Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara!

Va servesc cu o salata de fructe cu multa frisca
Cami sa va faceti repede bine!

Maine mergem la tara ...sper sa fie ok vremea...

Va doresc o seara buna!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
Cafeaua e gata.
Dupa ce am inceput cu homeopate+naturiste sa ne tratam, parca era mai bine Vlad, insa ieri dimineata s-a trezit cu un ochisor umflat si cu secretii lipite de gene, azi are temperatura, ochisorii doar putin umflati dar sunt ,,sticlosi'' adica lucesc ciudat...
Si...cred ca ne confruntam si cu ceva la putzica, dupa ce ca nu se decalota decat ff putin, acum s-a ingustat mai tare pielea si face pishu intr-un jet subtire... NU MAI POOOT!!! o iau razna... In momente de astea realizez cat se chinuie mamicile cu copii cu grave probleme de sanatate: de mii de ori mai mult decat mine. Si totusi au putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
Mari, multumim de cafea, eu am servit ca aveam nevoie. Ca si tine ma intreb cand se termina, azi-noapte Tudor a stat treaz ca avea nasul infundat si nu putea respira. Sa ai multa putere si sa rezolvati cat mai repede problemele lui Vlad Despre chinul altor parinti, eu am niste prieteni care acum sunt cu copilul de 5 ani in spital in Germania, la a doua operatie la inima in ultimele 6 luni si a treia de pana acum (prima fiind cand baiatul avea 3 luni) ...

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!
Multumim de cafeluta! Mari s-ar putea sa fi facut o conjuctivita virala piticul tau...multa sanatate sa va faceti repede bine!
Noi acum plecam la tara...o duminica frumoasa!


https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Hello
Ai mei sunt plecati la expozitie de porumbei si iepurasi ,eu gatesc :orez cu aripioare ,iar in cuptor am pulpe si rulouri cu branza (evident cumparate)
AMDREEA -da-mi te rog detalii despre acel lac ,unde il gasesc ,D isi papa unghiile ..like me .
Aveti dreptate cu jucariile ,D nu este incantata de nimic ,azi incercam motoreta electrica, s-a dat un pic in casa ,dar nu am vazut-o f incantata ,asa ca ,habar nu am ce sa-i aduca Mosu ,ma tot razgandesc ....
D prefera supa de pui cu galuscute ,mai ales ca am animal de tara si ala e greu de papat altfel .Nici D nu papa ca un copil normal ,de ex .azi a baut lapte si apoi a papat o para ,atat.
Va si va doresc rabdare multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Buna dimineatza la amiaza!

Fetelor a dat vreuna din voi la pitici fiole de fier Tot'hema? Ati observat daca coloreaza (innegresc) dintisorii?

Imi pare rau sa aud ca iar avem copilasi bolnaviori, gargarita mea, momentan e bine, dar a fost diagnosticata saptamana trecuta cu scarlatina . Noroc ca a fost alarma falsa, ca acum aveam cu ce ma distra..... Nu am mai dus-o la gradi, de aprox o luna. Banuiesc ca o sa iau de la capat cu crizele de dimineata din decembrie.

Cami ce tratament ii dai pentru otita? La ce medic ai fost? A facut si puroi sau e o forma mai usoara?

Multa sanatate tuturor piticilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui pianna
Fetelor a dat vreuna din voi la pitici fiole de fier Tot'hema? Ati observat daca coloreaza (innegresc) dintisorii?

Cami ce tratament ii dai pentru otita? La ce medic ai fost? A facut si puroi sau e o forma mai usoara?


Pianna, noi nu folosim fiole de fier, deci nu te pot ajuta cu innegrirea dintilor.
Despre otita, cred ca este forma usoara (pe reteta scrie otita congestiva stanga) si am fost la o dr-ita (dr. Angela Sandici) cu care colaboreaza medicul homeopat. Dr-ita orl ne-a dat antibiotic, dar medicul homeopat a zis sa incercam intai cu homeopate si daca nu apar rezultate rapide sa regurgem la antibiotic. Din fericire T. reactioneaza bine la remedii (ne-a dat Mercurius Solubilis si Belladonna, apoi Nuxvomiva). Vrem totusi sa mergem si la dr-ita Zabos, am auzit ca-i foarte buna. Tu unde ai fost cu Rebeca?

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara
Just_me mavala stop se gaseste la sensiblu farmacie eu am dat 35 lei, dupa prima folosire elenys nu-si mai roade unghiile
O seara buna!
O saptamana frumoasa si linistita!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! O cafeluta?

De ieri Maia spune intr-una caca la orice ea spune caca ,"vorbeste" singura,arata cu degetul si toate sunt caca

la copilasii bolnaviori!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
dau eu cafeaua si cappuccino, chiar si niste prajituri ... primite, ca eu numai chef de asta nu am

sa aveti o zi frumoasa si sanatate la copiii bolnavi

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput