Burtici de mai-iunie 2013 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Flafi, la mine se vede :). Am pantaloni de gravi de 2 sapt deja. Stai linistita, nu sutem 2 la fel. Fii mandra de burtica ta. Sanii, iarasi, nu cresc la fel :).


Vicky si Printzesone





Vreau si la mine sa se vada burtica nu am rabdare



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

9+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Doina, bine ai venit!! Un bebe sanatos si la termen. O sa fie ok diferenta dintre frati. La mine o sa fie 5 ani :(.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Ma bate gandul sa ma duc din nou la urgenta acum in pauza de masa... sa ma duc tot la Filantropia? Eu sunt in zona 1 Mai (statia de Metrou), ar fi cel mai aproape... dar dupa experienta de sambata... As mai gasi o urgenta pe undeva prin zona? Chiar si privat...

Aveti vreo idee plsssss ? :S :S :S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

N-am reusit sa citesc tot (de vineri pana azi)... doar niste discutii despre dureri de burta prezente in a doua sarcina. Pot aparea si daca prima nastere a fost prin cezariana.
Mie gineco mi-a aratat pe ecografie o zona "maricica" lipita de peretele uterurlui care se formeaza dupa o cezariana. Cica toate mamicile o fac. Din cauza acelei zone a doua sarcina poate durea mai mult.
Eu n-am avut inca dureri... dar poate asta este explicatia pentru unele dintre noi aflate la a doua sarcina.
O saptamana cat mai frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Hellie draga noastra, calmeaza-te

Pata aia maro e fi de la implantare.

In cate saptamani esti acum?



Doina, bine ai venit Felicitari pt sarcina si DD ajuta sa fie bine pana la capat si sa se nasca sanatos fratiorul/surioara lui Matei.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

9+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s



Deny draga mea, exact asta vroiam sa aud..ca e de la implantare sau de la orice altceva .

Eu am 5 saptamani acum si stiu sigur sigur ca ovulatia in urma careia am ramas gravi am avut-o pe 1.10.2012. Oricum, nu era o pata, era mai mult asa...ce am luat eu pe deget ca urmare a "explorarii interioare" (scuzati detaliile).

Bun venit noii gravidute! Sarcina usoara, la termen si fara emotii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Doina, bine ai venit!! Un bebe sanatos si la termen. O sa fie ok diferenta dintre frati. La mine o sa fie 5 ani :(.


Vicky si Printzesone





Vicky, te intristeaza diferenta asa mare?
Depinde fieccare ce isi doreste.
Eu as fi multumita sa fie asa diferenta mare, de 5-6 ani, pt ca copilul mai mare poate sa-ti fie un ajutor de nadejde cu cel mic.
Am matusa cu 2 copii, primul avea 7ani intrase in clasa 1 la scoala cand s-a nascut al doilea, sa vezi ce ajutor bun e pt mamica lui. Amandoi copii baieti.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

9+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Denyand, mcoca, multumesc :*
Flafi, la prima sarcina s-a vazut burtica la 3 luni dar eram si ft slaba, acum mai am cateva kg ramase :(
Elyana, eu zic sa mai ai putina rabdare pana mai faci un eco. La mine, la 5s si 4 zile nu s-a vazut decat oul iar dr. m-a chemat dupa 7-10 zile sa vedem daca evolueaza. dupa 9 zile au vazut si embrionul, am auzit si inimioara. si eu am sangerat cand aveam 5s.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elyana

Ma bate gandul sa ma duc din nou la urgenta acum in pauza de masa... sa ma duc tot la Filantropia? Eu sunt in zona 1 Mai (statia de Metrou), ar fi cel mai aproape... dar dupa experienta de sambata... As mai gasi o urgenta pe undeva prin zona? Chiar si privat...

Aveti vreo idee plsssss ? :S :S :S


Elyana, poti sa mergi la Medlife in Grivita (e aproape de tine) dar nu stiu daca iti fac ceva fara programre. Oricum o eco 4D cred ca iti fac daca insisti; eu cand am fost saptamana trecuta (tot luni) nu aveam programare pentru 4D, dar am reusit sa o fac totusi (la Alma Georgescu...nu era fff mare aglomeratie la ea la usa cabinetului).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hellie

Eu am 5 saptamani acum si stiu sigur sigur ca ovulatia in urma careia am ramas gravi am avut-o pe 1.10.2012. Oricum, nu era o pata, era mai mult asa...ce am luat eu pe deget ca urmare a "explorarii interioare" (scuzati detaliile).




Hellie si eu tot de pe la 4-5 saptamani am inceput cu petele, dar la mine evidente de hartie si destul de abundente, stiu prin ce panica treci acum ca si eu am fost la fel si inca sunt, dar in ciuda petelor bebica este acolo si creste si saptamana trecuta i-am auzit si inimioara, in general daca e maro se zice ca nu e problema, poti sa supraveghezi si vezi ce se mai intampla, sau mergi la un eco asa te linistesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza fetele!

Eu am burtica de burtica, zici ca am 4luni -5, deja am inceput cu crema de burtica. Si am luat pantaloni de gravi deja, vreo si niste ciorapi ca deja e iarna.

Paulinio, cred ca ai dreptate, cam in jurul cezarianei m-a deranjat si durit burtica. O sa ii zic la doctor sa vada ce o fi pe acolo.

Elyanna, eu zic sa ai un pic rabdare ca va fi bine, trebuie sa mai creasca sa se vada bineˇ

Doina, bine ai venitˇ Sarcina usoara si sa avem o odisee frumoasaˇ

La noi a venit iarna. Fetitza mea este la prima intalnire cu zapada, sunt curioasa cum va fi. Mergem la plimbare, avem 0 grade.

Mcoca, cum de e liber asa repede la gradinite, sarbatoresc ceva saptamana asta? Aici abia saptamana viitoare au o saptamana libera.

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburel 11 +

Mergi la inceput