Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei nu stiu daca vomita de la rosu in gat ca doctora spune ca vomita de la dintii ca are gura praf, erup multi odata .
Si totusi eu am un dubiu, cum D-zeu are rosu in gat acum cadn vineri l-a controlat inainte sa-i faca ROR-ul si nu avea nimic? Ori atunci s-a inselat ori acum, ori e o reactie de la vaccin ( am citi pe net ca poate fi). In plus sotul meu a avut saptamana trecuta enterocolita, pe mama a apucat-o astazi..... daca are si el asa ceva?
Pe cuvant ca nu mai am incredere in diagnosticurile puse de pediatrul nostru. Ca sa nu mai spun ca i-a dat tratament Cedax la care el este alergic si stia asta pentru ca eram langa ea cand a scris in fisa copilului aceasta informatie. Sunt total revoltata. Cu ce usurinta se dau antibiotice...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor ce iscusite sunteti.Eu n-am astfel de talente.
Apoi chiar daca as avea nu m-ar lasa Eva.Sigur va trage de croseta, ate, va vrea sa vada ea ce fac, se va urca in brate si vom sfarsi smiorcaindu-se ca vrea si ea.Eu si la ora actuala meg cu Eva dupa mine la wc.Merge cu mine se aseaza in fundulet in fata mea, ma asteapta sa termin si tot asa............mai sunt astfel de copilasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Multumim jade! Hai ca mai e timp de construit. faceti placa de beton peste parter?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


da , de ce ?
initial am zis ca facem mansarda locuibila dar pana la urma o sa fie parter , etaj si mansarda nelocuibila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza

Sei, aaa, nici mie nu imi plac astea importate, nu ca tin de halloween, doa mi se pare asa o chestie de ..have fun.

Jade, yuhuuuuuuuuu..acum sa te tii

May mi-ar placea sa fie asa ceva si la noi, mie mi se pare f misto gradinita sau caminul asta asa, de cateva ori pe sapt cu activitati...

Anca, imi pare rau pt we...dar maine? ne spui de doua liniute?

bravo maia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Oana mai spune-mi te rog ce analize trebuie facute ca sa vedem daca e virus sau nu.Am o colega disperata saraca.De vreo 2 sapt ii da antibiotic, antitermice si din cand in cand ii apare febra.
Te rog sa-mi raspunzi cat de repede poti.........colega plange de azidimineata.........se gandeste la toate relele pamantului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Fetelor
Am gasit un site cu haine dragute desi sunt cam scumpe dar poate va delectati pe acolo http://copiisibebelusi.shopmania.biz/ ; https://www.facebook.com/#!/jucarii.pentrucopii.1/photos

Have fun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Eu sunt suparata azi... e tensiune la servici, ne pune amprenta digitala, si s-ar putea sa trebuiasca sa stau pana la 16.30 in loc de 2 , ca na nu exista baza legala pt pontajul meu de 6 h Puii mei cine m-a pus sa vin la 1 an?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Sei nu fi necajita, se poate si mai rau. Eu lucrez zilnic 8 si 1/2 h . Cred ca poti face o cerere legala ca sa lucrezi 6 h/ zi mai ales daca ai clauza in CCM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Am scris un mesaj si s-a sters
Asa e cand intri de pe telefon la servici ca ai colegi invidiosi din cauza carora nu pot folosi netu' pe PC
SEI in weekend caut pattern pt buhuhu. Am sa ii fac si eu o caciulita sa moara lumea
CAMADY Eva e o scumpa. Al meu nu ma mai urmareste. Inainte era umbra mea. Acum nici nu isi da seama cand plec de langa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Salutare!

Anto este bine, urate reactii mai da si ROR-ul asta! Bine ca am scapat! Mai are ganglionii occipitali inflamati putin, dar se vad imbunatatiri de la zi la zi.
Ieri am experimentat locul de joaca din Mall( m-au lasat si pe mine sa intru cu el) A fost tare incantat, o sa-l mai duc atunci cand vremea nu ne permite sa facem plimbari lunigi.

Cate mamici pricepute si harnicute! Mi-ati facut si mie pofta de crosetat. Am realizat si eu o caciulita pinguin. M-am inspirat din creatiile Aneimariei. E asa de haios cu ea!

Raluca, in dentitia temporara nu exista premolari. Cand eruptia se incheie vor avea 20 dintisori impartiti astfel: 8 incisivi( 4 sup, 4 inf), 4 canini si 8 molari. Cred ca voua va dau caninii.
Am inteles ca micutul are rosu in gat( dupa spusele pediatrei). Eu zic ca voma poate irita gatul, iar daca are enterocolita( la fel ca tatal si ca bunica) mai bine cauti sa vezi daca e de cauza virala sau bacteriana inainte de a-i da antibiotic. Daca e de cauza virala antibioticul e total inutil. Si daca-i dai antibiotic nu faci decat sa chinuiesti si mai tare mucoasa digestiva afectata deja de enterocolita.



Mergi la inceput