Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Joana de nu stiu cat timp ma tin sa-ti scriu. Eu cred ca procedezi foarte bine cu Cristian si n-ai de ce sa-ti faci griji. Stiu ca te gandeai daca faci bine cu alimentatia lui. Ti-au zis si alte fete, ma repet si eu aici. Daca e sanatos, creste si pare multumit de ceea ce mananca e perfect. Teoria e una, practica e alta. Mereu trebuie sa te reglezi dupa copil. Recomandarea ca laptele sa fie principalul aliment in primul an este facuta considerand ca depinde numai de parinti ceea ce mananca copilul. Adica sa stie parintele sa-i ofere mai mult lapte si sa nu exagereze sau sa forteze cu mancare. Dar copiii nu mananca mereu ce vrem noi sau in ce cantitate vrem. Cat despre plansul lui Cristian, posibil sa fie dintisorii de vina. Oricum procesul de crestere si achizitiile noi sunt solicitante pentru bebelusi. Eu nu cred ca-si fac program ca roboteii si nu ies din el niciodata. Eu cred ca isi vor schimba de mai multe ori programul si tabieturile. Devin din ce in ce mai constienti de ei si de ce e in jur si felul in care percep lumea, parintii si pe ei insisi se modifica incet. In conditiile astea mi se pare firesc sa-si schimbe comportamentul si sa aiba uneori nevoie de mult mai multa afectiune din partea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Fetele,ce-o mai fi si asta?? nu stiu ce are asta mic ca refuza sa suga de la un sin cam de o saptamina asa. Lapte iese la fel la pompa,nu pare nimic schimbat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Neata gagici! La mine nimic nou: al meu continua sa ma trezeasca noaptea la 2 ore... inainte( avum o sapt chiar) dormea cel putin 7 ore legat,dc nu 9-10 ore... Offf nu stiu ce-i cu el. Am incercat cu supliment din laptele meu, insa nu a mers, ca i-a fost lene sa traga din biberonul acela din care iese greu laptele, asa ca nu am rez nimic. Mi-e teama sa-i dau din biberon obisnuit: dc se obisnuieste asa?
Gyan,Am mai auzit de preferinte ale bblusilor ptr un san, motivul nu-l stiu. Am inteles ca tb sa-l punem intai la acel san, cand ii e f foame, poate asa suge.
Ma gandesc eu ca ai putea sa-l alaptezi de la acel san in alta pozitie:stand pe o parte in pat, de ex...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Neata mamici
Gyan si eu am patit la fel cu suptul,adica nu ma vroia sub nicio forma sa suga de la unu.Lua 2-3 guri si apoi plangea.Il puneam la celalalt si manca.A trecut faza asta in cateva zile.Eu il puneam cand era adormit la sanul ala ca se umplea si ma durea.Cu rabdare pana la urma o sa reusesti.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

HAPPY HALLOWEEEEEEEEEEN!
;)))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatzaaa trupaaa!
Mai bb LC o sa te faci actor sigur :)))))
Virgi ai PM!
La noi nimic nou, doar urlam bine inainte de somnic ziua si ne trezum numai la 5 dimineata de au mami si tati cearcanele pana in dinti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Demential Lucas si plina de imaginatie mami! Happy Lucas Halloweeeen!

PS: A fost cuminte la machiaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Mu-ha-ha-ha....eu intr0un sfert de ora tre sa fiu la treaba si uite-ma ce fac
ELENA,,ai PM
DEEA,mai intai La multe lunite lui bebe Tavica!
AEVER,sa va traiasca sanatos si bucuros micul crestin ,Mihaitza!
Clar bebe s-a foit non stop la ”uns”...doar duck tv l-a mai” imobilizat” putin.
Va pup si sunt umbra voastra...fug la treaaaaaaabaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Buna fetelor,

Haideti c-am avut un pic de timp si am reusit sa incarc citeva pozici cu feciorii mei de la petrecerea de Halloween a lui Bryce de la gradi.:)
Le-am pus pe contul meu ca nu mai stiam mailul comun si n-am vrut sa va mai deranjez.

Va pup si o seara buna,
Clara


https://picasaweb.google.com/klara.mihaela/DeHalloween#5805494924285157922

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Clara nu merge link-ul :((( cred ca trebuie facut public albumul.

Mergi la inceput