Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

NICOPIC, si la noi e scandal cu mersul la plimbare, cu mine nu vrea sa mearga pe jos/de manuta decat foarte rar. Cu ta-su, bunica-sa, varu-sau parcurge km intregi si nu il mai ,,doaie pitiou''.
La capitolul jucarii avem 2 placute cu incastru, una cu masini, avioane, vapor, etc si una cu animale marine. ii plac, insa ieri i-am luat o masinuta tip macara (de duzina, la 5 lei) si e foarte incantat de ea. Culmea este ca asta inca are rotile la locul lor, cele mai scumpicele ce i le-am mai luat au rezistat maxim 12 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna seara!

Am fost azi la eco :) bb este bine, cu cateva zile mai mare fata de UM si am declarat ca seamana cu Matei pt ca nu a stat locului o clipa ba ridica o manutza, ba se intorcea cu spatele, asa ca s-a cam chinuit dr sa faca masuratorile. ecografic totul este ok, acum maine trebuie sa-mi iau sange pt bi-test.
nu mi-a spus ce este, dar clar are nasul lui ta-su :))

O seara buna!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cami, este mare fan "Trenulete", dar deja cam stim noi ca parinti fiecare replica. Asa ca am cautat alternative.Acum se uita cu drag la "winnie si Pooh".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Neata! Poftiti la. cafeluta/capuccino si un suc de portocale !
Doina sarcina. usoara in continuare !


https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
copilul pare sa fie OK, asa ca l-am trimis iar la gradi. Medicul homeopat este f. incantat de aceste raceli, caci asa isi face imunitatea. Sper sa aiba dreptate!

Citat:
citat din mesajul lui doina_1984
Am fost azi la eco :) bb este bine, cu cateva zile mai mare fata de UM si am declarat ca seamana cu Matei pt ca nu a stat locului o clipa ba ridica o manutza, ba se intorcea cu spatele, asa ca s-a cam chinuit dr sa faca masuratorile. ecografic totul este ok, acum maine trebuie sa-mi iau sange pt bi-test.
nu mi-a spus ce este, dar clar are nasul lui ta-su :))

Sa fie bine si in continuare, stiu cum este cu emotiile dar Matei o sa fie frate de bebe sanatos! Daca medicul este un bun ecografist, eu am mai mare incredere intr-un eco decat in niste teste statistice.

Nico si la noi este scandal la mersul pe jos, eu zic ca sotul l-a invatat asa, ca T. mergea frumos de manuta, dar sotul il lua imediat in brate sau il punea dupa cap. Acum numai asta cere, desi la teorie este bun ("pe mama o dol mainile daca melgi in blate")

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna!

Va servesc cu o cafelutza cu mult lapte si placinta cu branza dulce :)

Andreea, Camisv, multumesc

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna seara!
Doina multumim de cafeluta si placintica
Fetelor va invit la sarmalute cu mamaliguta,si ciorbita de perisoare mi-a adus mami
Eu azi m-am tot gandit vreau sa imi fac o schimbare de look..dar luna viitoare m-am tot uitat pe net...vreau sa imi schimb si culoarea parului si tunsoarea
Vreau sa va recomand mavala stop (lac de unghi) copilasilor care baga degetele in gura,sau rod unghiutele...la noi a mers
Va doresc o seara linistita!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

o cafeluta doreste cineva?
Pupici si o sambata minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

eu, eu... bine ca mi-a dat dr ok sa beau o cafea pe zi ca altfel dormeam pe mine

Tocmai ce am terminat de facut mancare - o supa crema de legume si ostropel de pui. Voi ce mai gatiti ca eu sunt in pana de idei

Camisv, tu te plangeai ca Tudor nu prea mananca, ce ii gatesti? Ca si Matei este in etapa de "Nu, nu" la mancare si nu stiu ce sa-i mai fac

o zi minunata!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna seara,
noi suntem la tratament pentru otita, am mers pe tratament homeopat dar avem remedii cu trebuie luate din jumate in jumate de ora, asa ca ocupatia mea este sa pregatesc remediile. In schimb T. se simte bine, se pare ca reactioneaza f. bine la remedii, caci este vesel si nu a mai facut febra

Doina, cu pofta de mancare stagnam, adica a inceput sa manance putin mai bine, dar n-am ajuns inca la o normalitate. Nici eu nu mai stiu ce sa-i gatesc, caci imi refuza aproape orice, noroc ca m-au salvat borcanelele, pe alea le-a acceptat si atunci cand a fost bolnav. Astazi i-am facut supa de gulie, peste cu legume si acum seara mamaliga cu branza. La gradinita continua sa nu manance nimic
Mari, voi cum cunteti cu tratamentul? se vad imbunatatiri?
Andreea, daca iti doresti o schimbare atunci fa-o, noi iti tinem pumnii sa iti placa

o seara frumoasa!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput