Happy Visit la Noul Spital Baneasa

Happy Visit la Noul Spital Baneasa | Autor: admin

Link direct la acest mesaj

Marti, 30 Octombrie ora 18.00 membrii Comunitatii Desprecopii.com sunt oaspeti in cel mai nou spital dedicat sanatatii femeilor si copiilor din Romania, Regina Maria - Spitalul Baneasa.

Este o ocazie deosebita pentru pentru noi sa vedem si sa intelegem ce se afla in spatele conceptului "Medicina, regandita pentru mama si copil".

Un nou prilej de a ne cunoaste si in viata reala, de a sta de vorba cu o serie de medici cu nume sonore din medicina romaneasca, de a obtine raspunsuri la intrebari, si nu in ultimul rand, de a evalua dupa experienta proprie o institutie medicala de elita din Reteaua Privata de Sanatate Regina Maria.

Accesul se va realiza pe baza invitatiilor pe care le veti primi via e-mail, www.desprecopii.com/RMEveniment/invitatie.asp" target="_blank">dupa inscrierea aici. Intalnirea este gandita exclusiv pentru mamicile membre Desprecopii.com (copiii raman, de data aceasta, in grija tatilor sau a bunicilor).

Va invitam sa va rezervati, in timp util, un loc in grup!

www.desprecopii.com/RMEveniment/invitatie.asp" target="_blank">INREGISTREAZA-TE CHIAR ACUM!

Desprecopii.com si Regina Maria va asteapta!

Ii vom avea printre noi si pe Mirela si Florin (ADMINII) care vor fi prezenti la eveniment cu surprize/cadouri personalizate Desprecopii.com pentru toti participantii ;)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Am fost acolo.
Impecabil!
Din toate punctele de vedere.

Am avut placerea sa il cunoastem pe Dr. Rahimian Hadi, Directorul Medical al Spitalului Baneasa care are un magistral simt al umorului si o naturalete fermecatoare.

Are un vis frumos, acela de a conduce acest Spital in elita unitatilor medicale internationale. Asa cum e numele AKH de ex..unde mergi cu incredere fara sa-ti pui intrebarea 'ce medic ma va trata?'... caci cu siguranta va fi unul bun si responsabil.
Ii dorim mult succes intru realizarea a ceea ce si-a propus.

Am avut raspunsuri la multe intrebari iar discutiile s-au purtat intr-o atmosfera prietenoasa si relaxata.

Echipati cu papucei de unica folosinta si usor galagiosi, am facut turul pe etaje (sunt 5!).. in cateva rezerve, pe care Cristina le avea notate ca fiind libere. Aparatura moderna, bloc operator, sali de nastere... dezvaluind pe rand ceea ce se afla in spatele conceptului de 'medicina regandita pentru mama si copil'

Momentul in care am surprins bebelushii 'facandu-si somnul de frumusete'...la doar cateva ore sau zile distanta de la nastere, a fost cu cetitudine dovada suprema a faptului ca, pentru cei mai multi dintre parintii care merg acolo ...o venire pe lume e lacrima, emotie si binecuvantare.

... fara nicio indoiala Happy Visit!!!








Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

amuzant de rapid am gasit povestea dlui doctor despre cazul cu coagularea....si culmea relatarea e facuta de mama pacientei


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimineata,

Ai descris perfect vizita, alinuk!
Ieri, in afara de atmosfera placuta si de carisma de netadaguit a domnului doctor m-am bucurat sa simt ca, in sfarsit se instaleaza un soi de normalitate si in Romania. E bne sa stii ca exista astfel de locuri si astfel de oameni pe care poti conta cand ai (sau nu) probleme de sanatate.
Le urez succes celor de la Regina Maria in demersul dumnealor si ma gandesc serios sa ma stramut cu arme si bagaje de unde ma aflu acum.
Bravo, DC! La cat mai multe actiuni impreuna, ieri am realizat puterea pe care o poate avea o comunitate.
P.S. Mi-ar fi placut (tot ieri) sa fiu gravida.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan


P.S. Mi-ar fi placut (tot ieri) sa fiu gravida.


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007




o asta era!
Am avut aceeasi 'neimplinire'... pe care am compensat-o instinctiv cu hainutza pe care am purtat-o...
acasa ajunsa, am realizat ca era hainutza pe care o purtam gravida fiind




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Momentul in care i-am vazut pe bebelusi ... mi-a ramas la inima.

Spitalul pe care l-am vazut ieri, e cu adevarat ca un spital de elita de 'afara' (si stiu ce vorbesc cand spun asta). Dotarile, grija, medicii, atmosfera, curatenia, sentimentul imposibil de descris de caldura - care te inconjoara, toate m-au impresionat.

Stiu ca e mai scump ... dar cand esti graviduta/burtica si vrei sa aduci pe lume un copilas sanatos ... e o cheltuiala care merita.

M-am bucurat sa va cunosc, pe cele care au venit la intalnire. Mi s-a parut o intalnire frumoasa, informativa, vesela si foarte placuta.

va pup cu drag,
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Da, trebuie sa spun ca mi-a placut foarte mult Dr. Rahimian Hadi, Directorul Medical al Spitalului Baneasa. Foarte deschis, simpatic, si apropiat de noi. Iti da instant un sentiment de siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Da, trebuie sa spun ca mi-a placut foarte mult Dr. Rahimian Hadi, Directorul Medical al Spitalului Baneasa. Foarte deschis, simpatic, si apropiat de noi. Iti da instant un sentiment de siguranta.





Oh, don't get me started!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

sunteti fenomenale cu domnul doctor asta. Bagati o poza sa vedem si noi!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Laura, pregatim un filmulet si ai sa il vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Laura, nu e chiar asa...mai dragute erau doctoritele si asistentele...

Eu...am alte remarci. Finisajele interioare ale cladirii sunt impecabile. N-am vazut demult asa ceva. Rezervele...un vis. Nu mi-a mirosit nici o clipa a spital. E o linisteeeee...numai fasaitul sistemului de ventilare/conditionare se aude.
Deosebit.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput