Bobocei de sept-oct 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna, fetelor!

Brotacul meu doarme de vreo 2 ore pe timpul zilei Nu s-a mai intamplat asta de cand avea 3 saptamani Secretul e dormitul pe burta. Merita sa incercati. Trebuie supravegheat, dar tot e ceva. Mi se pare mai eficient ca infasatul in cazul lui.

S-aveti o duminica linistita! Revin mai pe seara ca mergem cu el in vizita la nasi. Culmea, tre sa-l trezesc din somn :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Ma Stelutz, in sfarsit iti doarme copilul ziua si tu vrei sa-l trezesti? Cine sa te mai inteleaga si pe tine? :)))

Eu tocmai i-am comandat niste hainute de pe hainute shop.ro, inclusiv rochita de Craciunita cu ciorapei asortati (dres) si o rochita de anul nou cu fulgi de nea. M-am tampit, nu? M-a cuprins deja spiritul sarbatorilor! Marti imi ajung. Abia astept! As fi vrut eu si de Halloween s-o costumez dar m-am trezit tarziu. Acum am fost mai prevazatoare pt urmatoarele sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna seara,

Haideti la o praji de la crestinelul nostru drag Luca A plans sarmanul dar cum a primit Sfanta Impartasanie a dormit dus pana pe la 16.00. Acum tot papa sa recupereze Sper ca acum sa ne mai linistim si noi. Doamne ajuta!

Mirabela, multumesc pentru raspunsuri. De testicol stiu ca ar trebui sa coboare singur.

Oli, Andreea, Carmen, Paula, Anaomaria, Oana, Stelutz,lulutza,moro,mami.ilinca, ce mai faceti voi azi? De lalutz mai stiti ceva? De marikaki?



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Heeei, Kytanutz, chiar ma gandeam la voi, sa va traiasca micul crestin. Bune prajituri! Au ramas multe? Deci a dormit pingu mic si v-a lasat sa-l sarbatoriti in liniste!

Noi azi am fost pe-afara 2 ore, a dormit pitica in carut, dupa aia in brate ca facea scandal. Am venit acasa unde ne-am probat in hainutele de botez ca sa stie nasa daca sunt bune sau le schimba. Sunt bune! S-o manance mama de printesa frumoasa! Apoi a papat san, i-a dat tati bibe de lp, a adormit-o pe el si a stat cu ea asa 2 ore cat am facut si eu mancare, dus si ceva aranjamentr pentru botez. Acum am preluat-o eu, doarme pe mine si s-a dus si tati sa pape. Deci toate bune la noi!

Am o febra musculara de nu mai pot de picioare. Ieri am mers cam mult pentru cat eram eu obisnuita de atatea luni si se simte acum.

Un avantaj al dezechilibrului asta hormonal prin care trec: nu prea imi mai creste parul pe corp. Acum 3 saptamani m-am ras cand am fost la ginecolog si pe picioare doar in partea de jos au crescut pe alocuri cateva firicele, iar la subrat au crescut la fel cateva firicele subtiri. Sunt curioasa acum dupa epilarea cu ceara in cat timp o sa-mi creasca. La voi cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Asa am observat si eu cu parul de la axile Oli, 3 fire amarate au crescut In schimb inghinal nu a avut acelasi efect
Ce de activitati ati avut astazi! Mai mai, printesica ta cred ca arata superb in acele hainute

Tu ziceai ceva de un aparat de aerosoli? M-am decis sa ma duc la dr de familie maine sa ii asculte pieptul, sa ma asigur ca nu are nimic, caci deja ma sperii de zgomotele pe care le scoate noaptea Si nuuuu nu au mai ramas praji, doar cateva saleuri pe care le-am impartit A iesit mult mai frumos decat ma asteptam! Nasi au fost topiti dupa el Parintele care l-a botezat ne-a si cununat pe mine si pe Pingu meu si cand a pomenit de el, ca e plecat si ca sigur e cu gandul la noi, m-a bufnit plansul. Of, va recomand sa mergeti la biserica Sf. Ecaterina, e pe la Unirii, sunt atat de multi copii, iar parintii de acolo au un suflet maaaare, maaare!

Fug ca ii e somn dar e prea obosit sa doarma, poate il pacalesc cu titi



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Kytana,felicitari pentru increstinarea bebelusului.
Olivia azi ai avut o domnisoara cuminte.Sa te mandresti cu ea nu alta

Noi astazi am fost la biserica la 10.Mi-a citit preotul molifta de 40 zile.La 12 am ajuns acasa,am schimbat bb de pampers,i-am dat laptic si am plecat iar.Ne-am plimbat pana la 3:30 pe afara.A fost o zi superbaaaaa.Miliarde de frunze multicolore pe jos,un soare caldut de toamna...ce sa mai vorbesc...superb !Bebe a meu fara caciula,doar intr-un costumas ... era in largul lui.Apoi de la plimbarica am plecat la un restaurant unde au niste torturi delicioase...si la 5 si ceva am ajuns acasa.

Acum a terminat de papat si face nani...la 8:30 baita si la 9 se impart pijamalutele

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Bunaseara,

Felicitari KYTANA , pt crestinarea lui LUCA!

Ma iertati ca nu prea sunt in forma la scris, citesc tot, retin cate ceva, am fost mai mut plecati zilele astea prin oras la cumparaturi , cu ambele caprite. Cea mai cuminte e micuta noastra, doarme non stop. cand da semne de foame , ii ofer o gustarica si se culca la loc.asta nu inseamna ca showul nu mai exista sara. nu mai merge nici cu feonul, cu infasatul e exclus. acum am pus-o intr-un sling(imprumutat)sa vad dc se calmeaza , a protestat nitel si a adormit.Azi am fost si noi la biserica, am stat afara vreo 3 ore,a fost asa de placut, abia astept botezul.
Lumanarea am comandat-o eu , dar o plateste nasica ei, suntem prietene si asa ne-am invoit, sa aleg eu ce imi place .
Nu mai stiu ce vroiam sa zic....

seara buna,
noapt si mai buna,

pup

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna fetelor,
si mie imi curg sanii cand alaptez; eu inainte de a alapata imi pun la sanul liber o scoicuta care aduna laptele si are 3 gauri prin care scurg laptele in biberon; eu am citit ca laptele care curge prima data cand incepe sa suga este cel care ii astampara setea si cel care are cei mai multi anitcorpi are rebuie sa ii dea mama la bebelus si atunci imi pare rau sa il irosesc in sutien sau in pernutzele din sutien.

Medela Scoici protectie san 2buc

Asa arata:
http://www.pompasan.ro/photos/0002/2469/scoici-san-medela-mamiko.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Mai, mai, numai bbi cuminti pe-aici, Andreea si MamiIlinca.

Kytana, da, noi am luat aparat de aerosoli de la Lidl cu 129 lei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Salutare fete dragi
Kytanutz Felicitari pt crestinarea puiutului,ma bucur ca totul a mers bine,in afara de faptul ca taticul vostru a lipsit,dar lasa ca va intalniti in curand

Noi am fost la plimbare azi,a fost vreme faina.am rezervat restaurantul pt botez care va fi in 24 luna asta.
Acum s-a trezit prichindelul si papa,a dormit destul de mult ca am apucat sa fac o gramada de chestii.
Noaptea tot la fel decurge,cu 3 treziri,doarme,se trezeste,plange,ii dau sa pape,cu putin noroc adoarme,fara regurgitari,care-l trezesc daca e mai mare cantitatea si mai iese si pe nasuc si apoi are chef de povestit,de zambit si de uitat la mami.
Acum iar papam(am inceput sa scriu mesajul acu vreo 2 ore).da semne ca ar vrea sa doarma.si mie mi-e un somn

Va doresc o noapte linistita cu putine intreruperi

Paula fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

Mergi la inceput