Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Robi, sanatate multa!
aici e asa cald de zici ca vine primavara.... si schimbarile astea parca tot de primavara tin . nici nu zici ca am inceput Noiembrie....
maimuta are iar otita. tzac tzac, si asa trebuia sa o duc azi la control, dupa 7 zile de la ultimul tratament. tac
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Kim, sincer e un mister la ce am facut alergie. Eu mananc de post miercurea, asa ca exclud alergia alimentara, am luat dimineata 1/2 de tableta de captopril, dar nu se justifica (in opinia celor 3 medici de la UPU) sa fac alergie dupa 20 de ore, am baut un ceai cu miere seara, si mierea ar putea fi o cauza, am schimbat detergentul si am uscat rufe in casa, poate fi o alta cauza, chiar nu stiu...Oricum, am facut un edem Quincke de toata frumusetea :(

Cert este ca sunt foarte obosita si extrem de stresata de job, probabil sistemul imunitar este la pamant, voi face oricum mai multe investigatii.

Deocamadata ma bucur ca vine vacanta, chiar daca e scurta, Matei e foarte happy ca merge 3 zile la after-school, se simte foarte bine acolo, mai nou au sala de sport si se joaca acolo, ieri au jucat baschet, deci am punctat si capitolul miscare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Sanatate multa Roberta, ai grija de tine!

Olivia, frumoase poze!

Roxana, ce-mi facusi cu prajituricile?! Dau in diabet! Le-am vizionat ieri si m-am in fipt instant intr-o ciucalata d'aia mare, am dat-o gata in 10 minute!

Andries, vrem poze cu Vrajitorul Dovlecel :))

Liliana, simpatica Adela...nu a spus ca e si corect !
Fractii?! Uau!

Noi am decorat dovleci de Halloween si am mancat...paine prajita...
John de abia azi a revenit la slujba...Ma bucur ca fetele sunt okay, de abia asteapta vacanta

O zi minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Neatza.
La noi deja e vacanta pt ca e cerc pedagocic. Doamne, ce bine e sa nu ma stresez diminetile si sa nici nu stresez printesa, care de obicei omoara din priviri, diminetile, aoleuuu.
Cristal, cat de faina e poza ta de la avatar
Si la noi e primavara afara :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

deja asa Giulik..nu-i plac diminetile
Azi almeu copil s-a trezit singur..inainte de a suna ceasul..si cand m-am dus sa-l trezezsc..el deja mancase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick are apucaturi din astea mai nou doar in week end. adica sa se trezeasca devreme. ca are o grija, sa ia tableta inaintea sora-sii....
ieri a fost la biblioteca judeteana, au venit toti super incantati. ca tema a avut de facut o compunere. care a inceput cu "m-am trezit dis-de-dimineata la ora 6 dimineata. m-am dus tiptil in sufragerie si am luat tableta si m-am jucat pe noua aplicatie cu porcusori"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Prea , prea tare Patrick



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ce tare e Pat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Daria, multumesc.

La noi vinerea e zi usoara, azi au avut de facut un fel de felicitare la lucru manual (sau cum i-o zice)
Doamna razand "Maria m-a intrebat daca poate sa o faca pentru cineva, ca trebuie sa se duca maine la petrecere si sa nu mai faca si acasa una!"

La pictura a facut ceva verde ...cam cum e kk de bebelus ...
"Marie, ce e asta?!"
"E un greiere pe camp, dar a gresit tempera! Eu am vrut galben si a iesit verde!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

f tare!..trebuia adaugat..si dupa aceea m-am jucat cu lego
Luca ,ieri...eu si taica-su comentam despre furtuna din NY...si ce -ar fi sa fie sfarsitul lumii de ziua mea (stiti teoria aiai cu 12 dec 2012)...la care el...Nu-i drept,nu am apucat sa ma casatoresc si eu!

sa va mai zic...la petrecerea de Halloween , vine el la un momnet dat si ne spune foarte teatral:visul meu a devenit realitate!!!!!..De ce Luca??? la care el..Lui Oana ii place costumul meu!!!!(oana fiind singura fetita de care-i place...inca de la gradi..si pe care o fugareste fara rost prin curtea scolii)

Mergi la inceput