Piersicute de iulie august (8)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Maria foarte dragute cizmulitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetele

Noi suntem fornaiti , vineri mergem la control si vedem ce decide dr. cu vaccinul , nu mai are febra , sper sa fim pe drumul cel bun .

Aruba, distractie placuta in oras .

A inceput sa se intinda dupa jucarii si sa pipaie tot , este asa de simpatic . Mai avem 3 sedinte de kineto si se vad ft bine imbunatatirile

Ali , sa ne mai dai de veste

Carmen si al meu respira pe gura , cred ca din cauza ca este mai fornait

Va pe toate .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salutare!

A mea de doua zile e foarte maraita dupa amiaza. M-a terminat si cireasa de pe tort maine vine soacra-mea sa stea cu ea "ca ii e draga".
E genul ala care nu ghiceste nevoile copilului si o sa ma dementeasca pe mine cu intrebari. De ce plange, de ce varsa, de ce...

Of, daca trec cu bine de ziua de maine, fara sa ma enervez... Sunt sigura ca orice observatie ii fac maine, si o sa ii fac ca nu o sa ma pot abtine, o sa o supere si o sa ii spuna minciuni sotului. Dar pentru copilul meu mor cu toti de gat.

Nu stiu de ce dar soacra-mea mia devenit antipatica de cand am ramas insarcinata. Inainte nu ma deranja, o ignoram total si tot ce spunea trecea pe langa mine acum ma enervez numai cand o vad.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

echipa de doctori considera operatia un succes pt. acest stadiu al bolii, dar neconcludenta pt. boala in ansamblul sau (trebuia totusi facuta pt ca ii cedau rinichii). Ramane in situatie critica, spera ca starea generala sa se amelioreze dupa interventia de azi si sa rezista inca 10-14 zile cand face operatia "mare" de curatare a necrozelor si infectiilor.
In concluzie trebuie sa asteptam, sa ne rugam si sa speram ca nu ii cedeaza organismul.

urmeaza niste saptamani foarteeee grele !!

va multumesc pt gandurile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Seara buna, fetele.Sunt rupta de oboseala. Porumbita, nici nu stiu ce sa spun, decat sa aveti incredere in Dumnezeu si rugati-va.Maria si Ned, crema am luat-o de la Bebe Tei, si este de la Bioderma se numeste si se numeste CROUTES DE LAIT, la noi cel putin a functionat foarte bine, nici nu va pot spune ce avea Nectarel in cap Profa, ne-a spus sa-i dam 5 zile si la noi chiar nu a fost nevoie, decat de vreo 3 zile. Profa a zis sa-i dam 5 zile si daca nu-i trec, peste o saptamana sa repetam. ARUBA, la ce dermatolog ai fost?Trebuie sa ajung si eu neaparat. M-am trezit cu niste pete pe spate, am crezut ca-s de la soare, dar vad ca nu au mai disparut si as vrea sa-mi vada si niste alunite.O sa-mi fac oprogramare si la un oftalmolog, ca nu inteleg ce-i cu pacla din ochii mei. ZIZOU, bafta la intalnirea cu soacra. Bine ca am o soacra su8uper. ANDREI sa te faci bine.Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Si eu caut un dermatolog bun pt alunite. Am pus ochii pe un cabinet, Bioderm sau ceva de genul undeva pe la Romana unde sunt ok doctorii. POate aveti si voi alte idei.

Ada multumimn pt crema, o sa iau si eu.
Porumbita sa dea Domnul sa fie totl bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Ada am cautat pe farmacia tei si vad doar ABCDerm Babysquam de la Bioderma care pare ca face cam acelasi lucru. E aceeasi crema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Zizzu muuult zen pentru tine maine!!

Laura sanatate bbului

Eu voi incepe diversificarea dupa 6 luni

Azi mi-au sosit noile pastile de facut lapte More milk Plus , toata lumea le lauda...

Bb a luat ceva in greutate de la 3 luni, cu dintisorii ei ma musca de imi dau lacrimile fetelor , plang si rad in acelasi timp pt ca eu ma stramb de durere si ea se prapadeste de ras

Azi am gatit rulouri cu carne de porc,garnitura cu orez si legume, praji cu dovleac si am fiert carnea pt piftie de pui.
Maine am in plan sa incerc o cioco de casa,sa termin piftia si tocanita de pui cu cartofi si mazare, mergem la biserica pt ca e sarbatoare mare si cam atat,

Baietii sunt in vacanta intersemestriala deci suntem toti acasa

Voi ce mai gatiti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Muraturica merci, m-am tot uitat si eu dar n-am gasit ceva care sa-mi placa. Ceva gen personaje disney, un donald, un mickey...ceva. In schimb am gasit pe ebay, probabil ca o sa-mi comand de acolo. Am gasit unul misto si fff mare cu winnie and friends. Si perdeaua e tot cu ei, ar fi o treaba sa-i asortez.

Maria simpatice foc cizmulitele. Sa le poarte cu placere.

Porumbita multa sanatate socrului, ne rugam in continuare.

Laura chiar dc e fornait, e ff bine ca a invatat sa respire pe gura. Neonatoloaga imi spusese ca ei cand sunt foarte mici nu au capacitatea asta decat prin plans. De-aia cand sunt raciti si au nasucul infundat, plang. Deci avem baieti mari.

Ile ce spui tu acolo...porc, mazare, ciocolata de casa... Doamne ce bunatati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Am uitat sa va spun ca azi i-am dat suc de pere. S-a lins pe botic, se uita dupa biberon .

Ieri mI-am luat si eu masca chirurgicala dupa 3 zile de raceala, azi mi-a trecut raceala :))). Doamne ajuta ca nu i-am dat-o si piticului.

Mergi la inceput