Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Cris,multa sanatate s putere t doresc...stiu cat de greu e sa ai copilul bolnav mai ales cat esti gravida.HAi ca se face bine N si o sa uiti de probleme!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Of CRIS ce ati mai tras! recuperare rapida!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Ce vreme oribila, imi vine sa ma asez cu capul pe birou sa dorm. Daaar, am o sansa acasa, pt ca am lasat-o pe L la munte pana vineri.Am avut niste saptamani f grele si stresante in ultima vreme, chiar aveam nevoie de putin timp pt noi, sa ma apucam sa vb, sa mai facem una alta prin casa.

Desi visez sa ma duc acasa sa stau tolanita in pat sub o patura, ma voi baga la calcat ca am un maldar maaaaare. Si apoi la bagat haine de toamna, scos haine de iarna. URASC ACTIVITATEA ASTA. De ce visez eu sa am o casa (pe langa o mica bucatica de curte) - ca sa am un dressing enorm, unde sa fie asezate frumos toate hainele, pe sezoane! sa nu mai trebuiasca vesnic sa impaturesc, sa le indes, sa le scot apoi, sa le calc din nou ca sunt sifonate......sau cel mai rau sa ma gandesc unde le-am bagat. De exemplu acum nu stiu unde mi-am pus salurile

Ieri am ajuns acasa terminati de oboseala, ne-am pus un film prost, am derulat pe imagine si apoi cand l-am bagat pe al doilea care parea bun, am adormit amandoi in 10 minute.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Eu nu mai reusesc sa o masor in inaltime pe larisa, desi are un metru din ala cu animalute pe perete, nu vrea nicicum sa stea. Dar sigur are este 96 de cm. Lasa ca mergem saptaman viitoare la control si poate reusim acolo

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:


criss, doamne prin ce ati trecut si voi...sanatate multa...noi dupa ce ziceam ca am scapat de internare si tratament cu aerosoli, ieri iar am ajuns din nou la budimex la orl am vazut de dimineata ca ii curgea din urechiusa ceva si medicul ne-a zis ca are timpanul spart de la prea multa presiune de la mucozitati. acum iarasi suntem pe tratament inca 2 sapt, nici nu scapam de una ca dam in alta, a zis ca daca nu da randament tratam o sa ne interneze ca sa-i faca antib injectabil, groaznic. si stau si ma gandesc ca de 2luni a inceput cresa dintre care 1 luna juma a stat acasa bolnavior...si eu si sotul suntem terminati, acum am intrat eu in medical 2 sapt, pana acum a stat sotul, ne da rau peste cap, ca sa nu mai zic ca tata e internat si el la militar, se simte rau, deci halal viata, dar ma gandesc ca o sa rasara si la mine soarele intr-o zi!
va puuup

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

fetelor, mie mi-ar placea sa discutam mai mult aici decat pe facebook, parca e mai frumos aici...acum fiecare cu preferintele lui

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Buna fete dragi!

Ma bucur pentru cele care ati avut parte de ceva distractie si relaxare in week-end, dar imi pare tare rau de delfinasii bolnaviori! Va pup cu drag pe toate si le doresc insanatosire grabnica la SN, Tudor, Rebeca!

Crispro, vezi ca si Denisa zice de concursuri de cantat! Deci pune-te pe treaba! Ce, ti-ar strica la anul un premiu de 200.000 de euro?

Coteasca of, ce mai sufera mititelul vostru! Si ce greu e si pentru voi cu serviciul! Sanatate multa si tatalui tau! Eu cred ca am ratat cand spuneai despre el (sau am uitat? ), nu stiu de ce boala sufera?

Ochidut va doresc zile mai senine si mai putin stresante si sa nu mai adormiti la filmele bune

Otilia, ce imi place cand ne povestesti despre voi! Va pup cu drag, in special pe piticele tale frumoase!

Baby ce inaltut e Tudor! Voi cum sunteti cu racelile?

Lauri_ca cum sa va uitam? Va pupam cu drag!

Noi am suferit un pic cu o raceala, eu mai mult, Radu mai putin, tati deloc . Dar acum suntem aproape bine. In week-end am cam lenevit, in afara de spalat ceva rufe (chiar daca a fost sarbatoare sambata, nu aveam cum sa mai aman), gatit si ceva plimbarica nu am facut nimic deosebit. Ca de fapt in fiecare week-end . Suntem si noi din ce in ce mai stresati, pe masura ce se apropie iarna si scade activitatea ne facem griji cu privire la rate, cheltuieli, dar sper sa trecem cu bine si de iarna asta. Ne-am gandit chiar, eventual, sa punem casa la vanzare si daca gasim cumparator la un pret care sa ne acopere creditul mare, masina si 2 credite personale, atunci s-ar putea sa o luam de la capat...stand cu chirie si reducand activitatea firmei doar la distributie. Pe de alta parte, nu am vrea sa renuntam la ce avem (ipotecat de altfel)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Off Cristina ce patanie...aoleo zici ca era curat la spitalul din Tulcea...adevarul e ca la pediatrie eu n-am mai ajuns de prin '94 cand m-au operat de apendicita...v-am zis faza cand m-au taiat si m-au cusut de 3 ori (la Babadag si la Tulcea) pt ca nu-mi gaseau apendicele;eu cu sittus inverssus total aveam in partea opusa,dar nah ce sa le faci,medici si medici
Un Unchi( de fapt de-al sotului) a tot fost internat acolo si a cumparat tot de la branul-tratamente...off numai in spitalele romanesti sa n-ajungi...

Coteasca ai dreptate e mai frumos aici dar de exemplu eu nu prea mai am acces la calc;de unde aveam 4 (2 s-au stricat iremediabil) unul il ia sotul si pe al 4-lea cine crezi ca pune monopol ?Asa ca tel si fb merge mai lejer,DC nu-l pot urmati pe tel...
Tudor o tine si el intr-una cu bolile din cate citesc...off multa sanatate si voua.


adriana si eu m-am minunat prima data cand am citit de Natalia ,nu stiu de ce mi se parea a fi mai mica...ce repede trece timpul.

Eu de obicei dupa ora 22.30 intru sa vad ce se mai scrie pe DC,asta daca nu se intampla sa am altele de facut...si azi am dar am lasat pe maine...proasta optiunea mea ca maine am o groaza de facut dar... ma simt putin depasita ...am avut niste meseriasi am avut ceva de fixat pe perete si au dat gauri cu bormasina,inchipuiti-va ce e in living la mine-am aspirat sa nu mai fie chiar asa rau dar maine de dimineata,osul la treaba,speram s-o duc pe pitica la gradi,vedem cum o sa mai fie-are niste muci restanti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Cris o pupam pe frumusica ta ,of prin ce ati trecut. Sper ca apuci sa te odihnesti deja.

Otilia de cand nu te-am "vazut"!!ce frumos povestesti de fete!!dar tu cum te descurci cu ele,job,gradi,gatit...etc....?

Aelita,Otilia,Katalina sunteti eroine pt mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata

dau mare si buna...si mie imi place aici, chiar daca am scris in ultima vreme mai mult pe FB, dar parca cazuta asta e mai calda

eu sunt ma trezesc cu noaptea in cap sa mai fac una alta, sa ma spal pe cap, sa mai invat, dar jumate de ora nu ma desprind de calculator

Cris off, prin cate ati trecut, sanatate multa

Otilia ce imi place cum povestesti de fetele tale, sunteti o familie tare frumoasa!!

si la noi weekendul a trecut repede, ca am fost in vizita, desi, cum spuneam si pe FB Andrei a fost extrem de marait, nu a mancat nimic, ciorba a papat doar duminica dupa amiaza cand a ajuns acasa, in rest doar lapte, un iaurt, 3 biscuiti si cu greu niste banana cu mar...atat! s-a hranit cu maraieli in rest cred ca nu s-a simtit in largul lui, ca in general nu avem asemenea probleme cu mancatul cu el....macar acum cu ora de iarna reusim sa il culcam relativ mai devreme, dar tot greu...eu nu inteleg cum poate, moare de somn, il vezi cum se toropeste, si deodata se ridica, cu ochiii mici mici, ca el vrea la joaca, ca el nu face nana, si il pun la loc, si tot asa o tinem

in rest suntem bine Slava Domnului, cu munca extrem de multa...dar scoatem noi cumva camasa

o zi frumoasa

Mergi la inceput