Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

mara pt raceala am inteles ca e foart ceaiul de ceapa numai ca e oribil la gustImi place MaraNoi avem o lista de vreo 10 nume din care trebuie sa ne hotaram.Sotzul meu e maghiar(de fapt e corchitura ca si mine de altfel), deci ne trebuie un nume care sa mearga in amandoua limbi.Pana acum era batut in cuie al doilea nume Andrei dar parca nu ma mai incantaMulta sanatate
Enhorabuena deci : Um. 05.06.2013 ,DPN 15.03.13(?ca de data asta pe asta l-ai scirs gresit)

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i

Buna dimi fetele
Eu am fost tare puturoasa dar v-am citit in fiecare zi
Mie raceala nu mi-a trecut aproape deloc si am o tuse grozava,daca aveti leacuri babesti pt tuse, va ascult

Emilia felicitari pentru fetita cu fustita, tati o sa o iubeasca enorm si nu sta stresata din cauza placentei, important ca nu afecteaza dezvoltarea buburuzei

Casandra frumos, o sa ai pereche surioara ce isi doreste?

Surioara vroia initial o surioara dupa care a revenit la ganduri mai bune si nici nu vrea sa auda de concurenta - e superincantata ca va fi baietel - am burta lustruita de pupici si in fiecare zi vb cu frate-sau prin intermediul buricului meu( e interfonul lor). Singura precizare pe care ne-a facut-o a fost ca ea nu se baga la schimbat de pampers, in rest ....am babysitter.
Pt tuse incearca sa mananci gutuie- daca poti sa cumperi din cele zemoase- grecesti si sa faci suc e si mai bine. Si ridichea neagra scobita si presat zahar sau putina miere in scobitura si dupa aia cand s-a strans cam 1 lingura de sirop il bei.


de Robert Andrei(18.05.2009) si 17+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)


22 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui casandralin

Neata!
Bebe isi face incalzirea de dimineata....da din picioruse cred...
22 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png




Radu si mie imi place,dar numele nostru de familie se termina cu "r".Ce ne facem de iese baiatul rarait?

Eu inca n-am facut morf

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i

Buna dimi fetele
Eu am fost tare puturoasa dar v-am citit in fiecare zi
Mie raceala nu mi-a trecut aproape deloc si am o tuse grozava,daca aveti leacuri babesti pt tuse, va ascult

Emilia felicitari pentru fetita cu fustita, tati o sa o iubeasca enorm si nu sta stresata din cauza placentei, important ca nu afecteaza dezvoltarea buburuzei

Casandra frumos, o sa ai pereche surioara ce isi doreste?


de Robert Andrei(18.05.2009) si 17+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)


Surioara vroia initial o surioara dupa care a revenit la ganduri mai bune si nici nu vrea sa auda de concurenta - e superincantata ca va fi baietel - am burta lustruita de pupici si in fiecare zi vb cu frate-sau prin intermediul buricului meu( e interfonul lor). Singura precizare pe care ne-a facut-o a fost ca ea nu se baga la schimbat de pampers, in rest ....am babysitter.
Pt tuse incearca sa mananci gutuie- daca poti sa cumperi din cele zemoase- grecesti si sa faci suc e si mai bine. Si ridichea neagra scobita si presat zahar sau putina miere in scobitura si dupa aia cand s-a strans cam 1 lingura de sirop il bei.



22 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ce tare faza cu buricul interfon

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

O sa incep sa-l pun si eu pe barbatu-meu sa vorbeasca cu bebe. Pana acum nu au prea vorbit, doar i-a pus muzica, mangaiat si pupat burtica. Am primit rezultatele la Triplu test si e totul bine. Sunt f happy.

17+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Emilia felictari
Asa pune-l sa vorbeasca cu bebe.Si eu ii tot spun lui al meu sa-i vb insa nu prea se executa.Aseara a tinut mana pe burtica la culcare si numai il auda odata"cum nu simti nimic?Eu simt ceva acolo".No zic ,poate oi fi eu mai nesimtita

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icecoffe spune:

buna...sunt o viitoare mamica,la prima sarcina...am 4 luni si o gramada de nelamuriri,de aceea ma bucur sa va "intalnesc"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna seara burtici!!1

Cam liniste pe aiciUnde umblati fetelor?Haideti la o mica barfa sa animam un pic odiseea

Am avut o zi tare plina la servici.Si unde mai pun ca de pe intai imi pleaca colega in concediu 2 sapt
Baby ce fain ca-l simti pe bebe
Tudoralexa,fara morcovi da?Totul va fi bine

Chiar nu s-a gandit nimeni la nume pt. buburuzi/e????

Eu m-am apucat de facut o pizza,sa vedem ce iese din ea



Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott



Hey...noi stam prost tare la nume...mie nu prea-mi place nimic. Am cateva variante dar nu stiu la care sa ma hotarasc. voi ati gasit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ice_cofee bine ai venit
Scrie-ne mai multe despre tine in mesaje scurte.Iti trebuie vrea 10 sa scapi de moderare si sa te citim in timp real,fiind moderata mesajele tare apar mai tarziu

Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput