Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Buna ziua!

Dar pe la Bacau cine mai vine?
Alina (Racusor), poate nu dai vreun semn cand mai mergi spre Piatra. Poate ne sincronizam si bem o cafea impreuna!

Noi aseara ne-am lasat plodensteinul la soacra si am iesit pana la mall, ne-am innoit putin, am papat, ne-am intors cu niste prieteni si ne-am uitat la un film si acum sotul e in targ, eu lenevesc si nca nu mi-am facut curaj sa ma ridic.

Sa aveti o duminica excelenta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

helo fete!va invit la paste cu creveti! i-am facut copilului mare :) mega incantat si stins cu un pahar de vin rose.

vad ca e mai interesant sa se scrie pe FB ,iar aici am impresia ca se scrie asa din inertie ca avem contul,ca discutiile aprinse tot acolo se desfasoara.....
daca reusesc sa ii pozez cu caciulitele de mickey de la cris vi le pun,plus o filmare cu cantecele invatate de la gradi... toata ziua canta si ne incanta picii astia dulci :))) se vede ca ma-sa e fun karaoke. Inca sunt ragusita dupa karaokele de aseara de la niste prieteni :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Salutari si de la mine! Am fost si noi ieri la cumnati, la o casa ce au facut-o si unde vor tine petreceri pt adulti si copii.Am cantat si eu de ma doare gatul.Piticul s-a distrat de numa, noi la fel.

In rest, frig, ploua, urat...

Dar voi sa aveti o duminica senina!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Crispro pe cand te vedem la vocea Roamniei cu vocea ta frumoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

NEata fetele!!

DAU cafeaua ca-s ametita de somn...am asa o stare de tot rahatu..e de la vreme cred.si abia astept sa-lscot pe bebelache din burta ca nu mai pot sa mamisc deloc si Cristi isi face de cap prin casa si eu numai pot sa tinpasul cu el.intre 20 si 25 sunte programata, mi-a zis sa ma gandesc eu ce data prefer.o sa fiu sapt 40atunci..dec mai am de asteptat:)

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

O cafea dau si eu. Si un piureu de fructe

Am fost peste week-end la 2 petreceri de copilasi (toti intre 0 - 3 ani), a fost marfa rau, ca nu am stiu ca am copilasi - doar dupa Natalia ma mai uitam ca se baga in picioarele celorlalti, in rest relaxare. In schimb Rebeca a facut febra mare sambata noaptea, mi-a dat ceva emotii, dar duminica dimineata nu mai avea nimic, nu are nici muci, nici nu tuseste, deci e bine. Azi am program de bagat florile in casa (sa le transplantez, sa le curat etc.) si sa fac ordine prin sertarele fetelor ca le-au ramas mici unele hainute.

O saptamana super va doresc


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Uau Adriana acum am calculat cat are Natalia,cand spuneai ca se baga printre picioarele invitatilor!!!ce repede trece vremea!!!!

cum esti in rest?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Ia ca azi ofer si eu o Poftiti mamici!

Mie mi-a trecut we asa printre degete. Am fost vineri seara cu sotul la cumparaturi sa le iau Calendare de Craciun ca vroiam unul Lego si acestea se vand ca paine a calda desi mai e pana la 1 Decembrie. Evident ca eu din magazin nu pot iesi doar cu 1 produs asa ca i-am luat si Anei o bluza, si mie o pijama. N-am avut chef de probat si am dus-o sambata inapoi, mi-am facut de lucru. Iar sambata cum am ajuns la magazine a inceput mijlocia sa se vaite de burta. Chiar m-am speriat ca nu se simtea mai bine nici dupa ce am vizitat toaleta. Vroiam sa merg la urgente dar ma gandeam ca de acolo ma intorc sigur cu ultima colectie de virusi. Ne-am intors acasa si dupa o ora i-am data un paracetamol. S-a culcat desi ea nu mai doarme la pranz si s-a trezit bine dispusa si fara nici o durere. Numai bine ca ieri a mers la o aniversare. Am dus-o, am luat-o, am mai fost prin cartier la o plimbare si o joaca cu prietena din vecini. S-a facut un frig aici de am stat o ora doar si gata acasa la imbaiat si nani. Si uite asa s-a dus timpul. Atat am reusit sa le pregatesc costumatiile de 0°C pentru gradi si scoala si i-am facut celei mari curat in dulap.

Rodi, ma gandeam la tine ca tu scriai ca nasa e la grupul de noiembrie. Hmm, trebuie sa ai grija ce scrii pe aici de acum incolo, nu? Ea o ia acum pe Isa.
Ce greu e cu sistemul acesta cu pauza de pranz. Sau poate m-am obisnuit eu prea mult cu cel din Ro sau de aici, sa muncesc 8 ore in continuu.
Adriana, si la tine e diferenta mica intre fete. Eu in we am stat in cumpana ce sa fac cu anumite haine care pot fi purtate de amandoua. Si la sosete sunt incurcaturi . O sa vezi si tu peste un an ce haios este

Dar ce mai petreceti voi. Si Denisa, si Cris, si Adriana Super asa!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamici dragi!

Va multumesc din suflet pt urari! si vi le intorc inzecit. Raman datoare cu tratatia.

Noi am avut o saptamana de cosmar. SN a facut o laringita urata, urata, cu sufocari si tot tacamul, chemat salvare si o noapte la urgente la Tulcea, cu febra 40 cu 1. Ii scadea foarte putin dupa care iar urca cu tot novocalminul si impachetari non-stop.

Marti am fost dupa ea. La Tulcea in spital trebuie sa-ti cumperi tratamentul. Cel putin era curat si cat de cat amenajat la pediatrie si personalul ok chiar daca mama nu le-a dat nimic, mai putin d-na doctor care s-a cam ofuscat cand am venit s-o luam sa facem investigatii la Bucuresti. Au tratat-o cu antibiotic si aerosoli cu apa calda... Eu stiam ca pt laringita trebuie aerosoli reci.

Noroc de cumnatul meu care lucreaza la policlinica 10, care ne-a aranjat sa ne vada cineva la pediatrie si orl. Am primi tratament cu aerosoli, sirop expectorant si antialergic.

A urmat cea mai grea noapte, in care a dormit in bratele mele. Cum incercam s-o culc un pic, cum se sufoca chiar daca o puneam pe multe perne, sa stea mai mult ridicata... si au urmat si zile de stat in brate si de nemancat. Febra n-a mai facut deloc, decat in noaptea cand a ajuns la urgente. La sotul nu vroia sa stea deloc, sa ma mai odihnesc si eu.

Cam asa mi-am petrecut eu ziua de nastere si dupa...
Acum este mult mai bine. Un pic de tot se simte raguseala si mai tuseste ca sa expectoreze secretiile din gat, dar foarte rar.

Mamica Nataliei, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cris, multa sanatate scumpetei voastre. Si tie putere ca imi inchipui ce greu e sa fii insarcinata si cu un copil bolnav si greut in brate.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput