Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *452*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Vai vai, sunt pe fuga, imediat tre sa ma costumez!
Pisigri, io nu te contrazic, tu faci cum crezi de cuviintza; pe mine maica-mea sa strangea discret de mana si muuurrreaaam de nervi si de ciuda fiindca eu eram f. f. timida si inhibata si de multe ori nu salutam repede din rusine, trebuia sa-mi iau avant si sa-mi fac curaj sa intru in vorba cu un adult, chiar si un simplu "saru'mana" imi crea emotii.
Eu cand mergem undeva conversez pe drum cu Sophia: "cand o sa ajungem tanti Nicoleta o sa spui: saluuut, tanti Nicoleta" si ea e asa incantata ca repeta tot drumul:))) Uneori se blocheaza cand ajungem, dar deh, cine-o sa se supere pe un copil de 3 ani jumate?!:)))
Amu fiecare face cum vrea, dar mie atrasul atentiei tare, ca sa se vada ca noi facem educatie, nu-mi place; mai bine multumesc io in numele copilului decat sa-i zic:"zi multumesc!" Pana la urma vor deprinde ei chestiile astea, ca doar nu-s crescuti printre padureni ghiolbani, au vreme, precis ii invata "didactic" si la gradinitza...eu una nu tin sa mearga pe sarma spre deliciul publicului inca de la varsta asta
Va dati seama ca m-am prins ca Ana s-a bucurat de vaca, nu a fost o reactie de "rebeliune", dar deh, am tinut sa-mi punctez si eu un principiu cu o gluma:))))
Fug sa ma fac...pisineagra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Cuscra, sa te pozezi, da?
Distractie maxima!

PS. In taxi, de exemplu, eu povestesc diverse cu Ian; cind ajungem la destinatie, ii spun "acum trebuie sa platim si cind plecam spunem -la revedere-" si, adresindu-ma, taximetristului, repet "la revedere" iar Ian, dupa mine "a deie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, ce mai faci ? hai la o cafea ca m-a luat un somn de imi pica capul pe tastatura !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Am ajuns de la serbarea de Hallowen- a Isabellei aici

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, noi am trecut printr-o etapa, stiu ca am scris pe forum undeva dar cred ca era pe la Parinteala nepavloviana. Intr-o perioada in casa era o atmosfera de tot rahatul pt ca tati tinea musai sa spuna "buna ziua Ilinca" si "buna dimineata Ilinca" si sa i se raspunda. Copilul, care pe afara saluta de multe ori din proprie initiativa, punea bot si se incapatana sa taca. Iar tati se enerva....
Intr-un final mi-a spus, in cadrul unei "discutii" ca ea percepe salutul lui ta-su ca pe o provocare si o cautare d galceava. Bine, nu chiar cu cuvintele astea . Asa ca i-am xplicat si eu ca salutul are un mesaj frumos, ii urezi omului o zi frumoasa, deci nu poate exista ceva negativ in el. Ma rog, ceva a inteles, ca acum se saluta f voios cu tati....iar in public are momente si momente. Uneori saluta pe toata lumea de pe strada, ca pe ulita in sat, iar daca nu i se raspunde, li se pune in cale si zice raspicat AM SPUS BUNA ZIUA !!!; alteori....nici s-o pici cu ceara...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

3. Aici e mai delicat si sper sa ma exprim cu destul tact incat sa nu fiu gresit inteleasa. Mai Floricule, eu stiu ca "dixtractia" e "dixtractie", da tu te superi ca invata Rares cantece cu multumiri adresate Domnului, ca-s de la scoala catolicilor, da' Haloweenul cu semnificatia lui e ok...? Ma bucur ca v-ati distrat si v-ati simtit bine, dar chiar m-a amuzat faza



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+


Mai, Pisicule, 1. eu nu am adoptat aceasta sarbatoare ci mi-am amintit ce faceam si eu pe vremea copilariei mele, ce-i drept eram ceva mai mare, pe la sfarsit de octombrie...si anume, scobeam pepeni le puneam cate o lumanare inauntru si ieseam cu felinarele afara, seara, toti ghiaurii de pe scara. Era tare distractiv caci ne alergam, ne speriam, etc. La acest moment chiar nu stiu ce data era cand faceam noi treaba asta, dar stiu ca era pe timpul cand puneam muraturi si pepeni la murat.
2. Daca ar fi sa ma refer la catolici...chair azi spunea la radio ca aceasta sarbatoare ( mult spus sarbatoare) exista in traditia catolica ca fiind "Ziua tuturor sfintilor", are si un nume dar nu l-am retinut.

Asa ca...tot pe drumul meu sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Ma rog, ceva a inteles, ca acum se saluta f voios cu tati....iar in public are momente si momente. Uneori saluta pe toata lumea de pe strada, ca pe ulita in sat, iar daca nu i se raspunde, li se pune in cale si zice raspicat AM SPUS BUNA ZIUA !!!; alteori....nici s-o pici cu ceara...


Si Adela cam la fel... in general saluta din proprie initiativa (sau ca ne aude pe noi), alteori nu zice nik, alteori saluta in stg si-n dreapta ca pe ulita... nu m-am bagat.
Cu multumesc... la fel, uneori da, alteori nu... aici ii mai atrag atentia, ca tre sa zicem si noi ceva, daca nu o face ea...

Nu-sh... poate e de la mine... mi se pare mai important sa multumeasca pt ceva acum, sa inteleaga gestul aluia care i-a dat si gestul ei de a-i multumi. Asta cu "buna ziua"... o prinde ea si "formalitatea" asta, ca ai n-ai kef ii spui buna ziua babei de la parter cand de fapt iti vine sa... enfin... deocamdata saluta cand are placere si mi se pare suficient.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 24+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Am ajuns de la serbarea de Hallowen- a Isabellei aici

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!



Dodo, ce misto! Mai ales unghiileeeeee. Si indemanarea de a manevra obiecte cu unghiile alea. Frumos s-au distrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Cine este pe fb Ada Anda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Mamele de fetite (si INA, ca stiu ca ei o sa ii placa), cautati pe FB Unicat pt micile printese. Este o tipa care face tutu-uri, bentite, chestii personalizate si sunt. Imi pare rau ca nu am descoperit mai devreme, de ziua Anei sigur ii face ceva, alea curcubeu sunt dementiale, defapt toate....

Mergi la inceput