Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello,

M-am mai interesat eu la gradi ce si cum cu petrecerea asta, e doar o petrecere intre copii, costumatul nu e neaparat obligatoriu (dar eu zic ca toti vor veni cat de cat costumati), Ana nu era fan vrajitoare, draculita si altele, la dovlecel a percutat cat de cat.
Asa ca am facut o socoteala si dadea cu minus sa dau 120 (in car4, vrajitoare dovlecel) sau 130 in galerii (zana dovlecel) ca sa il imbrace 1 ora, sa o vada doar colegii ei si la anu sa ii trebuiasca altceva.
Asa ca am zis ca dau banii astia, dar macar sa mai poarte hainele. Si i-am luat un tutu alb-ivoire de la HM, o pereche de strampi portocaliu deschis din car4, o bluza care mie mi s-a parut tot portocaliu f deshis in magazin, acum bate in roz, oi vedea, de la Zara, o bentita cu antene in capatul carora sunt 2 dovleci, din car4 si un dovlecel de plastic din care vreau sa improvizez o bagheta. Si gata, s-a facut si cu haine noi si avem si oaresce costumatie, cat sa zicem ca ne serbam
Deci noi vom fi printeso-dovleaco urban chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Hello,

M-am mai interesat eu la gradi ce si cum cu petrecerea asta, e doar o petrecere intre copii, costumatul nu e neaparat obligatoriu (dar eu zic ca toti vor veni cat de cat costumati), Ana nu era fan vrajitoare, draculita si altele, la dovlecel a percutat cat de cat.
Asa ca am facut o socoteala si dadea cu minus sa dau 120 (in car4, vrajitoare dovlecel) sau 130 in galerii (zana dovlecel) ca sa il imbrace 1 ora, sa o vada doar colegii ei si la anu sa ii trebuiasca altceva.
Asa ca am zis ca dau banii astia, dar macar sa mai poarte hainele. Si i-am luat un tutu alb-ivoire de la HM, o pereche de strampi portocaliu deschis din car4, o bluza care mie mi s-a parut tot portocaliu f deshis in magazin, acum bate in roz, oi vedea, de la Zara, o bentita cu antene in capatul carora sunt 2 dovleci, din car4 si un dovlecel de plastic din care vreau sa improvizez o bagheta. Si gata, s-a facut si cu haine noi si avem si oaresce costumatie, cat sa zicem ca ne serbam
Deci noi vom fi printeso-dovleaco urban chic

Mami de minune mica

IULIA va invinge CANCERUL!





eu cred ca va arata super! tare mi-ar placea sa o vad.
defapt, pe toti ghioceii care se costumeaza mi-ar placea sa ii admir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Wooow Silvi ce lista lunga aveti. Eu inca nu l-am intrebat pe David, dar sunt sigura ca o sa-mi zica ca-si doreste ceva de genul...ou de ciocolata.
Sanatate Crinei

Pisik ce bine te-ai organizat Bravo!!!

Kea pupa Keutu cu mu Esti curajoasa cu tobogan in casa. Am avut si eu, da l-am scos in curte ca nu mai aveam loc de nimic. Da este micut al nostru.

Bianca buna ideea cu mazarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Si Andrei tot acasa, cu tuse; prefer sa-l tin acasa pana-si revine, decat sa mai ajungem la altele.

Si eu am ajuns dependenta de sala: eu merg la zumba. Mergeam de trei ori pe saptamana la zumba si o data la aerobic, dar mi s-a cam aglomerat programul si acum merg exclusiv la zumba. Oricum, in zilele in care nu merg, tonusul mi-e altul, nu la fel de glorios si duc lipsa miscarii, plus ca-mi vine sa mananc mai mult, vorba Olgai.

Monn, ce face Cristi? Sper ca si-a revenit si ca ai reusit si tu sa te odihnesti cat de cat.

Sanatate si celorlalte "victime" ale virozelor autumnale!

Pisik, de-abia astept poze cu dovlecelul urban-chic!

Dodo, casnicie plina de impliniri si de-acum inainte! Sa va fie tot mai bine impreuna!

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ina, cum se simte Ian post patanie cu Ketof?

Ieri mi-a daruit o fetita dintr-a saptea o pereche de cercei pe care i-a facut ea pentru mine. Azi i-am purtat si toata ora a debordat de fericire...draguti sunt copiii, chiar au harul asta de a face viata mai frumoasa!

Andrei se uita ieri pe la opt si ceva seara la niste desene. Unul dintre personaje zicea: acum noi mergem sa facem nani, fiindca suntem copii cuminti". Andrei de-acolo: "Noi nu!"

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

ANAAN, ce frumos, copiii sunt deosebiti la orice varsta, dar tine in mare parte de adulti cum ii trateaza, cresc, etc.

F. tare Andrei cu "noi nu". Si Ana are niste faze, zice cate o chestie si tu incepi, te agiti, o intrebi si ea sta ce sta si pe urma zice "heeei, am facut o gluma, te-am pacalit" si incepe sa rada. Sau cand o tot intreb de diverse, imi tranteste un "M-ai innebunit" de tac instant. Si mult altele.
Mai nou nu prea ii mai place in patul ei si e tot mai des calare pe noi. Singura problema e ca e f naravasa si daca doarme ea in pat, nu prea mai are nimeni loc, ca doarmme de-a latul intr-un mod f dubios, pe diagonala, de efectov noi suntem undeva pe kantul patului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

olga, ce sa zic, fiica mea are multe pretentii si multe asteptari. asta e ce a zis aseara ca si-ar dori, dar pana acum mai zicea si purceluse in cescute si lalalupsi (nu stiu cum se scrie) si carti castel (adica 3D) si multe alteleoricum scriosrea o scriem deabia cand va ninge, pentru ca altfel nu au cum sa vina spiridusii cu sania sa o ia (asta e inventia ei sau asa li s-a zis la gradi/cresa, nu stiu exact)

si crina doarme cu mine, ca oricum tati e mai tot timpul plecat, iar eu sunt un fel de protectie sa nu cada ea din pat, adica ea se rostogoleste in tot patul iar eu doarm aproape pe rama...

anaan, sa porti sanatoasa cercelusii!cred ca e un sentiment minunat sa fii model/exemplu pentru copii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Ieri mi-a daruit o fetita dintr-a saptea o pereche de cercei pe care i-a facut ea pentru mine. Azi i-am purtat si toata ora a debordat de fericire...draguti sunt copiii, chiar au harul asta de a face viata mai frumoasa!

Andrei se uita ieri pe la opt si ceva seara la niste desene. Unul dintre personaje zicea: acum noi mergem sa facem nani, fiindca suntem copii cuminti". Andrei de-acolo: "Noi nu!"


Ana, ce frumooooooos!

Mortal Andrei!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

N-am dat bir cu fugitii dar m-am tuns/vopsit, mani/pedi. Miine merg la epilat si pensat/vopsit sprincene. Trebuiau, oricum, facute de ceva vreme dar cred ca m-au impulsionat discutiile despre...dragoste
Cuscra, iarta-ma

***

Olga si Ian vrea sa-i aduca Mosu' "kinden"
Mai face D. kk in chiloti?

***

Anaan, Ian e bine dar am stat pina la 3 jumate azi-noapte sa-l pazesc; pe la 3 jumate, a inceput sa sforaie usor si m-am pus la nani.
Fain gestul elevei dar cred ca meritul e al persoanei care a impulsionat un astfel de gest!
Pupici si sanatate multa!

***

Pisik, eu am ajuns la concluzia ca toti copiii care dorm cu parintii, dorm de-a latul; noi ne culcam toi 3 dar, fara exceptie, noapte de noapte, eu ma mut in camera lui Ian. Si eu vreau poze cu Ana-printesa dovleceasca

***

Kea, si noi am avut topogan in casa; la voi e fain ca sint 2 dar cred ca pina mai creste mititelul, nu-i poti lasa nesupavegheati in preajma lui; ai renuntat la ideea de pat etajat? Ca ai putea atasa topoganul la patul de sus.
IAN, iarna trecuta nu a vrut DELOC sa iasa afara, el care isi petrece viata afara. cum a dat caldura, cum nu l-am mai putut tine in casa. Nu e posibil sa fie asta si la voi?

***
Olga, ciorba de perisoare, papricas de pui, ghiveci de legume, ficatei cu spanac - de astea mi-e pofta mie acum.Am mincat ochiuri pentru ca m-au tinut pina la 2 la salon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
Si Ana are niste faze, zice cate o chestie si tu incepi, te agiti, o intrebi si ea sta ce sta si pe urma zice "heeei, am facut o gluma, te-am pacalit" si incepe sa rada. Sau cand o tot intreb de diverse, imi tranteste un "M-ai innebunit" de tac instant. Si mult altele.
Mai nou nu prea ii mai place in patul ei si e tot mai des calare pe noi. Singura problema e ca e f naravasa si daca doarme ea in pat, nu prea mai are nimeni loc, ca doarmme de-a latul intr-un mod f dubios, pe diagonala, de efectov noi suntem undeva pe kantul patului


Hmm... oare unde am mai auzit eu vorbele astea? Cu "m-ai innebunit" si "mami, a fost o gluma"? Cu extrema: Ea:"Am innebunit!", Eu:"De ce te-am innebunit? Ce ti-am facut?", Ea:"Nu, am innebunit eu. SINGURA".

SI killeritza asta mica ne tot vizita spre dimineata, dar acum vaz ca vine direct cand da trezirea... In rest... noroc ca avem marginea aia lata la pat, ca ta'su mai mult pe-aia doarme, eu daca nu am loc imi iau burtoiul si plec... la ea in camera.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput