Bobocei de sept-oct 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Am pus aseara unul,dar dimineata cand m-am dus ba baie mirosea a antibiotic....

A inceput si al meu sa fornaie mai tare.Dar daca la san cand suge nu are nici o problema...are aer....o fi vorba de o raceala sau doar fornaitul ala al sugarului?

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Cand e la san nu fornaie niciodata....se aude respirand frumos,dar cand are gura libera spui ca grohaie ...

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Neata fetelor

Va rog sa ma ajutati cu o parere
Vreau sa-mi cumpar perna pt alaptat,am de ales dintre 2 modele:www.kidcity.ro/La-masa/Pentru-alaptare/Perna-de-alaptat--Baby-Dreams/" target="_blank">asta si www.vanstore.ro/perna-alaptat-mamo-tato-p-12107.html" target="_blank">asta
Care e mai buna?
Mersi
va pup
sa aveti o zii faina si usoara


Paula fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Eu as zice Perna de alaptat MAMO TATO

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Paula, eu am al doilea model si sunt foarte multumita. Mainile le am libere mereu si nici nu simti ca ai bb in brate. Uneori cand vreau sa ajung in alra camera si ea suge, o ridic cu tot cu perna si o transport asa. Prima, cea din burete pare ok ca forma si cred ca merge pe acelasi principiu. Din cate vad si buretele pare tare, nu moale, sa se afunde bb in el. Diferenta imi pare ca a doua arata mai frumos, cu husa aceea. Eu as lua-o pe a doua A mea are husa detasabila si se poate spala, dar eu oricum folosesc un scutecel peste husa. Mi-e mai comod sa spal si sa schimb scutecelul decat husa.

Andreea, nici Maya nu fornaie cand suge, ci doar cand sta asa si nu face nimic. Pe mine ma enerveaza la culme zgomotele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Andreiuta mie mi-a dat Poligynax inainte de nastere si mi-a zis ca poate fi folosit si cand alaptez.

Culmea il apuca doar pe weekend,cand dr de fam (pediatrul) nu este. Acum este la mine la san, dupa ce 1h ne-am uitat impreuna pe pereti si am vorbit. De somn, nici vorba! Acum l-am pus in patut, premiera la noi si isi suge labuta si se uita la un iepuras de acolo
El doarme mereu cu mine in pat, mereu e cu sanul in gura, numai ca o data ce ii scot sanul plange grav.

Nici nu stiu la cine sa mai apelez, toti imi spun ca e normal. Si pe internet am cautat, tot normal scrie ca este. Ca atata timp cat mananca si ia in greutate, e normal... Fug ca plange iar...



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Kytana, eu mereu am avut sanii mari si plini. Dar cred ca inainte de sarcina cu David purtam totusi cupa C. Dupa sarcina si alaptat am ramas la cupa D.Au oricum o consistenta mai moale si nu mai au vigoarea dinainte (se supun gravitatiei - ca sa fiu finuta), dar nici eu nu mai sunt asa tanara .
Dar mai conteaza?

Eu, desi nu alaptez, sunt in acelasi stadiu de venit acasa de la maternitate cu -11 kg si pus 2 la loc rapid.Acum vad ca raman constant la -9kg fata de cand am nascut (si + 6 fata de greutatea dinainte), dar nu fac nici un efort sa scap de ele.

Ramona, noi pentur mucisori am pus si Colargol si are efect si la ea si la David de fiecare data cand il folosim



Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Va salut pe toate
Kytana nu vreau sa te speri dar eu am patit cu fetita cea mare ceva asemanator cand avea o luna. Si la fel mi se spunea : daca mananca si doarme e ok. Ei bine, cand m-am hotarat sa merg cu ea la un control la Timisoara au descoperit ca avea otita la ambele urechiuse, din cauza secretilor. Sa dea Domnul sa nu fie nimic de genul asta, dar nu strica sa ajungeti la ORL

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Hei fetelor ... ce se intampla cu activitatea de pe forum ???
Noi am fost 2ore si jumatate si ne-am plimbat intr-o padure si apoi direct la un restaurant.Bebe a dormit tun.Era un aer in padure de ma dureau plamanii .

Kyanutz mersi de raspuns.Inseamna ca o sa continui si eu tratamentul.Incearca sa ii dai suzeta lui bebe.Se pare ca te foloseste pe tine drept suzeta.Incearca mai multe modele.Din cate am inteles cele acceptate bine de copii sunt cele de la avent.Drept dovada mie biberonul de la nuk mi-l scuipa si ii vine sa vomite,iar cel de la avent mi l-a primit din prima.
Poate nu mananci si bei chestii care l-ar putea agita pe bb,nu_Gen cola,geai negru,ciocolata...

Olivia,daca stiu ca nu e racit nu ma deranjeaza fornaiala.Dar uite ca dmineata face mai urat.Acum nu are aproape nimic....

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

AdrianaDana, multumesc de atentionare, voi incerca sa ajung cu el la ORL. DOamne ajuta sa nu fie nimic!

Andreiuta, cu fornaiala si la pingu mic tot asa, pe seara(noapte) si spre dimineata se inrautateste, in rest ziua nu are nimicuta.

Am iesit si eu un pic cu el afara si a dormit, pana s-a trezitinfometat (dupa nici 45 min de la ultima papica) si am venit cu el acasa, a papat iar apoi in reprize am prins amandoi 2h de somn, nu legate evident.

Acum am mancat si eu ceva si el motaie in brate, nu doarme, doar motaie.

O fi reflux? De aceea sa planga cand il pun jos? Miercuri am programarea la un uber pediatru de la Sanador, la care ma voi plange de toate. Pana ajung acolo nu am incredere in nimeni!

Pup fetele in cazul in care nu mai apuc sa intru.



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput