probleme cu mindra de 15 ani

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@Rufus:
In sfarsit un rationament corect!

O sugestie:

Orice vei face tu si Tora, doar voi veti fi singurii raspunzatori pentru deciziile luate. Nu eu, nu utilizatorul X sau Y de pe forumul Z.

Noi vom fi si vom ramane doar simple cuvinte citite pe un ecran.
Insa voi si ea, veti ramane cu faptele si consecintele deciziilor luate pentru tot restul vietii.

Acuma noi doi ne cunoastem cat de cat, am si eu o fata mai mare decat a ta cu ceva dar imi ridic o spranceana cand citesc ca o fata mai mica decat a mea se imbata manga nu stiu pe unde, iese la baute cu baietii, trimite SMS catre un barbat de 27 de ani discutand reciproc ce pozitii sexuale le plac mai mult, aflu de la Politie ca fata e prin nu stiu ce zone obscure si ca ar fi bine sa nu mai fie pe acolo.... brrr..... hello? Nu e bine deloc.



www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Tora, scuza-ma ca iti spun....pt a-mi salva copilul, pt a salva relatia dintre noi si copil...as dobora munti si nu m-as incurca in bani...as vinde, as imprumuta, as face credite, etc. V-ar ajuta extrem de mult, pe voi toti, o terapie.




Ei, uite o alta discutie. Anul trecut a fost anul ei, trebuia sa intre la liceu. Anul asta e anul Ioanei, e a 12-a. Bnii se duc pe ea. Aia care sunt. Ceva mai multi, ca e vorba de BAC, plus dorinta de a aplica in strainatate.
Daca vreuna din ele ar pati ceva, o boala care necesita o operatie de zeci de mii, in fine, ceva grav, evident ca vinzi casa si te muti in cort. Cu toata familia.
Dar e corect sa le privezi pe celelalte de viitor daca nu suntem in situatia asta?
Nu intru in detalii financiare. Dar nu putem (in momentul asta) face mai multe in acelasi timp. Perspectivele sunt luminoase...dar realitatea e doar una.

Cum vedeti voi problema?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Marius, am mai discutat noi: la Bucuresti nu-i ca la Oradea.
Si da, nu e bine de loc.

Le tot spun: viata voastra nu e a mea, e a voastra. Daca vi se intampla ceva grav, iremediabil, eu sufar, plang, poate chiar mor de inima, nu conteaza. Dar voi ramaneti sa traiti cu problema aia. Care-i avantajul? Le tot zic asta si incerc sa ma conving ca dincolo de bunele mele intentii, corect sau nu gestionate, mai e si liberul arbitru, un lucru pe care n-am cum sa-l influientez. Imi vine sa le las sa greseasca pana isi dau seama ce-i bine si ce nu. Dar mi-e frica sa nu greseasca definitiv. Cum spuneam, nu pot depasi faza asta.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Rufus nu poti discuta tu frumos ca de la barbat la barbat cu baiatul? poate ajuta,zic si eu.

Treaba cu interzisul nu tine :(

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Problema nu este deloc simpla.
Ca sa poti avea o discutie cu ea, trebuie sa ajungi la ea.
Si iti spun din experienta ca asta-i lucrul cel mai complicat.
Sa alegi momentul ala, sa astepti sa se iveasca ca la urma sa constati ca tot l-ai ales gresit.

Si numai eu stiu cat ma manaca limba uneori si abia ma abtin.
De-aia cand vreau discutii serioase aleg o cafenea, bem fiecare cate una, o fac sa se simta matura si vorbim. Nu a ajus inca atat de "sofisticata" sa faca crize intr-un loc public.

In ceea ce priveste fondurile. Ai dreptate.
Eu cred ca suntem adulti si putem incerca sa ne rezolvam singuri probleme cu copiii.
Ele nu trebuie sa stie destinatia banilor si ca faceti sacrificii.
Asta isca gelozii. Permanent una se va simti data la o parte de cealalata. Chiar daca pentru cealalta ati facut acelasi lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Corina, asta a fost primul imbold.
Dar nu stiu ce sa-i spun.
S-o lase in pace...de ce? Ca vreau eu? Ca e ilegal? Sa-l rog? Sa-l amenint?
Habar n-am.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

pentru ca e un barbat adult, care se cam indreapta catre a doua varsta, care seduce o minora. ca tu, ca tata, nu esti de acord si nu consideri ca are o influenta buna asupra ei. poti sa mentionezi si ca stii de schimbul lor de mesaje si ca nu il consideri potrivit pentru ocuparea postului de sexolog de serviciu.
ca veni vorba de serviciu, ca ai de gand sa discuti cu seful sau pentru ca poate ala nu-l plateste sa intrebe pustoaice de 15 ani cum le place sa faca sex in.
sorry eu cred ca problema e de ambele parti si ca nu exista nici un inocent in toata povestea. Nu inteleg de ce se incearca sa-l scoateti pe nenea asta de 27 de ani nevinovat. Mai lipseste sa scrie careva ca e o biata victima sedusa de adolescenta malefica.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Trebuie sa iei in calcul si faptul ca el s-ar putea sa-i relateze discutia. Deci amenintarile nu au rost.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Stiti care-i treaba...eu sunt foarte suprat pe el. Ma indoiesc ca as putea fi un domn. Iau in calcul ca ar putea sa-mi rada in nas...si nu-s chiar rabdator din fire.
Si atunci ma gandesc ca mai bine evit.
Exista posibilitatea sa vorbeasca Tora. Aici este problema ca ar putea s-o jigneasca. Si atunci asta ar adauga paie pe foc, nu cred ca as mai amana o intalnire cu el. Neprietenoasa.
Si iar mai bine ma abtin.
Sunt sigur ca Politia va sti ce si cum sa-i spuna. Lor nu le poate rade in nas, au alte argumente.
Nu este o garantie ca se va opri, dar este o sansa in plus.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu stiu mai, eu ma gandesc la multe tipe din liceul meu.
hai sa-ti dau un exemplu.
am avut o colega, frumoas , discreta, etc. a inceput sa umble de printr-a 9a cu un smecheras local. Intr-a 11a deja asta o supunea la diverse umilinte incredibile, gen mers desculta in urma lui prin zapada, batai, insulte. nu stiu cum a ajuns sa accepte toate astea, proasta nu era. o fi vreun sindrom stockholm, o palma azi, un sarut maine, o geanta poimaine.
imediat dupa BAC a ajuns in Italia cu respectivul, unde a prestat pentru diversi mosnegi si zidari in reteaua astuia de prostitutie. Pe strada, la colt, pe 20 de euro. A scapat tarziu, acum spre 30 de ani.

prietenii astia dubiosi care sunt susect de interesati de fatuci rebele sunt de multe ori principalii furnizori in traficul de fiinte umane. eu sincer la asta m-am gandit prima data. aveti grija. stiu ca pare sa nu se intample tocmai voua. dar uneori ni se intampla fix ce credem ca se poate intampla doar altuia si doar intr-o alta viata.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput