Clubul "babelor" FIV-oase 67

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

hiya girlies,
azi, raportez ca am revenit printre oamenii cu cap (ala perfect functional, desigur), si nu ma mai plang de nimic (totusi, ca sa nu ma dezmint si sa fiu carcotasa comme d'habitude, cum se poate sa nu existe un medicament "acreditat" pt migrena in sarcina??? jeezzz, iaca, am descoperit o nisa..)

graaasaaannnooooo, first is first: te pup de nu te vezi! second, ce tare urare: sarcina cat mai fashion..yey, me likey! huh, boys, zici??? mai, sa fie..de-abia astept sa se elucideze misterul..missed u much!!!
ari, ma bucur ca esti calma si ca sa si ramai asa, huh, propun sa nu cetesti mesajul lui adijo..
adijo, fata draga, sar'na din suflet urez un contzed feeric & idilic la Ischgl, cu mult omat si vin fiert iar apoi, un FET incununat de succes, care sa-ti aduca bb mult dorit
nanne, hunni, you're absolutely right
btw, vad ca ai intrat in atmosfera Istanbul, so you go girl dc luna cadourilor te va prinde printr-un bazar otoman, ai grija sa nu te-ntorci de-acolo, fara un cadou spicy, care sa-ti condimenteze family, nu supa
Rux, u r welcome!
qiao, velvet & all the girls, sending hugs!

_
finally, pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Lara dear, felicitari maxime! Eu ma bucur tare pentru tine ca's numai 2. eu iti doresc sa fie sanatosi si necolicosi indiferent de sex. si sa ne mai scrii acu'cand poti, ca dupa ce nasti, hmmm ....
daca te pot ajuta cu ceva la gine 1 sau la Gynia, just tell me.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ioana, stii ca, am fost in culmea fericirii ca, nu ti s-a adeverit "premonitia" cu 2x2, da??
sar'na fata draga!
atata timp cat nu-mi mai da nimeni cu ciocanele in creieri si toata lumea imi spune senina ca, singurul leac e ..sa rabd, scriu, cum sa nu
multumesc de oferta, la nevoie, o sa apelez, sar'na!

_
finally, pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

sper ca nu am stricat ZEN-ul nimanui cu postarea mea! nu asta era intentia . luati-o ca pe o curiozitate medicala, oricum se intampla f.f.f.f.f rar .
vom fi toate mamici candva; doar ca pt. unele drumul e mai anevoios. pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:


Lara -felicitari din tot sufletul pt inimioare ....

Si sa ai ceea ce iti doresti : cel putin un baietel ..

Am lipsit si eu motivat putinel si vad ca v-ati aprind in discutii bancare la cap. anterior ...
O zona neprietenoasa pt mine ...
Sotul este cu finantele .. asa ca nu ma stresez ...


Ari - sa stii ca si mie mi-a fost dor de tine , dar mi-a fost frica sa mai scriu .. sa nu ma certi
Sper ca esti ok si sa te dotezi cat mai curand cu 2 x full HB...

Ady- bub zuzele tale ... sa stii ca eu imi doresc 2 zuze .. sper sa nu ma trezesz cu 2 zuzoi ...
Asa ca esti preferata mea ..

Miky - sper sa -ti vina si sa faci ET-ul ...

PUP toate fetele ....

Ma duc sa cetesc si la donate ... .. .caci sincer cu material natural nu mai sper ca se va-ntampla nk , dar mai incerc in martie ...




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis- transfer embrioni Z2
- al 2-lea fiv nereusit Biogenesis- blastocisti opriti in evoltie (fara ET)
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
- Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

'neatzaaaaa

adijo, glumeam, desigur..si ari stie asta
elly, cand ti se face dor de mine, te rog sa scrii fara frica (si cu multe emo's, please)..ca, mie-mi place sa cetesc, eu sunt o sentimentala si-mi da o stare pozitiva..
o sapta' excelenta, va doresc

_
finally, pregnant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Neataaa !
Mie mi-e dor de toata lumea, uneori chiar si de mine, pt ca nu prea apuc sa ma contientizez, sunt intr-un perpetuum mobile.
Ieri am stat sa facem "lectii", saptamana asta sotul are partiale si a trebuit sa decopar cum se rezolva un sistem de ecuatii nelineare cu Excelul, ce e aia Solver din Excel si cu ce se mananca si alte din astea. Am scuturat praful de pe cartile de algebra si analiza din liceu (eheee) si va trebui sa ma mobilizez sa imi aduc aminte. Ce regret amarnic e ca am imprumutat cursurile din primii 3 ani de fac la un coleg care se transferase de la alta fac si nu le-am mai vazut inapoi nici macar cand am avut de invatat pt licenta si i le-am cerut in mod expres Acum banuiesc ca nu mai are rost sa il intreb daca le mai are, nu-i asa ?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

Lara

Qiao

o zi calda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
qiao ce frumos faci tu, offf matematica asta mi-a cam mancat sufletul, pana pri a x-a am mai inteles eu una alta, dupa eram ca la poarta noua...frumos ca inveti cu sotul si noi lucram impreuna, ne corectam, ne felicitam, ca deh ,cu sefii mai greu primesti un multumesc. cred ca il ajuti mult doar ca te implici in ceea ce face...(asa ca intre bucatarese: prajitura cu mac a facut senzatie la fini acasa, unde erau o gramada de persoane, bine ca am luat toata tava...)
lara stai linistita, vom scrie aici toate prostioarele, chiar daca sunt relevante sau nu subiectului(nu aruncati cu rosii)..ca doar fara romantism nu putem trai, de unde sa ne luam fortele sa continuam, nu?
spre proiectul bebe am luat o hotarare, luna viitoare incep pelerinajul pe la banci sa vad cat pot lua pt prima casa, apoi daca totul e ok cautam aparatamentul...
mady, noi avem un feeling cu baietii Larei...asa sunt pestii
miky cum mai esti? inainte de fet evita sa papi chestii dulci , eventual sa scoti putintel zaharul din alimentatie, la nevoiei papa doar o lingurita de miere...in endometrioza zaharutl provoaca inflamatii si eu zic ac tre sa ai un uter primitor si cald...faza cu dulceata de mami sa se refere doar la personalitate....parca vad ca te procopsesti si tu cu vreo 2 jucatori si aici am voie sa cobesc, nu?
ari cum a fost pe afara , mie mi s-a parut foarte luminos...parca am stat in pestera....si acum stranut, deci nush ce virusi sunt pe afara, dar se pare ca au cazare toti la mine
va puuup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Lara, felicitari pentru cele doua inimioare puternice ! Eu nu stiu ce vei avea, dar iti doresc sa fie ce ti doresti. Eu la mine de ex. am simtit de la inceput ca vor fi doi baietei (ca se enerva si mama pe mine, cum asa, 2 baieti, ce ai esti nebuna, o sa speli si o sa calci dupa ei si blabla..etc mama, eu asta simt ca sunt, nu conteaza ce sex au, sanatosi sa fie, ii raspundeam), si nu m-am inselat. Si stiu multe mamici care tot asa au simtit de la inceput, daca nu s-au lasat amagite de vreo dorinta de a fi aia sau aia :)

Mergi la inceput