomastica !

Camady- sa va intoarceti de la Bucuresti numai cu vesti bune!

Okka,May- sanatate fetelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

neata'
CAMADY multa sanatate Evei si sa veniti. cu vesti bune despre Razvan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

Camady.. sa veniti cu vesti bune de la Bucuresti..

Eu medicamente ii dadeam cu forta, nu e frumos dar necesar...o mai pacacleam cu suc Tedi, insa nu mergea la orice...

Creola.. imi e dor de voi..

May sanatate!

Mergi la inceput