Delfinasi jucausi de iulie-august (94)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

La multi ani si de la noi pt sarbatoritii si sarbatoritele zilei!!
Laura, mai ai un pic!! Cum adica si-au dat demisia aia de la care tb sa iei banii? Nu ai fost angajata la o firma? Nu am prea inteles...



Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

La multi ani si de la noi pt sarbatoritii si sarbatoritele zilei!!
Laura, mai ai un pic!! Cum adica si-au dat demisia aia de la care tb sa iei banii? Nu ai fost angajata la o firma? Nu am prea inteles...



Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze


EU am fost angajata la firma , am venit din CIc ,am avut 1luna medical dupa care de pe 10sept am intrat in prenatal.booon, si am luat banii pe aug si sept si zilele astea trebuia sa iau banii pe oct.numai ca am sunat la firma,nu raspundea nimeni,amsunat o colega si-mi zicea ca a venit politia peste ei,a sigilat birourile iar angajatii si-au dat demisia...prin fax.si acum nu am idee de unde sa recuperez banutii, economistele cica nu au nicio treaba...iar eu sunt in pom.O sa merg zilele astea la CASMB poate aflu ceva...nici nu stiu in ce situatie e firma:((

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

azi va invit eu la , ploua de o saptamana si cred ca si mintea o sa-mi intre la apa [trist]. no, cel mai urat e ca tre sa merg la lucru in loc sa stau cu voi la taclale...

tu fete, eu va dau si amanunte despre nasterea nasicii mici, dar m-am gandit sa nu va plictisesc iar cu ale mele "din ciclul: nasii"

PS: ioiii, ce tare tunaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata. Rodi, mersi de cafea.
S-a trezit radu de la 7 acum se joaca p-aici si eu mai motzai :)
Azi-noapte pe la 1:30 a venit marius sa ma intrebe de batista bebelusului ca vrea mara sa ii aspire nasul. Si plangeaaa de mama focului. Nu stiu ce avea ca nu m-am dus la ea. s-a linistit rapid oricum
Aseara va ziceam ca a vrut sa doarma cu mine. Si ma pune sa ii spun mereu alba a zapada (mami, di abadada). Ii spun, dar mai pe scurt, sau cum imi amintesc atunci, si o auzi "nu, nu, nu" si spune ea cum trebuie, ce s-a intamplat exact :))))
De ieri a inceput cu intrebarile. "Ce e asta?"
Radu, a inceput sa faca si el cativa pasi, nesustinut. Dar ii e cam frica. Daca isi da seama ce face, se lasa usooor asa pe vine, apoi in 4 labe :)) ah, si e catarator. Se urca aproape peste tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Si Raul a inceput cu intrebarile. Si intreba de 10 ori ce e asta si ii spun si iar intreaba si iar ii spun si tot asa , pana il intreb eu, ce e asta si imi raspunde si apoi nu mai intreaba

Azi a fost crunt cu mersul la cresa...a3a zi si cea mai rea. A inceput de cand s-a trezit :
- merg la mosu ( nu ca e la lucru)
- merg la buni luci (nu e ca e la lucru)
- merg la Ludus ( nu ca mosu si buni luci sunt la lucru)
- merg la mall ( nu ca e inchis si mergem cand venim de la cresa).
Cumva, cu miorlaielile de rigoare s-a imbracat si am plecat. Acolo circ, ca el nu ramane, ca vrea cu mama si cu tata, si cand a intrat in sala, au inceput urletele.
Imi venea sa ma duc sa-l iau de acolo.... Cat mai dureaza pana se obisnuieste? E singurul copil care plange de acolo...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Paula, au plans si ei la randul lor, stai linistita. N-am sfaturi ca n-am dus-o inca.
Dar se adapteaza, toti o fac, ai vazut. (Mai putin crispro ea n-a reusit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Mereu imi zic ca acum e cea mai buna decizie sa fiu langa v , ca acum are el nevoie, si dupa ce merge la camin mai vedem.


pai asa este, acum trebuie sa fi langa v daca poti! hai ca av fi bine pana la urma, ai sa vezi...

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
- merg la mall ( nu ca e inchis si mergem cand venim de la cresa).



asta mi-a placut!

offf si cred ca va fi greu si luni dupa 2 zile de stat cu voi acasa ...tu mergi la munca? il ia bona de la cresa si voi veniti dupa ora 17...sau stai acasa
cum te simit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

Paula, te-am mai intrebat- nu e coleg cu Raisa? E la cresa de stat?

Io nu am fost deloc incantata de gradi la care l-am dus io, nu imi placea ca nu se ocupau de copii, nu imi placea spatiul, personalul, atitudinea lor, copiii erau nesupravegheati, nu erau consolati :( no, multe, stiti voi. Cred ca daca toate aspectele astea erau pozitive, incercam mai mult cu v, dar asa...

Paula, lasa ca vine weekendul si mai uita. Acum incepe sa isi dea seama ca merge zilnic acolo. Si evident ca nu are cum fi incantat. Dar in timp va fi bine



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mergea oriunde, numai la cresa nu..., azi m-am si certat cu Cosmin, ca am zis ca nu-l mai duc.

Ma duc la munca, cat mai mult pot...Sincer, habar nu am cum imi e, ma ia greata si ma lasa, mi-e somn, dar nu apuc sa ma plang de nimic, ca nu am timp. Daca nu era Raul, sigur zaceam in pat. De abia peste 2 sapt ma duc la dr, sunt mandra de mine, ca am rabdare si nu am alergat la dr.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cristina, nu e coleg cu Raisa, poate era mai bine...dar am preferat o cresa din cartier, ca sa-l scoata bona.

Eu nu prea stiu cum e acolo, ca nu m-au lasat inauntru, dar stiu ca ieri mi-a zis copilul ca i-a zis tanti ca o doare "papu" daca mai plange Raul...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput