MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha, si mie imi pace supa crema de usturoi la nebunie. Eu am facut-o dupa reteta lui Adi Hadean si a fost bestiala

Gena, felicitari Ce ma enervez ca nu imi amintesc in supermarket de Babybel . De cate ori citesc la tine ma roade pofta si curiozitatea

So, am ajuns la 55 de kg si de azi numar iar calorii ca m-am cam lasat pe tanjeala.

Cu testul, eu am fost norocoasa oarecum. Bona cumnatei mele( sub 50 de ani) care nu isi mai facuse testul de 3 ani s-a trezit cu cancer de col stadiul 2 si deja face chimio si radioterapie. Asa ca mergeti si nu mai amanati. Vreau sa fac si o ecografie mamara ca nu mi-am facut niciodata.

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ninha, ti-ai facut rost de ciuperca sau ti-o trimit eu? Incerc maine sau daca nu vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna ziua dragele mele

Puisorule nu,nu i-am facut rost de ciuperca, nu am reusit sa ajung la prietena mea care o mai are inca , una dintre ele a lasat-o sa moara ca si mine
Eu am fost si la eco mamar + mamografie + consult in ultima vreme .... am avut niste stari neplacute si din fericire e totul sub control, tratabil si nimic ingrijorator .... o sa fie bine si la tine, te pup

brandusik moamaa ce de mancarici acolo la tine nu stiu ce as alege ... cred ca as fi gustat din toate ... sa vad cum sunt nu ?

gena felicitari, esti pe drumul cel bun

eu raportez stagnare ceea ce nu-i minunat dar ma bucur ca nu-i crestere

mel si eu mananc sfecla rosie pentru ca e foarte sanatoasa ... chiar daca stagnez atunci cand o mananc nu renunt la ea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna, fetelor
Sunt si eu intr-un iures nebun acum, am preluat un proiect enorm si am sedinte peste sedinte si o multime de treaba. Asa ca o sa scriu mai rarisor.

In weekend n-am fost cuminte decat pe jumate:
Sambata:
MD: omleta si un pahar de kefir
P: Ardei umpluti cu qinoua si carne
Seara: sarmale, prajituri (ziua unei prietene)

Duminica:
MD: quinoa cu carne tocata
P: sunca afumata taiata feliute si bucatele de branza
C: branza topita (raclette) cu conopida.

Azi:
MD: paine wasa
P: o salata enorma doar legume
C: am un ardei umplut la mine, ca am scoala azi.

Va pup si va doresc o saptamana minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puishorule, n-am facut rost inca. Trimite cu incredere.
Iti dau PM cu adresa.
Foarte multumesc!

Si eu am facut supa de usturoi tot dupa reteta lui Adi Hadean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Brandu, am ras de m-am spart si imi imaginez ce nervi aveai cand aranjai eclerutele.


Puisor, Ninha, daca tot ne-ati povestit de supa crema de usturoi , poate ne puneti si o retzeta

Felicitari Gena ! Super scaderea !

Andanii ma gandeam ca as putea pune din cand in cand, cate o sfecla micuta in ciorbica . Eu oricum pun la toate supele/ciorbele 1 morcov, 1 pastarnac ,1 radacina de patrunjel si putina telina

Am mancat in Rusia un bors de sfecla Avea in el pe langa sfecla si radacinoasele obisnuite, bacon si carne tocata . Super bun ! Merita incercat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Puisor, tin pumnii in continuare!!

Si eu am facut controlul anual sapt trecuta inclusiv testul asta.

Buna ideea cu borsul de sfecla rosie, o sa il propun in casa. Sa vedem daca se si aproba.

O sapt. buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

http://www.adihadean.ro/2011/05/supa-crema-de-usturoi/
Supa crema de usturoi. haideti sa ne gandim cum am putea-o face mai monti. am putea sa inlocuim cartofii cu naut, dar la telina parca n-as renunta. in rest e ok, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mel, reteta de supa crema de usturoi http://www.adihadean.ro/2011/05/supa-crema-de-usturoi/

Cristina, mersi de sustinere. De maine incolo ar trebui sa imi vina rezultatele.

Meniu azi:
MD: mozzarela light,wassa, ardei
P: supa crema de legume
C: varza calita cu carne de curcan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna

Meniul de azi:
MD: 2 bucati de paine de albus, o cafea mica
g: un mar
P: 5 surimi, 4 linguri de branza 0% cu o lingurita de fructoza
C: lapte cu paste

Acum sa ma explic surimi au IG 50, ceea ce nu am stiut pana acum, deci merge cu branza 0%. Pastele cu lapte o sa ziceti ca nu este conform... dar e cam ...discutabil. Laptele are defapt IG 35, (al meu era de 0.5% mat.gr), iar pastele o sa le consider ca au ig 50... desi tot citesc pe unele forumuri si se tot cearta lumea pe subiectul asta.
Hmmm.... de gandit!
Oricum asta am avut pe seara asta si mi-a ramas si pe maine la pranz.
Ninha, nu e pericol sa ma devitaminizez, iau complex de vitamine de vreo 2 ani zilnic, dar oricum mananc si diversificat.



Mergi la inceput