Piersicute de iulie august (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna fetele.ce mai faceti?mi a fost dor de voi.
Nu am Inca net decat pe tel si e tare enervant ca ii trebuie 5min sa deschida o pagina.am de recuperat cateva pagini de citit.sunt abia la pag 7.ana interesant ce spune cartea despre agitatia bebeilor.eu chiar vroiam sa va spun ca Denis e mult mai agitat si suparacios.doar in brate ii place si cateodata nici asa nu se linisteste.probabil sunt prea multe schimbari in creierutul Lui.pe langa mutare a inceput sa faca si el multe chestii noi.incepe sa prinda jucarii,se intoarce,vrea sa mearga in 4labute...
In rest suntem ok.e frumos unde ne am mutat dar ma enerveaza ca nu am Inca net si cablu.mai am Inca o Gramada de aranjat ...
Va pup si mai revin cand ajung la zi cu cititul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ali bine ai revenit. Ne lipsesti

Inca o chestie interesanta pe care o face fi-meu e respiratul pe gura. A descoperit si asta de vreo sapt si ceva si tare ii place sa se auda. Il distreaza maxim.

Noapte buna ( eu m-am trezit la pompa ca a fost mai linistit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si poftiti la cafea.
Porumbita, ne indreptam gandurile bune spre socrul tau. Sa ne anunti cum a decurs operatia.
Ali, ma bucur ca e OK acolo.
Freedelia, Danett bine ati revenit.
Eu sunt racita si sper din tot sufletul sa nu ii dau si Aurorei. Ma bucur cand vad ca Patrick al lui Carmen a scapat caci inseamna ca se poate. Ce-i drept Patrick e alaptat, dar poate scapa si micuta mea.
Voi deja vorbiti de diversificare...a mea e micuta odiseei asa ca am timp sa invat de la voi. Am tot citit si eu una alta pe tema asta. Michelle, multumim de linkuri. Sunt foarte utile. Din ce am citit pana in prezent mie mi-ar surade ideea de a incepe doar dupa 5 luni cu legume si apoi fructe. Dar bine inteles mai e ceva timp pana atunci si ramane de vazut cum ia in greutate si ce ne recomanda pediatra.
De cand mai are doar 5 mese pe zi Aurora doarme super mult noaptea. Ieri a dormit de la 20 la 4 si azi noapte de la 20 la 5. Sunt deosebit de recunoscatoare, dar mi se pare foarte mult pentru un bebe de 2 luni jumate. Ai vostri dormeau asa mult la varsta asa mica? Sotul zice ca sunt nebuna si in loc sa ma bucur eu ma ingrijorez. Are si el dreptate, dar asta e stilul meu. Mereu gasesc ceva sa imi fac probleme.
Am inceput lucrul la camera copilului. Cred ca o sa iasa super. Am dat comanda de mobila si eu am gasit pe net niste stickere super simpatice cu pisicile aristocrate si cu Belle din Frumoasa si Bestia.Am comandat si baby phone si sper sa functioneze. Ne-am decis la un motorola mbp33 care are si supraveghere video.
Maine sunt happy ca e sotul liber si eu ma duc la primarie sa depun dosarul si dau o raita prin magazine.
Va pup si mai revin daca imi amintesc ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Ho ho ho, sarbatorile vin...

Edit: ref la vaccin, daca s-a inceput cu infanrix, cu asta se continua. Pediatra mea zicea ca pentaxim nici nu se mai fabrica. Noi am facut vineri infanrix ipv hib.

Mooaama cat am scris. Hai ca va pup, noapte usoara.

Mami de Patrick Andrei (21.06.2012)


Aha, deci infanrix ipb hib e acum la 4 luni. Faceam confuzie intre asta si Penta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, salutare si de la noi. Nu stiu ce am, dar, parca am o pacla pe ochi. Sper sa-mi treaca.Noroc ca scrieti voi cu diversificarea ca ma inspir si eu , vorba Muraturicii. Fii optimista ca Aurora este bine. Nectarel se trezeste de doua ori pe noapte si rade cate un biberon de lapte.ARUBA, asa este Tudor seamana cu mine, iar Nectarel are fata de politist ca Tac-su, adica e capatanos.ALI, bine ai revenit si mai scrie-ne cand te linistesti, cum te-ai obisnuit, cum este orasul etc.MARIA, Nectarel a avut cruste de lapte. I-am dat cu o crema, iti pot spune cum se numeste cand ajung acasa. A fost foarte buna. II dadeam cu 15 minute in cap inainte de baie.Mai doream sa scriu ceva, dar, am uitat.Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Muraturica multa sanatate. De unde ai luat stickerele? Sunt mari? Caut si eu unele mai cat peretele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Carmen eu le-am luat de pe stickero.ro. Ale mele nu sunt mari pentru ca nu vroiam pe tot peretele. Aruba luase mai demult un copacel decorativ care ocupa mai mult spatiu. Parca ea a luat de pe tapet-decoratiuni.ro. Oricum, sunt destul site-uri care vand si sigur gasesti si mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Am fost si noi ieri la dermatolog, am intuit bine, crustele de la sprancene sunt o dermatita seboreica, mostenire de la taica-su. O sa dam cu o crema ca sa grabim vindecarea insa e posibil sa aiba multiple recurente de-a lungul vietii, exact ca la sot, la cateva luni sau la cativa ani.
Eu sunt panicata in schimb ca am 3 alunite cu potential nasol, le-am fotografiat, masurat si mai vad peste 6 luni cum evolueaza. Am si cancer de piele in familie (bunica) si cam stau cu frica in san, ca am fototip 1, cu piele alba, pistrui si ochii verzi... Sper ca mancar Grace sa fie brunetica precum taica-su.

Muraturica: a mea dormea de la 20 la 4.30 inca de la o luna jumate. La 2 luni jumate dormea de la 20.30 la 6-7 dimineata, deci eu zic sa te bucuri, nu sa te ingrijorezi.

Ali: bine ai revenit!

La noi vine azi soacra sa stea dupa amiaza cu bebe si as vrea sa profitam si sa mergem si noi la un film, ca n-am mai fost din luna a 9-a de sarcina. Vine sotul mai devreme acasa si cred ca o tulim la mall. Pitica a dormit bine azi noapte, insa iar a facut kk la 5, si a trebuit schimbata si adormita la san, sper sa nu devina un obicei. Apoi a dormit pana la 7.30, trezire de papa si iar somn pana la 10.30. In schimb de la 10.30 a plans fff mult, vreo 2 ore a vrut numai in brate de mi-a indoit coloana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetele.
Ada merci, ma intereseaza crema.

Ali iti simtim lipsa, ma bucur cand ne dai vesti, Rafi s-a acomodat?

Porumbita sper ca este bine socrul tau.

Eu pana acum am fost cu copii in AFI, i-am luat lui Siliu manusi si cizmulite.[http://www.hm.com/ro/product/02948?article=02948-B] care mi s-au parut foarte ieftine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Salutare!
Cojite are si Tudor si am incercat varianta cu ulei pe cap inainte de baie si pieptanat. Merge dar nu am scapat in totalitate de cojite. Ada si eu sunt interesata de crema minune. Prietena mea imi zicea de o crema preparata in farmacie cu acid salicilic insa se da doar pe reteta (cel putin la farmacia dona unde am intrebat eu) si nu am ajuns la dr inca.

Ref la diversificare, mie mi-a zis pediatra ca vom incepe la 4 luni. O sa vedem atunci cu ce, pt ca nu a detaliat, insa eu prefer schema legume-cereale-fructe. Acum sa vedem cum ia si in greutate pana la 4 luni.

Am terminat prima parte de tratament cu sambucus, vad ca nu mai este infundat si am inceput lycopodium insa vad ca de vreo 3 zile a inceput sa transpire destul de mult. Ai vostri transpira?

Mergi la inceput