Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Silvi, a ajuns coletul, sunt ff frumoase , zilele astea le pozez si le pun la bazar pt Iulia
Multumesc si pt baloane, Ada o sa fie incantata sigur


Anaan ,emotionant gestul elevei tale, meriti cu prisosinta astfel de dovezi, esti o profesoara deosebita

De Andrei ce sa mai zic : filozof de mic ! sper sa-l revad curand


Pisik, si Ada imi spune cate o chestie si apoi face mutrita ghidusa si zice : te-am pacalit, e o glumitza



Inapreda, sa-ti fie de bine rasfatul si sa fie cu folos





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
Si Ana are niste faze, zice cate o chestie si tu incepi, te agiti, o intrebi si ea sta ce sta si pe urma zice "heeei, am facut o gluma, te-am pacalit" si incepe sa rada. Sau cand o tot intreb de diverse, imi tranteste un "M-ai innebunit" de tac instant. Si mult altele.
Mai nou nu prea ii mai place in patul ei si e tot mai des calare pe noi. Singura problema e ca e f naravasa si daca doarme ea in pat, nu prea mai are nimeni loc, ca doarmme de-a latul intr-un mod f dubios, pe diagonala, de efectov noi suntem undeva pe kantul patului


Hmm... oare unde am mai auzit eu vorbele astea? Cu "m-ai innebunit" si "mami, a fost o gluma"? Cu extrema: Ea:"Am innebunit!", Eu:"De ce te-am innebunit? Ce ti-am facut?", Ea:"Nu, am innebunit eu. SINGURA".



Asta- tare de tot

Ada cand vrea sa-mi inchida gura zice : gata, nicio vorba !!

Mai nou face alergie cand ma vede ca vb la telefon seara acasa (nu radeti, ca pe bune evit sa vorbesc ) si imi zice : hmmm ce sa facem noi cu telefonul asta ? il aruncam la gunoi asa ca inchid instant telefonul




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am revenit, am fost la sala.

Anaan si eu sunt fan zumba. Este singura ora la care nu ma uit intr-una la ceas si astept sa se termine mai repede Astazi am descoperit cum sa fac si cardio cu placere. Imi iau ipadul cu mine si ma uit la filme pe vplay. Trece repede timpul si cu folos
Ffrumos tare gestul elevei

Ina sa-ti fie de bine. Si eu am mare nevoie de tot ce ai insirat tu acolo.
David nu mai face demult caca in chlotei.

Am culcat piticul si ma pregatesc sa merg dupa cel mare.

In meniu avem gulas si macaroane cu vita si sos.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Unde sunteti?

Am hranit copiii. Gulasul...num ai gulas nu e. pastele cica sunt bune, da nu mananc eu, ca nu sunt de regim.

Mi-e foame



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

si mie mi-e foame

io_s la munci... mai am de stat o juma de ora- o ora, sa vad cum termin ce am de facut.

Azi mi-a venit un cartus de tigari din ro: 28 euro. Aici sint la 66

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Am facut o gata monumentala astazi.

Eram la gradi sa il iau pe Vladimir. Seara de abia pleaca de acolo. O aud pe mama unui baietel pe care il cheama Robert si vroiam sa zic "hai ca a venti mama lui Robert si o sa se imbrace inaintea noastra", numai ca mie mi-a iesit:" hai ca a venit robert si pleaca inaintea nostra"
Auzind asta Vladimir a iesit din incapere topaind si zicea "a venit Robert, e tatal meu, a venit robert sa ma ia". M-a bushit plansul instant, i-am explicat ca am vrut sa zic Robert colegul lui si a inceput jalea. "De ce nu vine Robert....and so on"

I-am dat SMS lui Robert (tatal lui), si i-am spus cele de mai sus. zice sa ii caut bilet de avion sa vina in tara de sambata pana miercuri (ca apoi trebuie sa plece iar).

Asa mila mi-a fost de Vladimir. Sper doar sa cumpere biletul de avion si sa vina in tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, scumpul de Vladmir
Chatonel, lasa-teeeee, lasa-teeee!
Nu stiu cum sa zic da' Phiphi doarme de la 18.30. Amu habar n-am daca va repeta figura cu dormitul pana dimineatza (a facut-o deja de vreo 4 ori) sau se va trezi fresh (sau ciufuta, si asa se mai intampla) pe la 22-23...
Partea proasta e ca a adormit in blugi si nepishata cel putin de la ora 16 cand am luat-o de la gradi. Nu-i a buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

si mie mi-e foame

io_s la munci... mai am de stat o juma de ora- o ora, sa vad cum termin ce am de facut.

Azi mi-a venit un cartus de tigari din ro: 28 euro. Aici sint la 66

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Mai bine te lasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Am facut o gata monumentala astazi.

Eram la gradi sa il iau pe Vladimir. Seara de abia pleaca de acolo. O aud pe mama unui baietel pe care il cheama Robert si vroiam sa zic "hai ca a venti mama lui Robert si o sa se imbrace inaintea noastra", numai ca mie mi-a iesit:" hai ca a venit robert si pleaca inaintea nostra"
Auzind asta Vladimir a iesit din incapere topaind si zicea "a venit Robert, e tatal meu, a venit robert sa ma ia". M-a bushit plansul instant, i-am explicat ca am vrut sa zic Robert colegul lui si a inceput jalea. "De ce nu vine Robert....and so on"

I-am dat SMS lui Robert (tatal lui), si i-am spus cele de mai sus. zice sa ii caut bilet de avion sa vina in tara de sambata pana miercuri (ca apoi trebuie sa plece iar).

Asa mila mi-a fost de Vladimir. Sper doar sa cumpere biletul de avion si sa vina in tara.


Dragul de el...cred si eu ca-i este dor. Si David este f atasat de Cristi in ultima vreme. Vrea sa doarma numai cu el si face orice numai ca sa-i atraga atentia cand are treaba.
Sper sa gasiti bilet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Intrebare: voi schimbati copiii cand ii aduceti acasa de hainele de gradi (eu il iau si il duc direct imbracat de gradi)? Sau ii tineti asa pana la ora de culcare si ii imbracati direct in pijamale?

Mergi la inceput