Piersicute de iulie august (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Neatza !

Ce vreme urata . Voi iesiti azi afara ? ( daca nu mai ploua )

Porumbita , merci de informatie , o sa mergem si noi acolo ca la Budimex este jale cum se poarta cu el si oricat ii bag in buzunar tot nu este multumita

Vera , imi pare rau pt ce ti se intampla , fii puternica si poate intr-o zi o sa vada ce a pierdut .

Ned , succes cu tratamentul , sa fie cu folos .

Ali , ma bucur ca ati ajuns cu bine , o sa vina si acele zile in care te vei obisnui . Orice inceput este greu

Si mie imi cade parul rau de tot , trebuie sa fiu atenta la Andrei ca vesnic are cate un fir de par in mana

Imi este groaza ca vine iarna ,ce naiba o sa fac in casa si cum la noi frigul tine pana tarziu ... trebuie sa ma pregatesc psihic si pentru asta

Imi este un dor de serviciu , de colegi , de socializare , parca m-am prostit rau acasa . Nu am timp nici de mine , vb Muraturicii , cand mai apuc sa-mi schimb imaginea este eveniment si acum si cu frigul care vine , e jale

Ada , sa poarte Tudor cu placere ce i-ai cumparat . Clienti ai ?

Balanta , ti-am vazut minunile , sunt 2 copilasi minunati . La ce copii frumosi ai facut , a meritat sacrificiul si mai merge unul facut ( sotul are dreptate )
Tie ti-au reusit fertilizarile din prima ? Eu ma gandesc sa mai incerc odata dupa ce termin cu alaptatul .

Multi la pitici si mamici !

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Buna dimineata la toata lumea,
Noi dormim si dormim de nu imi vine sa cred. Aseara dupa baita ( scosul din mir) a adormit la 10 jumate si s-a trezit la 7, a mancat si a dormit iar pana la 10, a mancat si acu iar doame . M-am si speriat si am luat temperatura, dar are 37,6 rectal, mai urmarim.. O fi de la botez? Eu nu cred in superstitii din astea, dar chiar doarme mai mult.

Vorba lui Fleur, ati discutat treburi complicate pe aici. Eu din a doua luna acasa ma uitam cu jind la sotul meu care se imbraca frumos si pleca l munca. Am impresia ca pierd mult dn tot avansul profesional si o sa fie fffff dificil sa ma intorc. Ma ajuta mult faptul ca am grija sa fiu si eu fresh in fiecare zi, usor machiata, imbracata placut, chiar dc nu ies din casa.
Laura, eu ad vrea sa il scot azi, chiar dc mai ploua. Ieri nu am iesit de vant si de teama sa nu fi luat vreo raceala la botez. Sper sa nu. Au fost multi copii care sunt in colectivitate si ma tem si de vreun virus.
Vera, , o sa fie totul bine.
Ali, cum merge instalarea? Ce spune Rafi?
Muraturica, sotul tau pare ideal . Sa ne spui si noua ce mananca, sa le dam si noi alor nostri . Tinem pumnii sambata.
Eu am o alta probl, de care zicea si Ada, ma ciondanesc f des cu sotul meu. Suntem f nervosi amandoi, lui i se pare ca sunt foarte solicitanta, mie mi se pare ca nu e atent la imic si ii sare tandara din orice. Nu stiu de ce suntem asa, parca nu ne mai revenim. Eu incerc sa le fac p toate, dar cred ca nu ma fac bine inteleasa sau nu stiu... Sorry ca v-am batut la cap, dar vi se intampla cumva si voua? Mi-e super ciuda c asta mic e asa dragalas si cuminte si noi ne certam toata ziua .
Ma duc sa mananc si eu ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumesc mult Porumbita.Asa, ma gandeam si eu. Sa-l ajute Dumnezeu pe socrul tau.
Laura, azi cam somez. Adica, nu am acte programate.Azi, vad ca e zi de lucruri simple.Daca ar fi fost mai frumos, poate veneai pe la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Laura, azi cam somez. Adica, nu am acte programate.Azi, vad ca e zi de lucruri simple.Daca ar fi fost mai frumos, poate veneai pe la mine.

Ada ,mama de Nectarel


Pana la ce ora esti la birou ? Cand se trezeste Andrei ( acum doarme ) , vreu sa incerc sa ajung pana la tine daca esti mai libera

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Ma inscriu si eu in clubul deprimatelor si vremea asta nu ma ajuta deloc. Abia astept sa ma duc la serviciu desi cand ma gandesc ca trebuie sa dau iar multe multe examene pentru licente ma apuca groaza. Am impresia ca nu mai sunt in stare sa retin nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor. Hai ca las un buchet de sa ne mai inveseleasca viata, fiindca vad ca strsul cauzat de bebe plus vremea de afara ne-a doborat de tot.

Iiuli si eu sunt super nervoasa, imi sare tandara din orice, ma mir apoi de motivul care m-a facut asa irascibila.

Laura eu inca o duc pe fetita la kineto si fizio la ambulatoriu de pe Dorobanti al celor de la Grigore Alexandrescu, sunt super draguti, eu am deja trei ani de cand ii fac tratament periodic Anei.

Fetelor voi la ce program v-ati gandit pentru bebei acum ca se strica vremea? Mie imi este groaza ca nu o sa mai pot iesi afara asa mult, iar statul in casa ma deprima groaznic.

Muraturica ai mei nu au avut reactiii dupa vaccinurile de 2 si 4 luni, abia la 6 luni Ana a facut febra, dr. zicea ca avea deja anticorpi si ca este normal sa creasca temperatura. Bafta Aurorei sa nu aiba reactii adverse.

Vera multa putere tie si lui Mattia.

Porumbita inca o data multa sanatate socrului tau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Fleur cum a mers interviul pentru noua slujba?

Eu am ajuns la concluzia ca trebuie sa ia masuri pentru a scapa de kg. inca in plus - vreo 4 la numar fiindca principala vinovata de situatie sunt doar eu - mananc dulciuri la greu, cat n-am mancat in toata sarcina, plus paine, plus mai nou si sucuri, ma mir ca nu ma ingras.
Stiu ca atunci cand eram gravi, mai scriam fiecare ce mananca/gateste pt. a ne inspira si mobiliza, incercam din nou?
Michelle ne dai si noua idei de retete sanatoase?

Ali cum e noua casa? Copii cum se simt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Laura, te astept , daca vrei cu mare placere.Maria, ai dreptate.Trebuie, Miha sa ne mai dea retete sanatoase. Ieri, am mancat niste ciocolata la birou, apoi acasa, v-am zis ca am gusturi ciudate, mi-am luat conserva de peste de la rusi. Este un magazin langa noi si au niste conserve super bune. In Mall, ai mei au mancat mancare chinezeasca si eu o salata de varza. De gatit, nu am idee de nimic, azi.Asteptam sugestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Porumbita: cine descopera eventuale pb la picioruse? Pediatrul sau numai ortopedul? E musai sa o duc si la ortoped by default ca sa zic asa? Pediatra nu mi-a zis nimic de asa ceva

A inceput si a mea rostogolirile de pe burta pe spate, invers inca nu. De ras in hohote rade inca de acum 3 saptamani, cam o data la 2-3 zile are cate un moment de 5 min de ras in hohote, depinde cat de mult ne maimutarim in fata ei. Si noi o filmam si ne super amuzam de rasul ei molipsitor. Mai nou isi pune mainile la ochi cand vrea sa adoarma, e super haioasa cum isi acopera ea ochisorii si trage din suzeta si in 2 min e in lumea viselor. Se joaca ft mult cu manutele, se uita la ele, se trage de degete, ma apuca de haine sau de san cand papa, dar inca nu intinde mana sa apuce jucariile, doar daca i le pun eu in mana.

Las 2 linkuri ft interesante de pe babycenter, cu milestone-urile care trebuie atinse si cu somnul bebelusilor, mai ales ca sunt fete care s-au plans ca nu le mai dorm ca inainte bebeii:

http://www.babycenter.com/0_milestone-chart-1-to-6-months_1496585.bc

http://www.babycenter.com/0_baby-sleep-basics-3-to-6-months_7656.bc

sunt niste explicatii ft bune pe acest subiecct


Eu am luat matza de coada azi si lucrez la psihicul meu, am fost la masaj si mi-am luat din nou ora sa merg saptamanal. Maine seara ies cu fetele la o cafenea, azi am invitat niste buni prieteni la noi sa ne mai punem la curent cu noutatile "mondene" ca prea ne-am separat de anturaj. O sa ma straduiesc sa am cat mai multe activitati din astea, sa mai ies din rutina cu bebe nonstop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Bravo,Aruba. Eu, daca stateam in casa, pe mine scria Spitalul 9. Clar.Si, azi trebuie sa-i fac program pe unde sa mai bantuim. Am noroc ca si sotul e la fel ca mine. Cand auzim de plecari suntem primii, iar, dacva nu avem ne gasim noi motiv sa mergem.O sa te simtyi altfel,ai sa vezi.Azi, ma ocup de fata mea. Adica, ma duc la pensat si la un masaj facial.

Mergi la inceput