Happy Visit la Noul Spital Baneasa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Laura, nu e chiar asa...mai dragute erau doctoritele si asistentele...

Eu...am alte remarci. Finisajele interioare ale cladirii sunt impecabile. N-am vazut demult asa ceva. Rezervele...un vis. Nu mi-a mirosit nici o clipa a spital. E o linisteeeee...numai fasaitul sistemului de ventilare/conditionare se aude.
Deosebit.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Heeeeei, rufus tu stateai in colt in dreapta si ai pus intrebarea cu medicii de la stat in privat? ma bucur ca te-am vazut "in person".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Subscriu la parerile grozave despre Dl doctor Haidi si despre conditiile de la Regina Maria. I-am povestit si sotului meu cat mai amanunt tot ce-am vazut si ce ne-a povestit dl doctor si s-a convins ca poate fi o alegere foarte buna sa nasc acolo. ba chiar isi facea el niste calcule si a spus ca pretul pt pachetele de nastere sunt justificate si daca e sa faci acest efort, macar stii ca merita. Sunt bucuroasa ca eu eram decisa cu RM din momentul in care am inceput sa ma gandesc la dorinta de bebe.
Noi am fost la dl doctor la o ecografie morfo-fetala si nu stiam ca e directorul spitalului. Are o caldura si un umor grozav si e super profi. Daca al meu medic nu va fi disponibil in ziua cea mare, cu el mi-ar placea sa nasc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Violeta

el era!!!

si usor identificabil...
caci avea 'eticheta DC' cu nickul
cred ca nu scapat nimeni 'neetichetat'






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan


Heeeeei, rufus tu stateai in colt in dreapta si ai pus intrebarea cu medicii de la stat in privat? ma bucur ca te-am vazut "in person".



Placerea e de partea mea.
Eu te vazusem deja mai devreme...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

!!!!!!
Pana la aparitia materialelor profesioniste va pot furniza eu www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157631893995795/detail/" target="_blank">aici cateva foto de aseara,
iar www.reginamaria.ro/ro/clinica/locatii/spitalul-baneasa/slideshow#Rezerva%20pediatrie" target="_blank">aici gasiti img de pe site ul Spitalului.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Eu, in calitate de pacienta (trimisa de alt doctor) la dl. dr. Rahimian pentru eco de trim. III am alta opinie...dar ma bucur ca v-a placut si sper sa mentina standardele inalte si sa mai corecteze ce probleme mai au pe ici pe colo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Violeta

el era!!!

si usor identificabil...
caci avea 'eticheta DC' cu nickul
cred ca nu scapat nimeni 'neetichetat'






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................



Alinuk, n-am ajuns atat de aproape de Rufus, incat sa-i observ eticheta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

In primul rand felicitari admin'ilor Despre copii.com pentru aceasta initiativa!
Ma bucur ca am putut participa si eu la event, am avut ocazia sa-l vad si sa-i ascult punctul de vedere al directorului medical al maternitatii cu privire la serviciile RM, am vizitat maternitatea si mi-a placut foarte mult ce am vazut, insa, ca si alti (viitori) parinti, gasesc mult mai importanta calitatea serviciilor medicale oferite si primeaza in fata luxului/ambientului oferit.
Eu am experienta nasterii intr-o maternitate de stat din Bucuresti, desi inca nu am vizitat celelalte maternitati private pentru a ma decide asupra locului unde voi naste, pot spune ca mi-a placut ce-am gasit la RM: curat, ambient placut, dotari ok, conditii de igiena ok (cipicei pt vizitatoti, probabil masca si halat pt a vedea bebeii/mamica dupa nastere).
Ca si aspect negativ, dar nu ma refer strict la RM ci in general la prestatorii privati de servicii medicale, preturile ridicate sau mai bine zis ponderea foarte scazuta a cheltuielilor suportate de stat... dar asta e alta discutie.

Multumesc pentru invitatie si va doresc cat mai multe evenimente !


lui Matei (15.12.2010) si 28+ cu Amelia

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

!!!!!!
Pana la aparitia materialelor profesioniste va pot furniza eu www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157631893995795/detail/" target="_blank">aici cateva foto de aseara,
iar www.reginamaria.ro/ro/clinica/locatii/spitalul-baneasa/slideshow#Rezerva%20pediatrie" target="_blank">aici gasiti img de pe site ul Spitalului.





Multumim !
Mi-ar fi placut sa vad macar o poza din fata cu bebelusii la "somnul de frumusete' . M-am indragostit de ei
abia astept pana in mai !!



Miche 10+ si
Darius (26.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Miche iti spun sincer ca eram coplesita de emotie cand i-am vazut si imi venea sa ma fac mica mica...
sa nu ne simta prezenta

sa mai fac si poze nici pomeneala



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


De dragul Artei



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput