Buburuze de mart-apr2013(8)!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Cosminuta si Emilia - bravo ptr TT bun! Incep sa vina si vestile bune la noi aici.

Icecoffe - bine ai venit! Scrie mai des ca sa te vedem mai bine (parca-s in Scufita Rosie):))

Mara - multumesc! Frumos numele ales!

Noi nume nu avem inca, cochetam cu unele, dar nu suntem hotarati asa ca deocamdata e Costica:)).

poop

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Multumesc fetelor.
Bravo Cosmi si tie pentru TT bun. Ce valori ai avut?
Eu am AFP 13,831 U/mL; free beta HCG 17,847 ng/mL si FE3 3,889 nmol/L

Noi la nume ne-am gandit in sensul ca am facut o lista mare din care am tot taiat pana am ramas cu cateva, dar asta era demult, inainte sa stim ce e bebe. Acum barbatu-meu zice ca cu el pana in sapt 35 n-am ce vorbi legat de nume, dar eu stiu deja ca pe fi-mea o sa o cheme Anna. Uite asa, ca-mi place mie muuult de tot numele asta.

Alte variante de nume de fete ar fi:
Sandra
Aura
Clara
Elena
Laura
Silvia
Bianca
Alice
Claudia
Carmen

Pentru baieti aveam pe lista asa:
Damian
Iulian
Adrian
Paul
Robert
Tudor
Vlad
Alex
Stefan

Inspiratie va doresc!


17+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Arianna, eu merg la dr Murariu, e la Spitalul Odobescu si la Clinica Grigoras, sunt foarte multumita, merg la el dinainte de a ramane insarcinata si sigur voi naste cu el si voi merge si dupa.

Cosmi, am facut DT exact asa cum mi-a cerut doctorul(daca tin minte, analizele de sange au fost in sapt a 9a-10a, eco in sapt a12a), a iesit f bine, el a zis ca nu are rost sa mai arunc banii si pe TT (care are o rata mai mica de detectare a eventualelor probleme, comparativ cu DT). Asa ca... bucuria mea.

Azi l-a simtit si sotzul pe bebe, i-a dat un ghiont cand nu se astepta (era "in trecere" la mangaiat burtica). El vorbeste cu bebe, ii canta (fals, dar nu conteaza), ii povesteste chestii (cand are timp), e tare implicat si impresionat de ce mi se intampla mie, de cum se transforma corpul meu etc.

Pentru amandoi, eco de 13 saptamani, cand l-am vazut efectiv pe bebe (cum se impingea in burtica, cum se invartea, i-am vazut manutzele, picioarele), a fost ceva magic.
Abia astept un remake :D la 18 sapt

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Emilia multumim de listaEu am AFP 43,8 UI/ml,free estradiol : 0,67ng/ml,HCG total : 15728 mUI/ml.
Nicole,piscotel

Am uitat sa va zic de pizza mea de ieri,a iesita buna numai am uitat saung hartia de copt si s-a lipit olecutza.Bine ca am putut sa o dam jos si sa papam.Azi mancam mazarica




Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Scuze pentru datele gresite, de data asta incerc sa fiu mai atenta:
UM 5 iunie 2012, DPN 13 martie 2013.

Ma inscriu si eu in randul viitoarelor mamici mature, cand o sa se nasca puiul o sa am 35 de ani impliniti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!

Enhorabuena diseara cand ajung acasa te trec in listuta.Multi ani sanatosi inainte

O zi frumoasa burtici!!!!!



Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Hello fetelor
felicitari pentru vestile bune
si eu sunt happy...am fost ieri la eco si bebeii mei sunt ok, foarte activi: bebe nr. 1 - 270 grame, bebe nr. 2 - 240 grame...toate masuratorile ok, rezistenta artere ok, placente perfecte...deci totul foarte bine...nu voi mai mari doza de Clexane la 0,6 chiar daca d-dimerii mei sunt acum aproape de 800...maxim era 250...
Bebeii joaca fotbal in burtica, ii simt ca niste flutarasi acolo de la 12 sapt...dar in ziua in care am implinit 18 sapt mi-au facut cadou primele picioruse in burtica si de atunci ii simt aproape pe tot parcursul zilei
Bebe nr. 1 se va numi ARIS.
Bebe nr. 2 se va numi MARIO.
Mi-a confirmat din nou ca sunt baieti...oricum nu mai exista nici un dubiu ca le vazusem dotarile la celelalte eco
toate fetele cu drag

18+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

va pup din nou
am fost la evenimentul Happy Visit la Regina Maria organizat de forumul Despre Copii...am fost foarte impresionata de tot ...
a vorbit directorul spitalului...fetele au pus multe intrebari despre tot si toate...personal, aparatura, consiliere alaptare...
De la 1 sept. 2012 de cand s-a deschis noua maternitate au avut 300 de nasteri...am vizitat rezervele...am vazut bebeii nou - nascuti si m-a apucat plansul de emotie...Pot ingriji prematuri de la 27 sapt...sper sa nu fie cazul meu, ca eu vreau sa ajung cu gemenasii mei la 37 de sapt
Da ...multumesc din suflet organizatorilor DC pentru ocazia de a participa la Happy Visit RM...am plecat cu un vibe foarte pozitiv de acolo...
o zi super buna burtici

18+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ma bucur sa citesc ca sunteti bine si mamici si bebici .
Eu cu ceva emotii si aritmii dar sunt pe aspaardin si magnerot si se vad ameliorari, asta asa ca sa simt si eu o sarcina .
In rest incerc sa merg din nou la Vladareanu, desi am zis ca nu, dar ma simt mai in siguranta cu el, chiar dc o sa scot cuvintele cu clestele .

La noi cu numele e f greu.... vom aduna ultimele de pe lista celor doua dinainte si v-a iesi ce v-a iesi in ultima luna. Al doilea nume v-a fi sigur Maria sau Mara .


Maimutizaca avea la 20 de sapt 330 gr cred ca este in grafic, voua v-a spus cat are bb??
In rest ma pregatesc de vacanta cu cea mare si de noi drumuri prin tara.



Danina 21+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Eva felictari pt grasunei
Danina al meu la 15sapt avea 125gr.Alege doctorul la care te simti in singuranta

Cred ca azi mi-am simtit feciorasulo miscare noua care am mai simtit-o saptamana trecuta insa azi a fost putin mai intensaMancal-ar mama pe el



Cosmi 16+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput