Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu nu mai zis nimic ca la mine nici acum nu-i clara 100% situatia ca bebelina ne-a tratat cu spatele si dormea de n'avea treaba. A tot impuns-o medicul cu sonda ecografica, m-a pus sa tusesc... degeaba.
Deci pe rezultat scrie sex posibil feminin ceea ce-l face pe domnul sot sa spere inca ca poate e baietel.
Somnoroasa mea cand s-a trezit s-a intins si a cascat ditamai gurita dar de intors si plimbat prin burtica tot n-avea chef.


17+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

ce fac burticile?

Pe mine ma inebuneste schimbarea asta de ceasCum e intuneric ma apuca deja somnul
Emilia si buburuzul meu ne-a tratat cu spatele la ultima eco,pe la sfarsit s-a gandit sa se suceasca un pic
Nicole tu il simti deja?Ceva ceva parca am simtit si eu insa nu-mi dau inca seama daca e el ori ba.Aaaa si doar la servici,probabil il inghesui stand atat pe scaun.Mai vedem,daca se mai repeta si o sa simt tot mai bine atunic sigur el e

Burtici,voi v-ati gandit deja la nume?



Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Vad ca au mai aparut pozici noi
Mara e frumu burtica,iar baietelul tau e un scump
Tusferi da' ce silueta esti
Casandralin iti sta foarte bine rochita mov si burtica se vede bine

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

M-am uitat si eu la poze. Ma bucur sa va cunosc fetelor

17+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Si eu ma uit tot timpul la pozele de pe buburuze. Ce burtici dragute avem! Mie nici nu-mi vine sa cred ca am asa o burtica si creste de la o saptamana la alta...
Trebuie sa imi scanez niste eco, sau sa fac niste screen shoturi din filmuletul cu gemenasii, sa ma laud si eu cu bebelinii mei.
Fetelor, sa mai puneti poze cu copii vostri!
Piscotel, fetita ta e o scumpa! Si baietelul Marei e o bomboana!
Va pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Mi-am activat si eu mesageria privata, si revin cu rugamintea pentru parola de la userul comun.

Va rog sa ma treceti si pe mine in lista de la inceputul capitolului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Neata fetelor
Aseara nazdravanul meu m-a sutat asa de bine...am ramas vrajita vreo 10 minute cat am simtit miscarile acum imi doresc sa le simt in fiecare zi pentru ca sunt ataaattt de frumoasee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna burtici!

Ieri nu am intrat, eram praf dupa weekend, dar aseara am stat in pat si azi noapte n-am avut decat o trezire asa ca azi sunt fresh:D

Astept si restul de burtici pe picassa sa ne cunoastem cu toatele; vazut tot si mi-a placut: sunteti niste "burtoase" fara pereche; Mara ai un baietel tare scump.

Noi mai avem doua zile pana la ecograf; am emotii c-o sa-mi vad din nou buburuzul; abia astept!

In rest face gimnastica zilnic mai mult sau mai putin; oricum mult mai putin decat facea Piscotul la vremea ei sau cine stie poate se pastreaza ptr picioarele de mai incolo; atunci sa ma tin:))

Pupici.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Buna,

Ma bucur sa citesc cat de frumos misca bebeii vostri, felicitari
Eu inca nu am simtit nimic care sa anunte ceva important....mai astept.
Ieri am fost la camera de garda, suferisem niste dureri groaznice in partea stanga.
Motatii mei sunt bine, slava Domnului, se pare ca era o acumulare de gaze.
Azi am recoltat secretii, culturi col, etc si am avut "placerea" sa-mi recolteze o doamna asistenta care are finetea unui tanc. Se mai si lauda ca este specializata pe gineco.
Bineinteles ca nu a scapat asa usor de comentariile mele.
Am plecat cam morcovita de acolo stand cu frica sa nu fi afectat cu ceva.
Sper sa fie bine.


Va rog sa-mi trimiteti si mie parola de la picassa.


Va pup si bebei cat mai activi

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara burtici!!1

Cam liniste pe aiciUnde umblati fetelor?Haideti la o mica barfa sa animam un pic odiseea

Am avut o zi tare plina la servici.Si unde mai pun ca de pe intai imi pleaca colega in concediu 2 sapt
Baby ce fain ca-l simti pe bebe
Tudoralexa,fara morcovi da?Totul va fi bine

Chiar nu s-a gandit nimeni la nume pt. buburuzi/e????

Eu m-am apucat de facut o pizza,sa vedem ce iese din ea



Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput