Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna burtici.

Nu am mai scris demult dar v-am citit in fiecare zi.
Pe bebele nostru o sa-l cheme Matei ,numele il aveam ales dinante sa raman insarcinata,iar daca era fetita Sofia.
Marti mergem sa facem morfologia la dr Pelinescu (Medlife).
A mai facut cineva cu el?
Am niste emotii sper sa fie totul bine.
Eu din cauza constipatiei m-am pricopsitsi cu niste hemoroizi nu am avut in viata mea.
Nu stiti ceva trat naturiste care merg in sarcina?


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
22+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Am uitat as vrea si eu parola de la contul comun de pe Picassa .


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
22+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Inca nu baby,dar avem totusi o lista numa' sa cadem la comun acord


Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Aruam bafta la morfo.Matei era o varianta si la mine insa o prietena a nascut de curand si asa i-a pus numele feciorului,deci pica si asta.Grele cu numele astea
De hemoroizi nu stiu ce sa-ti zic,poti incerca cu crema de galbenele poate ii amelioreaza un pic.Iti trimit Pm imediat

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui Enhorabuena

Multumesc pentru parola!

Asa este, am notat gresit, UM a fost pe 05.06.2011.
DPN am scris-o corect: 13.04.2012.

hmm...ceva gresesti...eu am avut UM 05.07.2012 si DNP este 10.04.2013.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

O sa incep sa-l pun si eu pe barbatu-meu sa vorbeasca cu bebe. Pana acum nu au prea vorbit, doar i-a pus muzica, mangaiat si pupat burtica. Am primit rezultatele la Triplu test si e totul bine. Sunt f happy.

17+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan


bravo, bravo, bravo!!:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Hop si eu!

Ma bucur sa aud/citesc doar vesti bune, felicitari pentru TT, Emilia!!
Eu am decis sa nu fac TT, asa ca urmatoarea intalnire cu bebe va fi peste vreo 2 sapt-3 la morfoletala sa ii numaram oasele si sa vedem ce mai face. Tot atunci imi mai fac o serie de analize de sanga si urina, alea de trim II.

La nume ne-am gandit, dar momentan sunt in negocieri cu viitorul tatic. Probabil ne vom hotari in momentul in care ne zice si doctorul daca e fetita sau baiat (e mai usor, parca).

In rest sunt bine, burtica creste simtitor, obosesc repede (scarile ma ucid!!) dar alte simptome de sarcina nu am. Din cand in cand, cate un ghiont mititel imi aduce aminte cine e sheful in perioada asta.

Va pup pe toate!!




15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna la toate burticile si bine ati venit burticilor noi.
Aruam,eu am luat pana acum Herbolax si a mai mers ca sa zic asa dar nu tot timpul.De cateva zile beau ceai de musetel dimineata pe stomacul gol iar in timpul zilei mananc cel putin un iaurt si cam duoa fructe+morcov crud si functioneaza zilnic:)).Am auzit ca si Duphalac e ok si chiar indicat in sarcina(scrie si pe prospect) pentru constipatie dar din fericire nu e inca nevoie de el la mine.
Noi la nume ne-am hotarat de mult,Adelina Ioana daca e fetita iar la baietel mie imi place Patrick la al meu nu,asa incat mai negociem:)
Nicole_tm la ce dr mergi in Tm?Cred ca va trebui sa-l schimb si eu pe al meu ca e doar la particular si daca imi cere prea mult pentru nastere trebuie sa ma reorientez:((desi nu as vrea)catre unul care are nasteri si la stat.



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Am primit si eu rezultatul de la TT,este bun
Nicole tu parca ai facut DT nu?Atunci nu mai avea rost sa faci si TT-ul.Scarile si pe mine ma omoara
Arianna

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Si eu l-am simtit pe bebe uneori ca niste artificii mici in burtica,alta data parca ma gadila..De abia astept sa loveasca mai tare sa ma pot juca cu el:)

15+

Mergi la inceput