Strugurasi de Sept-Oct 2011 *73* Bravo Anca !

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor, la amiaza!!!!

Mariana, Raluca puiutii bolnaviori sa treaca.

fetelor in we jur ca ma uit si eu si ma apuc de fcaut caciulita.eu vazusem un ursulet si vroiam sa o comand, dar na acum ma simt asa exclusa din clubul de crosetat deci in we recuperez sa vad daca imi iese .

Deci am fost cu soacra la doctor si o opereaza luni sau marti deci pana atunci sta la noi .I-am dat bonei in grija sa nu o lase sa faca mai nimic ca in mod clar e in stare sa se apuce sa imi spele geamurile si chiar nu vreau sa fie si mai rau, chiar daca nu o am la inimioara am nevoie de ea, e singura bunica a copilului meu deci na... suport.

acum sa va zic de test, il facui azi de dimineata si ....
sunt 2 liniute deci in iunie o sa avem un bebel nou.Deabea astept.
Azi rad singura ca un om nebun la birou , ca na nu pot sa spun nimanui, ca o sa fiu data afara, si am doi copii de crescut .

Dimineata scumpul meu sot nu s-a putut abtine si i-a zis si mamicii lui, la care ea fff serioasa : 'ei stai putin sa mai asteptam, poate nu se prinde', v-am zis cumva ca o urasc zilele asstea.Dar nu e nimic azi sunt fff happy si nimeni nu imi strica dispozitia.

Tre sa imi fac programare la doctor dar mi-e frica , cred ca ma bate ca atunci cand i-am zis ca vreau sa ma apuc de al doilea a zis ca sunt masochista, si sa facem si noi niste analize,dar nu am mai avut rabdare, deci na ii zic ca ups, nu era planuit.

Ma duc sa mai muncesc putin ca sa nu bat la ochi

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Abmariana multumesc pentru informatii. Cred ca-i dau caninii...

Ce reactii adverse a avut puiul tau la ROR? Nu-i dau antibiotic oricum doar pentru atat mai ales ca a mai si vomitat. Cred ca rosu in gat este un efect al vaccinului, parerea mea.

Anca felicitari . Sa fie sanatos, nu conteaza ce spun altii, conteaza ce va doriti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ancaaaa yupiiii bravoooo fata
tre sa dai de beut mama da ce fertila esti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mariana ma bucur ca e bine Anto
ce tare ca ai intrat cu el la locul de joaca , eu nu m am gandit la asta ... unde ai fost , la sun plaza ?
si eu il duc mereu acolo dar sta pe afara si baleste ca un catelus
se prinde cu manutele de plasa aia si nu e chip sa l mai luam de acolo
Anto merge bine in picioruse ?

ah ce mult ma bucur pt anca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

bravo Anca! Vorba lui Jade,fertila mai esti ! Sa vindem si altora pontul cu acel hotel ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca050

Abmariana multumesc pentru informatii. Cred ca-i dau caninii...

Ce reactii adverse a avut puiul tau la ROR? Nu-i dau antibiotic oricum doar pentru atat mai ales ca a mai si vomitat. Cred ca rosu in gat este un efect al vaccinului, parerea mea.

Anca felicitari . Sa fie sanatos, nu conteaza ce spun altii, conteaza ce va doriti voi.

mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)


ANCA >. nu imi vine sa cred!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Imi dau lacrimile jur!!!!

FELICITARI! sa fie o sarcina usoara !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca vreau si eu reteta: adresa hotelului, pozitie , cum era lumina, ce sampanie baurati? care titi era cu lapte? :) .. parca vad ca iar incerc 2 ani sa raman , si vreau acasa.. jur ca imi iau concediu de risc de la 2 luni si stau acasa 3 ani nu 2 ! am zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ANCA felicitari!!!!!
Sa va dea Dumnezeu un bebe sanatos si voios! Si voi sa fiti sanatosi sa va puteti bucura de copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Da fetelor, am constatat ca sunt fffffff fertila.Ca nu am asteptat niciodata nici macar o luna.Dar sper sa se termine dupa.

Cred ca si hotelul a contribuit , chiar daca prima data am fost la 4 stele acum doar la 3(se vede ca avem deja un copil , am scazut bugetul).De la anu doar la 2 stele mergem.

Acum na e trist sa afli asa de repede , e dragut sa stii asa cand esti in doua luni , ca ma gandesc ca pana in iulie ce fac eu ca nu mai am rabdare .

Oricum am mari emotii cu sefa, cum ii zic eu.Clar ma da afara ii zic in luna a 9-a si fug .Poate nu se prinde ca mai lipsesc un an.

Si eu ma gandeam sa o mai trimit pe bona cu Iancu la locul de joaca(noi avem unul in fata blocului), dar as vrea sa ma duc si eu prima sa vad cu e.Din ianuarie vreau sa il duc la teatru la tandarica, cu nepoata-mea mergeam si era tare facinata.
Noi o mai avem pe vecina de sus cu fetita de aceeasi varsta ci Iancu dar problema e ca bona nu socializeaza cu ea , ca ar fi dragut sa se joace cand e vremea draguta.Bine vecina se duce la alta vecina cu copil mic care sta acasa si na Iancu e pe dinafara ca el are bona.
Oricum mi se par fff scumpe sincer e 25 de lei ora in cursul saptamanii, pai daca se duce in fiecare zi ajung la sapa de lemn .
Dar asa la cateva zile chiar e cool.Oare nu se poate face abonament ca la sala.

Mi-e foame , ma duc sa imi iau un sandwish, ca pana la pauza turb.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

In primul rand multumim ftelor care s-au ingrijorat de noi
In al doilea rand sincere felicitari ANCA!!!O sarcina usoara si lipsita de griji!

Apoi sa va povestesc
Mergem vineri noaptea la urgente la spitalul de copii Timisora pe la ora 1 pt k de la 9 avea febra urlete si voma si diaree scaune apoase vreo 10-11 in ziua aceea ... si doamnele asistente ne zic sa asteptam afara k trebuie sa vina cu ambulanta o urgenta ... am asteptat vreo ora nu a avenit nimeni dar a venit PIZZA si au papat si abia apoi s-au uitat si la noi ... in prima faza imi zic k de ce am venit cu el la urgente k abia dupa vreo 5 zile ar trebui sa vin nu dupa doua?k copilul nu este deshidratat ...eu zicandu-le k a slabit 2 kg in doua zile ...si ne trimit acasa ....
Mergem si sambata la acelasi spital si ne zic k dak am fost vineri de ce am venit si azi ...si ne trimit acasa k nu au ce sa ii faca k este ceva viral

Plina de nervi ... am cautat toate pilele posibile si am ajuns intr-un final la sefa spitalului de copii ...si cand am ajuns acolo cu dansa ...ne-au spus k de ce nu am spus k venim din partea dansei ...si abia atunci ne-au facut investigatii mai amanuntite ...

Acum suntem mai bine ...nu mai vomitam si nu mai avem scaune diareeice dar este extrem de mamos si marait si pedeasupra ne mai ies di 2 canini...

Va pupacesc si va doresc o saptamana faina!!!

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput