Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

mi-a venit cm , deci nu e bebe

2. Am gasit o tanti care imi face caciulite cu 30 lei, eu doar sa -i pun nasul ochii, urechile... daca vreti ii dau comanda, vi-o trimit prin posta .. Si alegti orive model..
Tanti e bunica unui bebe care era ieri in parcul de langa bloc, care m-a acostat in legatura cu bufnita
Eu vi-as face la toate, insa imi ocupa o dupa-amiaza una, si sincer nu vreau sa-mi neglizej copilul..insa ma ocup de livrare pt voi

Sanatate puiilor bolnaviori,
Mariana .. imi pare rau ca avti reactii secundare

Zubi lasa-l pe indi sa respire,ca si asa el lucreaza de acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

neatza

sei, pai da, asta zice si el, ca ce vad eu asa rau in asta, nu sta toata ziua acasa cu mine? ca are si el un singur prieten ca doar nu se duce dupa fete

Dbunny, dar si cand eu vreau sa plec el nu zice nu, in plus, chair imi zice sa ies si eu o data pe sapt daca vreau ( macar o data pe sapt ) cu o prietena la cafea sa ma relaxez..dar mie nu imi vine sa ies...

Mi-l lauda si asa niste doamne de la magazin de cate ori ma duc singura sa cumpar cate ceva...ca vai dar ce sot aveti , v-a facut pizza ca a venit la magazin mai devreme sa cumpere ingrediente...

voi cum va jucati cu copiii acum fetelor? adik jocuri instructive d'astea...?

o duminica cat mai frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

La multi ani Lucas!
La multi ani Dimitris!


Fetelor va multumesc mult pentru laude si aprecieri! Nu as zice ca sunt sefa dar inr-adevar am niste responsabilitati in plus

Zubi, noi acum ne jucam cu o jucarie cu animalute, este asta http://www.amazon.co.uk/Djeco-Topanimo-Stacking-Block-Game/dp/B000WP9EXW/ref=sr_1_10?s=kids&ie=UTF8&qid=1351428453&sr=1-10
Lui Dan ii place foarte mult, animalutele sunt asa dragute, sunt colorate frumos, ii spun sa le puna in casute, el le pune, pune cutiile una peste alta, una intr-alta etc, ne place tare jucaria

Mariana, imi pare rau ca Anto a facut febra Sper sa-i treaca treaca repede! Si noua dupa ce am facut vaccinul ne-a zis dr ca poate sa dea reactii intarziate.

Jade, cum mai este T?

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ANCARO.. exista vreo baza legala in care mamica care alapteaza, poate sta la servici numai 6 h, dupa ce face bbebe 1 an (adik pana la 2 ani?).. Am o prietene care s-a intors la munca si nu vrea sa o lasa 6 h, inainte stiu ca era prevazul in CCM.. la mine e pe intelegere deci nu stiu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza// o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza// o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza

la noi ploua:(

fetele, pregatit ceva de halloween? eu as vrea tare mult sa mergem la o petrecere frumoasa cu costume...dar si cu baiatul, nu prea avem unde, doar e o petrecere pt oamenii mari..oricum vreau sa cumpar niste dovleci si sa fac felinare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Neatza

la noi ploua:(

fetele, pregatit ceva de halloween? eu as vrea tare mult sa mergem la o petrecere frumoasa cu costume...dar si cu baiatul, nu prea avem unde, doar e o petrecere pt oamenii mari..oricum vreau sa cumpar niste dovleci si sa fac felinare..

Zubi, cea mai fericita cu AYAN ( 02.09.2011 )
Multumim Doamne in fiecare secunda



noi nu mergem, ca mie nu imi plac importurile astea, la noi se sarbatoreste ziua mortilor, mergand la cimitir, si aprinzand lumanari si ducand flori.. Insa de aici pana la carnavale.. e drum lung...
Nu intru in detalii insa Hallowen, thank-s giving day .. etc nu sunt ale noastre in opinia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata

Sei imi pare rau ca nu a fost cu ochisori, poate data viitoare....
La mine e stipulat in CCM ca pot lucra 6 h pana la 2 ani insa nu am cum pentru ca nu am cu ce pleca de la munca la devreme.... asa ca imi iau cate o zi libera cand am nevoie si atat.

Athosik cu se mai simte bebe? Si al meu vomita de 2 zile, l-am bagat pe regim si ceai. A avut sotul enterocolita saptamana trecuta si cred ca s-a luat si la el. Pana acum nu a facut si diaree insa sper sa nu ajunga acolo. I-am dat Enterol pliculete si mult ceai de sunatoare cu menta. Noaptea trecuta s-a simtit mai bine, sper sa-i treaca cat mai curand saracutul.

Zubi am si uitat de Halloween, foarte frumos ca vrei sa decorezi prin casa dovlecei . Noi nu serbam zilele acestea "importate" cu e si ziua indragostilor dar aranjamentele de toamana imi plac tare mult.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

o sa sarbatoreasca cei mici pe la gradi si n-o sa aveti incotro :P

neatza!

Pitica mea merge la o serbare de halloween cu bona.

eu am racit, Bibi tot racita e. mai tuseste, mai curg mucutii. n-a facut temperatura deloc.

i-am dat piure de castane. i-a placut f mult.
am scos miezul din 10 castane si l-am mixat cu putin lapte pasteurizat.
f misto. venea dupa mine sa-i mai dau :D e dulce sa stici. dar n-are zahar. asa-s castanele daca le nimeriti bune.

meniu azi:
2 pere cu cereale
supa crema de legume: brocoli, ceapa, rosie, morcov, ardei
peste la cuptor cu cartofi copti in coaja
iaurtel, branzica, biscuiti, poate niste fructe in manuta


o saptamana frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput