Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Bun gasit tuturor!

Ma inscriu si eu in grupul viitoarelor mamici de buburuze de martie 2013, cu DPN 13.03.2013. (UM 05.07.2012)

Va rog trimiteti-mi si mie parola de la userul comun de pe Picassa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Emilia, le-am dat jos si prima data in 6 luni, insa am f#259;cut o foameeee :)))
De pe telefon îmi pot pune semn#259;tura? Am intrat in saptamana 17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

dragi burtici din Bucuresti, mai sunt cateva locuri pentru vizita de maine de aici Happy Visit
- cine poate veni SIGUR - sa imi scrie un pm de urgenta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandralin

salutare!
Vai imi vine sa urlu:dupa ce am scris 1 ora mi-a disparut mesajul. Uf . Pe scurt: ieri la morfofetala: 100% baiat perfect sanatos-21 sapt si 4 zile, 439gr, placenta irigata normal gr 1, cordonul are toate venele si artera, uter normal, nici o malformatie de nici un fel, toate graficele si masuratorile ok, 150 batai /minut, activ.
M-am linistit - sa vad cat ma tine!
O gramada de poze 2d, vreo 3 4d....in concluzie cei mai buni 300 de ron cheltuiti vreodata!
Pupici !

21 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png


Bravo mami! Felicitari pt nazdravan perfect sanatos!300 ron pt morfofetaa e poarfum...aici e de la 400 spre 600:( adica in Bucuresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Neata fetelor!eu sunt la birou, fara prea mare chef de munca.As vrea sa ma apuc sa citesc o carte despre tehnici de relaxare si cum influenteaza starea emotionala a mamei in timpul sarcinii. Aveti ceva recomandari? Din cauza locului de munca am devenit foarte nervoasa, am ajuns a injur ca un birjar (eu care ma inroseam toata cand auzeam pe cineva ca injura) plus ca sunt f irascibila si ma enervez de simt ca-mi plesnesc tamplele. In trafic nu va mai zic, n-am rabdare, si imi vine sa ma dau jos sa ma iau la bataie cu toti. Si pt toate astea imi vine sa ma bat:((eu imi doream in sarcina sa fiu relaxata pt ca stiu ca poate iesi un copil nervos din cauza starii agresive a mamei, dar nu stiu cum sa fac sa ma potolesc.
Altfel, am si eu o intrebare:D placenta praevia se depisteaza de la inceput sau se poate si mai tarziu? mi-e frica de acest diagnostic si vreau sa stiu.
Emilia, stiu ca esti stresata, e normal, dar incearca sa stai calma pana la urmatorul eco, macar pt copilasul tau!

Fetelor, va doresc o saptamana usoara!:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Baby_kiss, m-am linistit ca urmatorul eco a fost in dimineata asta, acelasi raspuns de la alt medic, posibil fetita, totul pare ok pt aceasta varsta gestationala, placenta are lob aberant dar asta n-are relevanta pt sanatatea copilului si acum e randul meu sa-ti zic sa nu te stresezi cu placenta praevia ca nu-i asa grav chiar daca ai. Am tot citit pe net ca nah.. eu avand si d'asta si extra lobul placentar aberant pe langa problema asta cu previa m-am stresat maxim dar am ajuns la concluzia ca stresul nu-mi face bine si nu-mi rezolva problema si ca sunt atatea femei care au avut problema asta si totusi au nascut bebelusi sanatosi asa ca n-are sens sa ma agit. Uite aici o lucrare de disertatie pe tema asta: www.scribd.com/doc/50437251/placenta-praevia" target="_blank">http://www.scribd.com/doc/50437251/placenta-praevia
In principiu se diagnosticheaza devreme aceasta problema si diagnosticul se confirma sau se infirma dupa sapt 20-28 fiindca exista situatii (multe) in care uterul care-si tot mareste dimensiunile ajuta placenta sa se ridice. Daca de la inceput placenta a fost sus atunci n-ai de ce sa-ti faci probleme. Daca e jos poate urca sau nu.

17+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Enhorabuena, bine ai venit. Pentru parola trebuie sa ai activata mesageria privata. Mergi la profil personal, activeaza mesageria privata si anunta-ne.


17+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Helo burtici!!!

Emilia ma bucur ca te-ai mai linistit,important e ca bebelina e bine.
Enhorabuena bine ai venit,sarcina usoara in continuare.Trebuie sa scrii vreo 10-11 mesaje scurte sa scapi de moderare si sa te citim in timp real.Fiind moderata mesajele apar mai tarziu.
Baby,Emilia a explicat foarte bine cum e cu placenta previa

Azi am donat sange pt TT,pe miercuri-joi am rezultatele.

O zi frumoasa!!!!!!


Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

fetelor eu de cand am trecut la program de gravida am renascut ..... sunt mult mai calma, am timp de casa de sot...cele 2 ore chiar conteaza la mine. Ieri am sortat hainutele Allei si am gasit o gramada de lucrusoare pe care le voi putea folosi cu succes la baietel. Ceea ce sincer ma bucura nespus fiindca in weekend am fost in C&A si Real si m-am ingrozit de preturile la haine pt bebelusi si copii de 7-8 ani . O pereche de blue jeans pt un copil de 8 ani -100 de ron ? E absurd...

22 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Casandra, te inteleg perfect, programul de 6 ore e superb! Eu merg mai tarziu la lucru, deci dorm mai mult.

In ultimele zile, burtica mea face pop-corn din ce in ce mai mult. a devenit tot mai puternic si il/o simt tot mai bine. Momentan e super amuzant, probabil cand va creste mai mare va fi si dureros.
Abia astept sa merg la morfo, sa vedem ca totul e bine si poate aflam daca e fetita sau baietel. Pana atunci... mai avem vreo 2-3 saptamani de suspans.

Va pup pe toate. Ma bucur ca apar noi buburuze!

15+

Mergi la inceput