Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Anca nu esti singura cu un wk prost. Bine ca e luni astazi

Fetelor, a fost tata cu Edi la doctor mai devreme si cica ar avea rosu in gat si in plus ii erup premolarii si vreo 2 masele. Sa- mirat cum de nu a facut febra pana acum. Insa ce ma ingrijoreaza este de la ce D-zeu a vomitat sambata si duminica pentru ca sigur nu de la mancare, a mancat foarte putin si cepapa el deobicei. Poate fi de la diagnosticul pus sau vreo reactie de la vaccinul ROR pe care i l-am facut vineri? Ati mai intampinat asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

felicitari jade pt umblaret!!

lali, sei, lena f frumoase caciulitele sa le poarte sanatoase fetilii. cel mai mult imi place albinuta lui lali, eu fiind de gusturi cu mai putine culori

anca fac pariu pe ce vrei ca esti gravidutza!! Ce trist cu bebelusul nou nascut...

fetelor, eu tin minte cand eram copil, in Roamania se scobeau dovleacii de ziua mortilor, asta nu cred ca-i preluata de la americani...de vreo 2-3 ani imi vin copii la poarta Cu trick or treat, anul asta si Dani vrea sa iasa dupa bombonele...eu vreau sa fac degetelele astea cu migdale maine sau miercuri:
http://www.youtube.com/watch?v=QU4Vsl18_w8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Anca, da' vad ca totusi iti pasa de soacra :)

ce trist cu bebele mort. Doamne, nu pot sa-mi imaginez ce zimte mama lui. Of Doamne :((

Klau, bine ai revenit!

Raluca, cati dinti aveti?

Dbunny, v-au mai crescut dintuci.
imi plac de mor bulanele lui Noa. cate kg mai are?

Mikka, ce mai face Mariuca? nici poze n-ai mai pus. mi-e dor de ea.

Lena, ma uitam la pozele lui Maia de pe facebook. nu stiu unde ai fost tu ca parca tati a nascut-o :D
las' ca la mine la fel e :))

Lalli, ce frumoasa e albinuta. si bufnitele lui Sei si lui Lena imi plac, dar si eu le-as fi facut in mai putine culori. :D

eu azi i-am luat papucei in forma de reni.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3


Dbunny, v-au mai crescut dintuci.
imi plac de mor bulanele lui Noa. cate kg mai are?



Noa are 10 kg dezbracata, cel putin asa mi-a spus pediatrul. nu se mai vede asa rotunjoara cum era ea; s-a mai lungit, poarta haine marimea 18 luni. ieri din repezeala i-am dat sfetar marimea 2 ani si-i statea f bine. Geaca de iarna i-am luat marimea 18-24, iar din pijamalele ramase mostenire de la Dani cele de 18 luni ii sunt scurte, probabil din cauza uscatorului de haine...le-a micit.

Dinti? cei 2 de jos, dar cred ca ies sus acum, saraca isi musca buzele toata ziua, azi e superiritata, arunca cu toate cele la mine-n cap. In schimb ne cresc perciunile si bretonul se pune?

Voi deja le luati papuci normali? adica are fata mea 2-3 treninguri si n-are adidasi, ca adidasi care tin glezna n-am vazut ce fac? ii iau normali? nu prea am vazut asa mici decat marca foarte usturatoare, pe la 40€. Noa poarta nr 18 inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Bibi are o pereche de adidasi roz:
http://www.mothercare.com/Mothercare-Trainer/LW2675,default,pd.html?avtc=cd0188ed4d823dc06c85953056df10c9&avpid=LW2681%2CLW2682%2CLW2675%2CLW2672%2CLW2677%2CLW2687%2CLW5413%2CLW2680


pantofi mov:
http://www.clarks.co.uk/p/20351684


Si niste cizmulite mov de la mother care bestiale dar care nu le gaesc pe site.

pe astea 3 le rotim in functie de vreme si imbracaminte.

azi i-am luat papucei pentru in casa.

ceva gen:
http://www.mothercare.com/Mothercare-Unisex-Reindeer-Baggies/LW2652,default,pd.html?cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Mothercare%2520Unisex%2520Reindeer%2520Baggies



bravo pt perciuni. noi numa chica, in rest pauza :))
si a mea are 10 kile, dar ii vin si haine de 6-9 luni :D
unele asa, unele 9-12, unele 12-18...

a mea mai nou a descoperit ca poate sa se invarta si face asa toata ziua cu mainile in sus ca avionul.
de alergat alergam de ceva timp, intoarceri, rotiri, aplecari, ridicari. nici nu mai stam dupa ea. se invarte prin toata casa. am pus porti de siguranta la scari si gata. e libera :D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

May mi se pare mie sau sunt toti cu talpa moale? Noa cu talpa moale nu stie sa umble, si mi-a picat fisa pe la 11 luni...de-atunci facem progrese mare int-ale umblatului. Pana atunci nici in rotobil.

deci neumblareti sunt Noa, Maia...cine mai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Hello

Multumesc pentru aprecierile legate de caciulita :P


Jade, era sange pe globul ocular. a trecut deja. probabil a fost de la unghiuta, cum a zis doctorul.

May, pantofiorii de la Clarks sunt superbi, stiu ca au incaltaminte faina.

Dbunny, eu stiu ca incaltaminteatb sa fie asa:
talpa elastica
fara talonet
fara sustinere
si piele interior exterior
Maia a inceput sa faca intre 2-6 pasi de cateva zile

Sei, am gasit eu un model fain, nu mai e nevoie :)
Am facut comanda de lana. O asptept :D

Kora, si la noi se monitorizeaza :D dar noi ne mai facem de cap. Din cand in cand mai trimitea sysadminul cate un email ca sa mai potoleasca vizitele pe youtube :))


Noapte buna





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Lena, da, clarks au incaltaminte de calitate. eu am multe prechi de pantofi de la ei. ma duc mereu cand au reduceri si ma aprovizionez :D

imi pare rau ca nu mai au cizmulitele mov cei de la mother care.
sunt in genul astora, dar mai frumoase:
http://www.clarks.co.uk/p/20351959

cred ca o sa i le iau si pe adstea ca imi trebuie ceva roz de iarna. sau astea:
http://www.clarks.co.uk/p/20347871


dbunny, au talpa intre tare si moale. e de cauciuc. n-am avut probleme cu mersul.
nu-s cu talonet. aici iti da cu talonet doar cu recomandarea doctorului.
de ce sa sustina glezna?
eu cad a inceput sa mearga am lasat-o mult desculta ca sa isi perfectioneze mersul. bine era si vara si eram in Tenerife. era cald :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

bravo Maia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata!

Bravo Maia pt pasi!

Jade, noi am ajuns la acoperis. betonul il puteti turna pana la -5 grade ca are aditivi pt uscare. buba e cu oamenii care nu stiu daca lucreaza in frig/ploaie. sa aveti spor!

Fetele, care e talonetul? Scuzati mi ignoranta. :)

Bunny , si la mine eca merge mai bine cu talpa moale/picior gol.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput