Bobocei de sept-oct 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Si eu mananc dulciuri in draci!

Dupa ce am iesit din spital dadusem jos 10 kg din cele 16. Apoi am vazut ca incepusem sa iau din nou si nu m-am mai cantarit de 2 luni ca sa nu ma mai stresez. Dar sigur am mai pus la cate dulciuri bag in mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Buna seara fete dragi,

Ma regasesc si eu in foamea continua, mai ales dulce, am facut o burtica de luna 5 :(, nu am avut curajul sa ma cantaresc, in sfarsit asta e
La noi nu functioneaza infasatul, daca ii strang mainile e jale, s-a pus pe un plans de zici o taie cineva...
Mi-e ciuda ca nu am apucat sa intru pe linkurile puse de Lulutza...
Eu nu o pun direct pe salteluta, am o pernuta f subtire , dreptunghiulara si pe ea doarme in patut...practic e cu tot corpul pe pernuta;dc nu-i pun pernuta, nu doarme in patut , Doamne fereste...adevarul e ca e tare nasoala senzatia de pat tare

Felicitari , CARINA, pt micul crestin!
Doamne ajuta, KYTANA, duminica , la botezul lui Luca, sa fie totul frumos si sa se pape toate prajiturile!

Noi avem duminica pe 11.11 botezul,abia astept, azi am comandat lumanarea din frezii albe .

Daca va intrebati ce face caprita mica...sta in patut, a adormit cu feonul in apropiere...ma indrept si eu spre pat ca sunt zombi.

va pup

Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Citat:
citat din mesajul lui nu_mai_stiu

Carmen,eu numai scofeturi dulci bag.Fac ce fac si tot la dulce ajung In locul tau as trage o fuga pana la Bristena :))

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Crezi ca nu o fac? haha, miercuri am fost ultima oara si am mancat niste ineluse cu nuca. Aveti si voi in Botosani o cofetarie de la care tot imi trimitea colegul meu niste prajituri cu frisca si visine grozave.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna seara fetelor. Noi ne chinuim sa facem kk de ceva vreme, dar fara succes (ma rog,Ilinca se chinuie, mititica).
Ramona, sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste despartire. Timpul trece repede cu doi copii in preajma. Plus ca mai suntem si noi ;-)
Mami.ilinca, noi tot pe 11.11 avem botezul. La noi nasii aduc lumanarea, si la botez, si la nunta.
Legat de ingrasat, nu stiu cat aveam cand am iesit din maternitate, dar sigur am cel putin tot atat. Si eu mananc mult. La inceput nu aveam pofta, dar toti din jur au zis ca tb sa mananc sa am lapte. Acum a inceput sa-mi placa. Ce nu inteleg eu e de ce se spune ca daca alaptezi, slabesti. La cum mananc nu sunt sanse.:-(
Va pup pe toate si va doresc odihna placuta.:-*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Neata dragelor!

V-as pofti cu atata dor la o ceasca de cafea! Eu care nu sunt cafegioaica, credeti-ma ca as bea o cana, poate imi mai vin si mie puterile.

Clar regimul este de kko, cel putin la noi. Am mancat 3 zile acelasi lucru, credeti-ma, acelasi lucru! Nicio treaba! 2 nopti okay, a 3 a noapte (adica azi-noapte) parca mancasem 50 de ciocolati si numai fasole, a plans mititelul toata noaptea. Pe burtica mea nu ii place, se ridica de-mi ajunge pana in gat cu caputul si incepe sa imi suga umarul indiferent de cat de satul este.Infasat nu ii place, cum ii prind manutele cum incepe sa tipe ca din gura de sarpe.

REciteam postul cu puseul de crestere de la 5-6 sapt. Al meu cred ca il are acum. I-au aparut lacrimi in ochisori, vrea numai la mine si numai tzitzi, adoarme doar la tzitzi. Acum i l-am pasat un pic mamei mele si incearca cu foenul, poate-poate adorame. De la 2.30 dimineata pana acum nu a prins in total 1h de somn. 10 min apoi ochii maari si plans...

Spune-mi, voi mai rezistati? Eu nu mai pot, sincer. Pingu meu imi spune ca nici el nu poate dormi noaptea ca ii e dor de noi, eu incerc sa nu plang, pingu mic plange el, m-a ros si de un san de mor... Eu daca nu dorm ma imbolnavesc. Asa sunt eu construita. Rezist la orice numai sa am cateva h de somn la bord.
Raceala se tine scai de mine, nu mai stiu ce sa iau. Asta micu stiti cum facea azi-noapte?! Asta pana la trezirea de la 2.00, parca tusea, parca isi regla vocea, dadea din manute, toate in somn. Practic nici pana la 2.00 nu am dormit.

Va multumesc pentru incurajarile cu botezul, Doamne ajuta sa decurga bine totul!

Sper sa mai pot intra astazi, daca nu, inseamna ca fie dorm () fie... ma plimb cu un pitic plangacios in brate



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata, fetelor.
Kytana, imi pare rau ca e asa plangacios bb. Incearca sa te relaxezi tu si poate se va linisti si el. Gandeste-te numai la partea buna a lucrurilor, ca mai este un pic si veti fi toti impreuna, ca
maine il vei increstina pe Luca. Si noi suntem racite, Ilinca fornaie de 2 sapt ca aproape mi-am pierdut speranta ca ii va trece vreodata. Si eu fac tare urat la oboseala, dar poate prinzi o pauza intre plansuri si atipesti un pic. Fii tare ca toate trec.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Ma inscriu si eu in clubul fornaitilor! Nu-i mai trece si pace! Pun ser de 3 ori pe zi, aerosoli o data pe zi, umiditatea in camera este 60-65%. la fel face!

Aseara a dormit 2 ore infasata in patutul ei, pana la 1. Dupa aceea a inceput sa se trezeasca intruna, la 10-30 min, de am luat-o in pat langa mine si la fel se cam trezea din ora in ora, nu mai stiu, ca la un moment dat am renuntat sa ma msi uit la ceas!
Kytana, si eu zic la fel cu regimul, in zile in care am mancat doar supa si pui la gratar a facut ca toate alea! Renuntasem si la fructe si am baut compoturi. Aiurea! La fel!

Kytana, mi-e asa mila de tine cu somnicul! Crede-ma ca chiar daca era pingu mare aici, tot tu trebuia sa stai cu Luca, ca el vrea tzitzi. Al meu dupa prima saptamana doarme in alta camera ca ne-am dat seama ca efectiv n-avea cu ce sa ma ajute si decat ii faceam si lui noaptea alba si mai trebuia sa mearga si la serviciu. Si pe el daca il trezesti de 2 ori pe noapte merge in zig/zag si nu mai stie de nimic.
Mie mi-e mai simplu cu ea in pat. Chiar daca se trezeste din ora in ora, o mufez si adorm la loc... Cand adoarme ea, ea stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Olivia, si noi tot asa facem, mama cu Ilinca si tata cu Maria. Nici nu-mi bat capul sa o pun in patut, vom avea timp si de asta. Deocamdata dormim amandoua in patul mare si nu am nici o noapte pierduta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Gagici , imi pare rau sa aud ca aveti nopti albe :(
Mai intrebati si voi pediatrul,mai ales tu kytana.Nu cred ca e oky sa planga atat de mult.Nu stiu ce sa zic.Eu as fi la usa spitalului cred...

Fete scumpe,mi-a dat dr cand am fost la controlul de 6 saptamani niste ovule.Nu stiu ce sa fac ca in prospect scrie ca nu se iau in sarcina si alaptare.Se numesc Polygynax...stiti ceva?Mai ia careva din voi?

Pupici !

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Andreea, nu stiu sa-ti zic ca mie nu mi-a dat nici in sarcina, nici acum ovule.

Mergi la inceput