Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata, nu am disparut nicaieri,numai ca am avut musafiri sambata si duminica,si nu am apucat sa intru ,doar apucam sa citesc,de postat ciu-ciu.
https://picasaweb.google.com/108644730335869449240/Crosetat Aici am pus poze momentan doar cu caciulita minie mouse, si setul albinuta, mai am un set albastru cu o masinuta pe caciulita, 2 genti grena crosetate , cizmulite Teodorei , ce trebuiesc pozate .

Revin.

Si la noi ploua , Paul e la gradinita si eu calc hainute .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mama, ce indemanatice sunteti.

daca vreti, participati la www.verze.ro/Concursuri-verze.ro/Concursuri/concurs-bijuterii-handmade.html" target="_blank">concurs. pe forum e despre creatiile handmade :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lali f tare.. eu am terminat doua buhu, acum fac set de hello kitty cu caciula fular si botosi... o sa ii fac si Elei botosei sau cizme.. si pozez si eu apoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, vreau modelul ca buhuhu-ul tau ::(((


Lali, superbe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Sei, vreau modelul ca buhuhu-ul tau ::(((


Lali, superbe


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



noo... da de ce esti trista?

deci cum sa ti-l dau? iti scriu aici?.. e adaptare intre 2 modele :P, adica opera proprie:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna si de la noi

zubi tare simpatic este ayan in poza
nici noi nu suntem cu halloween :P

oana cu casa merge bine momentan
gata temelia , turnat placa , de maine se apuca de pereti
de acum numai de vreme depinde pana unde putem ajunge
ca uite ce urat s a facut :(
voi ?

lena eu nu am inteles unde avea Maya firicelul de sange

pinky T este bine , dar ii creste temperatura din cand in cand , nu e mare , e doar subfebril
sambata a avut si un scaun diareic , a fost pe regim 2 zile
se simte un coltisor de masea , oare de la asta sa fie asa ?? atatea zile ? inca nu i a spart dar se simte

seidana imi pare rau pt ciclu
of , cat mi am dorit sa fii tu prima , dar poate luna viitoare

may cum se descurca bona cand pleaca cu Bibi pe colo pe colo
ca parca nu stie limba

anca hai cu testu

mariana cum este Anto ?

alayna pai asa scurt ? despre voi nimic ?

nanna nici in week nu ai avut putin timp sa dai si pe la noi ? :(

fetelor , minune minune , a inceput sa mearga si copilul meu
de fapt nu merge ci alearga nu mi vine sa cred cand ma uit la el


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna, fetelor!

Multumim ptr urarile de Sf Dumitru

Eu de la serviciu nu prea pot sa intru pe net, ca ne este monitorizata activitatea, asa ca nu vreau sa le dau motiv de a se lua de mine.

De vreo saptamana Dimitris este cam agitat. E in plina eruptie dentara, are gingiutele umflate rau - se pregatesc premolarii sa iasa, faca kk moale si de multe ori pe zi si pe noapte. Noaptea nu prea doarme. Am avut niste nopti in care a plans la greu si nu reuseam sa-l impacam sub nici o forma. Acum e un picut mai bine, dar roade tot ce prinde

Cu mancatul el sta foarte bine. E un mancacios, spr deosebire de Ianni care in continuare face nazuri

Ca si progrese, ne uimeste pe zi ce trece Deja se urca singurel in scaunelul de masa, stie sa ne arate nasul, ochii, gura, urechile, mana si piciorul:D A inceput sa spuna 'B'avo' si sa bata din palme

Referitor la certurile cu sotul, asa cum zicea si Bujo, e bine sa stim ca nu suntem singurii care trec prin asta. E ceva normal cand apare copilul. Ptr ca tb sa ne adaptam si unii si altii la noua situatie, sunt anumite lucruri pe care nu le mai putem face cand apare copilul pt ca s-au schimbat prioritatile. Dar facem in asa fel incat sa iesim si doar noi 2, fara copii, la o plimbare, la un film, sa facem ceva in comun doar noi 2. Iesim si separat cand si cand. Andreas se mai duce cu colegii la baschet - uneori, o data pe saptamana. Eu ies cu fetele in oras. Si noi am convenit ca atunci cand unul isi pierde rabdarea cu copiii sa se dea la o parte si sa preia celalalt. La noi e si un pic dificl ptr ca suntem 1 la 1, daca nu ne ocupam de un copil ne ocupam de celalalt. Dar o scoatem la capat pana la urma

Ma retrag acum, sa nu stau prea mult pe net si sa bata la ochi la 'Big Brother'=ul firmei

Pup toti strugurasii si mamicile!
Kora




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

kora, ce nashpa cu Big brother!

Jade, tu ce ma mai bagi in seama :D

bravo pentru alergat lui T!!!!!


se descurca bona. prin semne :))
se duc de 3 ori pe saptamana la un fel de camin. dar sta si bona cu ea.
e ca un fel de sala de sport cu jucarii si vin mamele/bonele cu copii intre 0-2 ani si ii lasa pe acolo sa se joace.
am fost eu cu ea prima data sa le spun la organizatoare ca nu stie engleza si de atunci merg amandoua copacel copacel cate 2 ore 3 zile pe sapt si se joaca :)
mai organizeaza alea pe acolo cate ceva. daca e ceva sa-mi spuna, imi trimit prin biletel sau ma suna.
miercuri fac serbare. noi trebuie sa ducem prajiturele :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Olla!
De azi sunt din nou la munca. Am tot incercat sa citescdin urma dar nu prea mi-a ramas nimic in creier.
Am retinut doar ca tricotati / crosetati ceva frumos. Si eu ca o pasionata ce sunt VA ROG SA PUNETI UNDEVA PE PRIMA PAGINA SAU IN GRUP LINKURILE CU PATTERNURILE.
PLS PLS PLS.
Eu am tricotatceva pentru pitic, mai am de cusut un pic si pun si eu poze azi-maine. Dar voi m-ati omorat cu niste caciulite. Si cum a venit vremea rece am pofta de tricotat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor,
m-am intors de la Piatra cu vremea urata.
am avut un we fff trist si enervant.La botez a fost fff plictisitor, apoi am mai aflat si ca copilul proaspat nascut a unui prieten a murit, deci a fost groaznic.
dunimica dimineata s-a dus si soacramea la biserica cu cumnatamea si cu nepotelul si mie nici nu mi-au zis(sunt geloasa, chiar daca detest soacra oficial).
apoi am inceput sa caut medic ortoped tot pt soacra, eu nora naspa, ca are ruptura de menisc(nu stiu daca ma exprim corect), ca dupa ea se opereaza candva in ianuarie in conditiile in care nu poate pune piciorul in pamant.
Deci we meu e ff trist, in rest ma bucur ca inca nu mi-a venit CM , dar sunt racita cobza si cred ca ar putea fi asta motivul.Oricum fac maine dimi un tesc ca eu sunt tare curioasa.
Iar m-am contrazis cu soacra ca copilul nu poate sta intr-o camera cu geamul dechis si nici intr-o camera cu gresie chiar daca are papucei in picioare ca raceste.I-am explicat, nu fff frumos recunosc, ca un gem dechis nu are cu ce sa faca curent(poate sa fie frig, sau vant, dar nu curent) si doi la mana e al meu si eu consider ca nu raceste.Replica a fost : DE ASTA E BINE SA ISI CREASCA FIECARE COPILUL! .
Deci oficial soacra ma uraste si soc sentimentul e cat se poate de reciproc.Ador faptul ca stau la 370 km distanta.
Dar acum o sa vina diseara sa mergem la doctor.si daca o opereaza planul meu de autoflagelare e sa nu o las sa plece acasa daca o opereaza si sa o oblig sa stea la mine ca sa nu poata sa faca nimic.Ca acasa la ea deja mi-o imaginez spalad rufe, facand mancare, spalat geamuri chestii din astea minore pe care ea le considera egale cu repaosul.Deci daca vreau sa am o soacra functional cel mai bine ar fi sa o oblig sa stea la mine(nu cred ca pot) si sa o pun pe bona sa o bata daca vrea sa faca ceva.

Gata m-am descarcat, ma duc sa fac ceva ca altfel o iau razna, mai tarziu o sa si citesc din urma sper sa am timp , daca nu maine cand va zic despre test.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput