MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut montignace frumoase

In primul rand pentru Puisor o imbratisare mare de tot.

Brindu mai spart cu eclerele. Am patit si eu o data ceva asemanator si desi atunci m-am enervat la culme am ras de faza ani la randul asa incat ma gandesc ca a fost mai profitabila decat o simpla placinta reusita. Ce de bunatati

Gena waw ce mult ai dat jos. Eu desi mananc conform si zic eu destul de putin nu slabesc

O sa incerc si eu supa aia de usturoi, cred ca ar iesi super cu naut. Eu am facut supa de naut si e de-a dreptul dementiala. A fost batalie la noi pentru ea.

Eu as vrea sa tin postul asta asa cum scrie la carte. Sper din tot sufletul sa reusesc ca nu mai am nici o scuza. Copii mai mari au zis ca se baga si ei cu mine. Sa vedem ce va fi. In orice caz cred ca nautul va fi baza. Pur si simplu il adoram cu totii.

Va pup sarat ca dulce nu-mi permit.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ca tot vb de HPV...azi ce am primit de la clinica mea invitatie sa fac testul(in fiecare an primesc scrisoarica asta si in fiecare an o ignor)..aici normal ca nu ii spune test Papanicolau..ca vb aia...daca nu e inventat de un englez...nu exista..ashea ca gata m-am hotarat ma duc sa fac testul

puisoaro da o iesit nashpa testul si te-au pus sa faci ceva suplimentar? mie mi-au trimis o adevarata descriere a problemei si chiar spune ca e posibil cateodata sa te cheme inca o data sa faci ceva supli din diferite motive nu musai ca e ceva grav..si mai spune ca e posibil sa apara anormalitati si din cauza unei infectii care da modificari (+ ca un test care e 75% valid nush cat e de precis ca daca o luam dupa statistica 75% pot fi si cele sanatoase da care au avut ceva probleme la test si cele la care testul a iesit curat si is sanatoase iar 25% clar unde testul a iesit curat si au dezvoltat probleme grave)..ashea ca in afara de matematica nimic nu e 100% sigur...dar mno nu strica sa incerci sa fii precaut


andani am gustat din toate normal...si din cele crude si din cele preparate..dar am ajuns eu la concluzia ca nu e bien sa le amestec ca desi am mancat putin m-am stricat la burta de la atatea natii de mancare (si asta din moment ce eu nu ma stric niciodata la burta decat daca imi e ff rau!)

mel nu m-am enervat ff tare da cert e ca m-am simtit eu cu musca pe caciula ca nu vroiam sa mai pregatesc briosele ..si asa cu 2 ore inainte sa plec..am copt briose

somleac sa stii ca si mie mi-o pofta de mor de o placinta de mere..numai ca aici nu gasesc foi de placinta si foi de foi nush sa fac singura



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Brandu, cronologic a fost asa: am facut testul prima data si a iesit ceva celule modificate HSIL cu indicatie de colposcopie si biopsie. Am facut colposcopia si biopsia si a iesit leziune de displazie moderata si infectie cu HPV. La interval de aproape doua luni am facut conizatia si acum astept rezultatul de la biopsie ca sa vada daca marginile taiate sunt curate sau tot displazice. Ingrijorarea mea se datoreaza faptului ca leziunile s-au extins destul de mult in astea doua luni, asa ca nu stiu daca evolutia a fost doar in suprafata sau si spre cancer, ca sa zic asa.

Miha, am primit imbratisarea si iti multumesc

O zi faina sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup montigirls

Puisorule o imbratisare mare mare pentru tine , o sa fie bine

Ninha te pup , am vorbit cu prietena mea , o sa trec pe la ea sambata si-mi va da ciuperca , spunea ca nu are multa ca nu i s-a prea inmultit .... supa de usturoi o papi si la lucru ???

brandusik imi imaginez ce a fost la tine-n burtica ... atatea combinatii ... hmmmm

somleac ai grija la carbohidrati ... in post predomina , sa incerci sa te axezi mai mult pe legume

gena ce pot sa spun este ca pastele sunt carbohidrati si laptele daca nu e 0.1% este cu grasime .... eu pe principiul asta merg nu combin niciodata carbohidratii cu grasimi pe cat posibil

cge nu stiu cum e borsul de sfecla ... nu imi place borsul deloc, nici in ciorba nu am folosit niciodata

mel poti sa pui in ciorba o sfecla mica ... eu nu pun ca nu-mi place cum coloreaza totul ... nici la muraturi nu puneam

lorelei pup sa treaca iuresul de saptamana asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

morning

Andanii, nu am mancat supa de usturoi, doar am gustat-o, ptr ca am pus cartofi in ea. dar a avut mare succes al public
O sa o incerc cu naut si cu quinoa. sa vedem ce iese

Ieri am fost cuminte, dar am mai adaugat doua gustari de fibrobar, ca mi-a fost foame rau, si dimineata, si dupa pranz.

Azi am mancat
la MD un sandwich din lipie cu somon, crema de branza, rosie si ruccola;
La P mi-am comandat pulpita pe gratar + salata de varza + salata de sfecla rosie;
G: un mar;
La C, evident, daca da Dumnezeu, fructe (am portocale si grapefruit)

Abia astept algele de kefir. presupun ca pot sa le amestec, daca sunt din doua surse.
Mi-am comandat si seminte de germinat (broccoli si floarea soarelui), de-acum poate sa vina iarna!

Sa aveti o zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ninha nautul cred ca daca il pasiram ingroasa o supa calumea quinoa mi se pare mai apoasa ... nu stiu cum ar iesi , nu-mi dau seama
ciupercile nu se bat sigur ... oricum mai repede ajunge de la puisor decat de la mine.... ai vazut ce greu ne mobilizam sa ne inalnim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro gandeste pozitiv si totul va fi extrem de bine

ninha fibrobar?? ..tu nu mai tii monti deloc bag eu de seama ci hipocaloric..fibrobarul ala din cate imi amintesc inlocuieste o masa(avand vreo 240cal) dar are glucoza si zahar a lot!- si da ma iau mereu de tine ca si scrii ce mananci

meniul meu azi:
Md: lapte cu fulgi
G: biscu de cereale cu capsuni, clementina
P: briose cu brinza de vaci
G: mar, clementina si poate o banana ca planuiesc sa ma duc putin la sala
C: paine integrala cu ustoroi si salata verde

ps: am pus pe 4shared poza cu masa internationala(dar pe care nu a incaput desertul meu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

BRandusik bine arata masa festiva miamiii ... as fi gustat si eu din ele

Am vazut poze noi ... LOredana este Lorelei ?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Andanii, jur ca am cautat si am ales varianta cea mai light posibila, si anume cu ceai verde (194 calorii), fara zahar sau glucoza.
are fructoza, e adevarat. dar si prajiturile monti au grasime + fructoza, si sunt ok, nu? care-i diferenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha io te luasem la bice nu andani

Mergi la inceput