Piersicute de iulie august (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Laura, . Si dr mea la ultimul control s-a uitat la cutele de la picioruse, pentru ca banuia un torticolis - in caz de torticolis, zice ea, corpul se deformeaza intr-o parte si cutele inegale ar insemna ca torticolisul ar afecta osatura. Eu deocamdata il incurajez sa stea in partea opusa, dar pana la urmatoarea reevaluare as merge la o sedinta la osteopat.

Ma duc sa pregatesc baita. Sper sa avem toate o noapte usoara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

va multumesc mult de gandurile bune
va citesc dar nu mai am energie sa raspund; fac ture intre spital/casa/alaptat/birou
si azi am avut si o ligatura de hemoroid de imi imi vine sa de durere...

socrul e la fel de grav, dar nu s-a mai agravat... si ei ne zic sa o luam ca semn bun ...
dc reusesc sa il tina in "platou" si sapt viitoare lunea cealalta se pune problema sa se opereze si sa aiba sanse reale de reusita ...

victor are usor torticolis, pt asta si pt tal valg mergem la kineto, deja e 90% rezolvat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara...

Carmen, The Wonder Weeks e cartea. Incerc sa pun si pt urmatorul salt (de la saptamana 19), insa de duminica incolo candva. Maine iesim din Bucuresti, iarasi il va vedea pe bebe multa lume si cam am emotii (caci nici azi n-a dormit bine).

Aruba, odihna placuta!

Maria, wow, cate schimbari, bravo! Va admir pe toate ca reusiti sa faceti pt voi cate ceva. Eu visez la ziua cand voi merge cu sotul din nou la un film la cinema.

Ada, nu am fost atenta daca scrie in mod explicit despre prematuri, nu am citit tot, dar insista ca saptamanile sunt dupa dpn.

IIuli, sanatate!

Pt fetele care au botezul si nasii raciti, tinem pumnii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Si Andrei are torticolis , din cauza asta nu sunt cutele egale ? habar nu aveam

Poate este o veste buna Porumbita cu socrul tau .Doamne Ajuta!

Va doresc un w/e frumos !

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !
Neata !

Am reusit sa termin capitolul precedent si m-am oprit acum la intrebarea Arubei .
Draga mea, ce pot sa iti spun .... ma gandeam ca al doilea copil sa il proiectam cand se va apropia Sofia de 3 ani; socotelile de acasa nu au corespuns cu cele de la piata si Natalia s-a nascut cand Sofia avea 2 ani si o luna. Cand am aflat ca sunt insarcinata din nou m-am speriat, nu vedeam cum as putea face fata cu 2 copii dar instinctul de mama e puternic si uite ca ne descurcam mai bine decat mi-as fi inchipuit. Da, nu e usor .... dar merita .... cand vezi legatura stransa dintre fete, care pe zi ce trece e tot mai puternica, realizezi ca ti s-a intamplat cel mai bun lucru de pe pamant .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Desre noi : toata saptamana am fost acasa cu ambele fete, Sofia racita, Natalia racita, eu la fel. A fost destul de greu pentru ca eram si eu racita, ma durea capul, gatul, aveam febra, frisoane si tare mi-as fi dorit sa zac in pat .... nu a fost posibil, bine ca am avut puterea necesara pentru a ma ocupa de amandoua. Eu am fost praf rau de tot, frisoane, febra si puroi in gat nu am mai avut din liceu . Acum suntem bine, vom lasa fetele la bona astazi, avem de mers la un botez si nu vreau sa le iau cu mine, am nevoie de relaxare , avem nevoie de putin timp doar pentru noi doi, pentru mine si pentru sotulache ca stam tare prost la capitolul asta, la sex nici nu mai povestesc, il avem in plan in fiercare seara dar picam lati amandoi si ramane pentru maine ... si pentru maine .... si pentru maine .... etc. E de plans , nu de ras !
Asa ca astazi ne vom imbraca frumos, parfuma, aranja etc,. si ne vom bucura de cateva ore de liniste .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza fetele, Doamne bine ca si-a revenit piticul cu somnul. S-a trezit la 7 pt papa, apoi la 10.

Ieri am fost la vaccin. A fost cumintel, nu a plans mult. N-a fost prea marait dar a mancat mai mult. Deja peste 2 zile trecem la suc de pere, apoi de mere, apoi dam si pulpita. Iar cand implinim 5 luni bagam supita de morcov, pastarnac si telina.

Laura si eu ii dau suc de morcov si ii place.

Ana merci . O sa o caut si eu.

Am luat ieri un marsupiu de la inglesina in care se poate pune si ci fata. Am iesit aseara afara cu el si n-a scos niciun sunet. Era fascinat. Nu-l tin mult si il sustin si eu cu mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La noi i-a spart gingia marti si a plans intr-una, avea 3 l si 10 z. Iar in sapt dinaninte a fost mai agitata decat de obicei, e f devreme dar asta e.
Gingia era tare si albicioasa, credeam ca o sa stea asa mai mult dar nu a fost sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Am rez pe bubu de crustele de lapte de pe cap, respectiv am dat-o cu LM si pana seara i-au disparut ca prin farmec

Si alta chestie mishto e un minibibe de dat medicamente la bbi, sunt super incantata de el.
Plus ca am gasit fiole de calciu de plastic, 15 lei 20 de buc, sunt bune, le stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Mersi, Ilenutza. Si gngia lui e alba si intarita si e foarte nervos. Sper sa nu ii dea si lui asa devreme.
Laura, asa a zis dr mea, nicie eu nu stiam. Voi faceti kineto/masaj pentru torticolis?
Carmen, voi la cat ati inceput diversificarea? La lm nu se obisnuieste la 6 luni? Mie dr imi zicea ceva de 5,5 luni. Inca e devreme oricum.
Rocsy, felicitari ca ai reusit sa te descurci cu fetele racite. Bine ca sunteti ma bine acum.

Noi azi am fost in parc, a si mancat afara, dar acasa tot marait e si nu vrea sa manance.
Am fost sa fac si aprovizionarea de la bb tei si nu mai merg niciodata inweekend. Era o coada imensaaa!

Ma duc la el, ma striga

Mergi la inceput