Bobocei de sept-oct 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

Kytana nu te speria ca nu doarme . el face exact ce vrea . e cum simte nevoia sa faca . daca va fi sa fie foarte obosit va adormi adanc . incearca sa-l tii la piept ca si cum l-ai alapta si leagana-l plimbandu-te prin casa . la mine functioneaza - in cateva minute doarme dusa .

va avea mereu pusee : de somn , de stat treaz , important sa nu intri in panica . iar acum ca va veni frigul , cateva minute la aer curat si rece vor face minuni !
la noi e frig de ceva timp si la fiecare iesire adoarme dusa !
aici am fost invatata de pediatra sa nu pun fular ; poate sa sufoce !!!
si asa sunt obisnuiti toti pe aici ! imi surade ideea sa nu fie bolnavicioasa ( la primul val de frig sa raceasca pentru ca nu era infofolita ) ...

acum doarme de vreo doua ore jumate !
am reusit sa fac o gramada de chestii !!!

pup fetili !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Lulutza,imi place atitudinea ta pozitiva.Tine-o tot asa !!!!
Piciorusele nici eu nu i le strang...doar partea manutelor...

Olivia,am fost si noi afara...si...totusi fii happy ca fata ta a dormit fata de alte zile

Stela,multumim de titlul cartii.Maine sper sa ajung la librarie.

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

buna fetelor

In seara asta imi pleaca sotul in sua si mai vine in aprilie 2013 , nu ati vrea sa stiti ce e in sufletul meu nici nu va doresc.

Partea nasoala e ca micutza are de azi muci (luati de la Stefan care tuseste putin). Ii pun ser fiziologic, i=am facut aerosol cu ser dar i-am pus si nazomer . Ii scot mucii cu pompitza mica sau cu ala cu aspirator. Voi ce ati mai facut?
Pup, sa mai prind 2 ore cu sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna seara dragele mele dragi!

Raportam o zi bunuta, l-am infasat de dimineata si a adormit,am iesit si eu nitel sa imiiau o gecuta de iarna. V-am zis ca mi-a crescut bustul excesiv si nu imi vine nimic din ce am, nu?Mai rau e ca am probat paltonase si arat caraghios, nicio sansa sa se incheie. Elfica, Mirabela, Oana,cand nu i-ati mai alaptat pe primii bebei v-au revenit sanii la dimensiunea anterioara sarcinii?

Dupa-amiaza nu a fost chip sa adoarma infasat. Cred ca trece prin puseul de crestere de 3-4 sapt caci a vrut doar tzitzi. In final a adormit cu tzitzi in gura si eu am picat langa el.
Acum dupa baita va scriu cu el la tzitzi, sper sa doarma bine si sa nu ne chinuie coliciosii.

Lulutza, uau vreau si eu asa. Totusi voi incerca treptat, cum au zis si fetele, intai cu morcovi, apoi una alta.

Botezul e duminica si deja sunt suparata. Cativa amici mi-au spus ca nu mai pot veni dupa ce initial au confirmat iar eu am comandat deja 9 kg de praji si saleuri Va ramane o groaza! of, asta este!

Oli,sarmana de tine, dar macar voi aveti boxa la parter! La noi nici vorba. Dc aveam carucior aici, dc nu intra in lift trebuia coborat pe scari apoi pe treptele din scara si cele de la intrare Acum ce face galusca?




Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ramona7575 eu imi pot imagina doar Desi 2 luni ale noastre nu se compara cu 5 ale voastre Stiu ca nu vei reusi din prima, dar incearca sa fii tare pt boboceii tai dragi. Insanatosire grabnica cu mucisorii si racelile Nu uita ca suntem aici pt tine. Doamne ajuta sa fiti bine! Cred ca si sotiorul e terminat saracutul de el!



Pinga cu Pingu mic Luca
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirabelac

Fetelor, eu mananc de sparg, la 2-3 ore mananc bine, incepand de la 6 dim pana pe la 10 seara si am si pofte. Nu am crescut in greutate dar nici nu am mai scazut de la iesirea din spital. Dar imi e o foame de lup, mai ales ca stau mult in casa, am maxim o iesire pe zi, cand era cald ieseam de 2 ori, chiar de 3. Of, ce nu suport frigul si iarna... ce-i drept nici caldurile mari nu erau bune...

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)



Nu esti singura, eu mananca de sparg dar in comparatie cu tine eu am pus deja 2 kg , ce nu am luat in sarcina iau acum. abia ce mananc si ma si gandesc ce halesc la urmatoarea masa, ca sa nu mai spun ce as manca numai scofeturi dulci.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Carmen,eu numai scofeturi dulci bag.Fac ce fac si tot la dulce ajung In locul tau as trage o fuga pana la Bristena :))

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare, salutare!

I-am facut baita, i-am dat san, lp, infasat, san din nou si somn. La ora 10!!! Eram amandoi: wow!!! I-am facut aerosolii si am zis sa o punem la ea in patut. Ochii maaaari! Am shashait-o putin si s-a pus pe plans. Acum e iar la san

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor si Bine v-am gasit in noua casuta!

Sunt in urma si am scris si ieri un mesaj dar mi-a cazut netul si am pierdut tot si nu am mai avut puterea sa il rescriue.

Noi suntem bine. Bebe strumf e cumintel si doarme binisor noptile.

Duminica am avut si botezul care a decurs foarte bine. Si ca sa ii raspund si Kytanei, nu am dus laptic in sticla si nici nu a fost nevoie deoarece a mancat cu putin timp inainte de slujba si nu am avut urlete de foame. Si a dormit dupa biserica 4 ore.

CU ochisorul inca ne chinuim. AM terminat al treilea tratament si mi se pare ca iarasi reapare conjunctivita. La fel si cu scremetele de noapte, dar am impresia ca majoritatea boboceilor se chinuie cu ele.

Sunt incantata ca am reusit sa il alaptez aproape exlusiv. Primeste supliment doar la masa de seara cand orice as face nu am destul lapte si dupa ce bea din ambii sani urla ca din gura de sarpe. Dar pentru mine e minunat si sunt tare multumita ca am reusit sa ii dau asa mult lapte de la mine.

Eu sunt bine. Trebuie sa merg la controlul de 6 saptamani. Insa nu stiu ce s-a intamplat ca la cateva zile dupa ce mi s-au oprit lohiile am inceput sa sangerez iar. Ma gandesc ca au revenit sau mi-a aparut prima menstruatie dupa sarcina?
Voi cum mai stati cu kg? EU am dat jos 5 la nastere si inca vreo 2 apoi, dar acum cred ca le-am pus pe alea 2 deja inapoi si poate inca ceva. Nu stiu cum sa fac sa nu mai mananc atat. Si am si asa o pofta de dulce ca nu mai pot.

Va pup si sper sa mai intru.

Mami de fetita cu fundita Maria si baietel frumusel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Offf, Kytana. Si noi avem botezul saptamana viitoare si ne asteptam la 40 pers. Daca o sa fim 30 e bine! Prieteni la care nu ma asteptam au zis ca nu vin din motive financiare.

Am adormit-o din nou, am pus-o in patut si in 2 minute plangea
Acum iar am adormit-o. Sa vedem cat sta.

Ramona, imi pare rau ca ramai fara sotior atatea luni. Multa putere iti doresc sa te descurci singurica cu minunile tale.

Merci Lulutza pentru urari

Mergi la inceput