Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

De jucarioara asta ce ziceti?
Ma bate gandul sa i-o iau lui M, poate cu ea reusesc sa-l invat sa adoarma fara leganat.

http://cutsiekids.ecrater.com/p/6530054/fisher-price-disney-pooh-baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Virgi eu scriu de pe laptop, dar tot sfarsita sunt. Cred ca e ceva in aer, ca tot mai multe mamici au ramas fara baterie.

Cat timp a mers Ioana pe varfuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Virgi, asa m-am necajit si eu cand a fost ziua puiului pentru ca , cu toate ca dadusem cafeluta si feliuta de tort dimineata, cu greu am primit felicitarile, de parca postul meu ar fi fost invizibil . Eu oricum felicit imediat fiecare bebelus aniversat pentru ca primul lucru pe care il fac cand intru, este sa ma uit la datele de nastere si din cate imi aduc aminte eu am fost prima care l-a felicitat pe bursucelul Lucas
Ahh si apropos, tu esti nascuta in aceeasi zi cu fratele meu, adica pe 20 noiembrie, asa ca nu te uit
Deea,te asteptam cu vesti bune de la spital. Nu nteleg cum sa aiba puiul mic rahitism?/??
Elena,la ce te referi prin rostogolire, spate-burta burta-spate? Daca da , al meu flacau acu 2 saptamani invata sa se intoarca de pe burta pe spate,iar de pe spate pe burta o face de la 3 luni. Eric nu se intoarce in nici un fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Si ca tot veni vorba de aniversati.. azi este ziulica lui Emilian de Enona, Iustin de Bitzzaa si Rares de 2Liniute!!!
La multe lunite si multi ani inainte dragilor. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ellyshor, wooaa foartee faina papusica!! Oare o pot gasi si in Ro??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Elly , Eric are ceva in genul acelei jucarii din link-ul tau de la Hasbro si a cumparat-o si Anxy, i se lumineaza fata si canta f fain, cand o vede i se lumineaza si lui fata si zambeste larg si fericit la ea:
www.amazon.com/Hasbro-6552-Playskool-Lullaby-Gloworm/dp/B00008X35E" target="_blank">http://www.amazon.com/Hasbro-6552-Playskool-Lullaby-Gloworm/dp/B00008X35E
Eva, Eric s-a rostogolit de cateva ori de pe burta pe spate si cateodata se intoarce de pe spate pe o parte, dar rotatia completa nu a facut-o niciodata.
Virgi felicitari pt bilant. actorul mic , LC.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Elena si Mihnea tot de pe la 3 luni a inceput cu rotatii spate-burta. Acum le face si invers, fara probleme.

Eu zic sa mai ai rabdare, stii si tu ca fiecare pui are ritmul lui.

Eva, in Ro n-am vazut-o. Eu am vb cu o prietena care vine de sarbatori acasa, si mi-o aduce din Anglia, daca ma hotarasc.
E interesant si extraterestrul Elenei. Hmm...

Eu nu stiu cum sa fac cu Mihnea, ca sa-l invat sa adoarma neleganat. Nu vreau sa-l legan si la 1 an, Si vreau sa incep de acum, usurel, sa-l dezvat. Offfff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor, aici suntem si noi.
Uff tare greu a fost in ultimul timp. Criatina este un mare plangacios. Mai dar nimic nu i convine, nici in brate nici pe carut nici nici nici.
Sa va povestesc putin ultimele evenimente din viata noastra.
De aproape o luna Cristian nu mai doarme noaptea, mai se trezeste de la 5 la 10 ori pe seara. Cand ii e foame, cand vrea in brate, cand dintisori, cred...va spun sincer nu stiu cum sa mai dreg situatia.

Nici ziua nu e prea cumintel, plange cand e pe burtica si nu vrea sa se intorca singur pe spate, apoi plange ca nu ajunge la jucarie dar nici nu se duce dupa ea singurel, desi poate, apoi plange ca nu maivrea jucaria aia:)))) Plange plange si plange. Si acum plange..insa parca am devenit imuna...

Gata am revenit la calc... sper ca a adormit...

Cam asta e cu plansul, revin cu postul referitor la mancare ca a inceput sa refuze si mancarea...parca prea s a dereglar asa..cu somnul cu mancarea..cu toate..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

La multe lunite fericite si neplangacioase micilor nostri sarbatoriti

Bun si acum sa continui cu valea plangerii:))).

Cristian,dragul de el refuza mancarea. Sa va povestesc.

Nu a mai vrut san sub nici o forma si stau si ma mug ca sa i mai dau macar 2 mese de LM- dimineata si seara. Eh el acum se pare ca vrea si fff mult LP. Mai deci aseara a mancat o tura de 300 ml LM+LP asta la 9, apoi la 1.30 250 ml LP, apoi la 4.30 eram cheiuna de oboseala ca intre timp s a mai trezit de cateva ori si l am pus la san, eh surpriza ca a supt, nu a mai supt la san ca nu vroia ca eu il pun in fiecare dimineat si seara de 2 saptamani. In fine a supt cred ca inca 150 ml. O gramada de lapte in 12 ore zic eu, mai ales ca el inante nu manca nopatea.

Bun si daca tot papa asa mult noapte ziua nu mai vrea. Inchide guritza si nu mai vrea sub nici o forma. Adica la 10 cand e ora de oiure de fructe, a luat max 40 g , la 1-2 piureul de legume iar max 80-100g si acum doar ce i am dat 150 ml lp ceea ce inante nu vroai nici sa vada, adica lapte ziua. La 6 ii dau iaurt, asta cat de cat il papa, si apoi iar lapte. Nu stiu cat este de normal, insa imi pare ca are sio suferinta ceva. Insa el manca mesele solide tare bine, nu inteleg ce s a intamplat:((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

DEEA, draga mea, imi pare tare rau ca ai probleme cu baiatul, cred ca te macina tare mult, mai ales cand nu stii ce sa faci... In primul rand, parerea mea sincera e ca mai bine ii faceai tu orez decat sa cumperi la borcanel, iar cerealele nu ii aduc mare aport de nu-stiu-ce, poate-i mai bine sa te opresti un pic din chestii dintr-astrea preparate gata, sa iti ramana doar ca rezerva pt concedii, cand nu poti gati. Cum adica ii miroase urina? Nu e normal sa miroase? Iuliei ii miroase, mai ales dimineata cand are scutecul plin, dar in cazul ei sunt sigura ca e absolut normal. ce te ingrijoreaza in privinta urinei totusi? Cum miroase? Ah, si cred ca se zapaceste organismul bietului pui cu atatea medicamente, daca i le dai. Dragul de el! Cum mai e azi? Ce mananca pana la urma? Ma gandesc la voi cu drag, sper sa ii fie bine! Poate iti recomanda Miha pediatrul lor din Bucuresti, cred ca poate fi o idee de luat in calcul.

GYAN, ma intrebai de homeopat. Nu ii mai dau, i-am dat atunci, cu efect e termen scurt si atat, nu mi-a mai spus sa ii dau. Tot varsa, nu s-a potolit, doar ca mai putin, nu asa de zeci de ori pe zi, acum varsa de maxim 10 ori pe zi.
CLARA, succes cu diversificarea! Si la multe luni colorate! Abia astept sa ne povestesti ce si cum merge. Chiar, ce e puffs? Are dinti sau molfaie in gingii? Ii face placere sa manance?
ONUTZA, ca sa o asez sa doarma pe burta pe iulia, tre sa fie bine adormita. Doarme foarte bine pe burta, dar nu din prima, initial tre sa adoarma pe o parte. Ia vezi, nu merge asa? Bravo pentru Tudor voinicelul!
EVA, si Iulia suge des, noapte de 4-5 ori, iar ziua daca suntem acasa tot la vreo 2 ore, dar uite ca ieri am avut surpriza sa nu ceara lapte de la 11 la 17, cat am fost iesiti. A mozolit multa vreme doua caise uscate, taaaare i-au mai placut. Si eu ca si tine, am mancat, ba inca si fasole, varza nu, ca nu-mi place.
MIHA, nu ca sunt foarte grasa, dar nu ma simt ok asa, nu sunt impacata cu mine sa am cu 10 kg mai mult decat mi-ar placea. Nu imi vin hainele calumea, am burta mare, coapsele mari, nu, nu imi place. O sa ma vezi cand ne intalnim, in decembrie.
ALBINUTA, ma bucur sa vad ca scrii si tu un pic.
VIRGI, ce mare flacau ai tu acolo!!! Creste ca Fat-Frumos sau ma insel?
JOANA, greu cu plansul, el, care era asa de cooperant si cumintel. Acuma, cu mancarea eu zic ca nu-i bai, ca din lapte isi ia tot ce trebuie, dar intr-adevar si mie mi se pare ca mananca un pic cam mult noaptea. Imi pare rau, nu stiu ce sa te sfatuiesc, doar sa-ti fiu alaturi si sa-ti doresc sa intelegi ce-l deranjeaza si sa-l poti ajuta.


Mergi la inceput