Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Olga, multa sanatate si protectie maxima pt Leon.

Kea, m-am exprimat gresit insa am vrut sa spun ca 'costumatia' a fost croita si cusuta de mine. Iti dai seama? D-asta ma laudam.

Astazi la Slujba de multumire...am fost tare bulversata. Dezamagita. Intrigata. De ce? Pentru ca ... mi-am dat seama ca de fapt...se pune accent pe importanta religiei. Am avut un soc cand am vazut ca toti copiii STIAU cantece de slavire, specifice doctrinei catolice. Si astia mici. Asta NU mi se pare corect. Sunt intoarsa pe dos. Adica...nu mi se pare corect deoarece cumva nu au fost sinceri. Initial au spus ca respecta programa de invatament nationala. Ori eu Nu cred ca undeva scrie sa fie invatate 7 cantece de slava si multumire lui Dumnezeu in prima luna (cam atatea s-au cantat astazi). Astia micii m-au mormaiau dar ceilalti copii cantau cu tot patosul si trairea. M-a luat cu fior. Credeti-ma! Sunt contrariata rau.
Eu apreciez munca lor, respect cultul, mi-e draga conduita lor. Tot ce vreau e sa imi fie respectata credinta si orientarea reliogioasa a copilului si implicit si a familiei. Stiu ca nu pot schimba nimic decat sa il retrag de la aceasta gradintia. ceea ce ar fi un dezastru pentru mintea si sufletul copilului.

Las mai tarziu pozele. Acum incarc.

Cert e ca DOAR eu is mai dusa la biserica caci alti parinti au luat evenimentul de astazi ca ... o activitate. Si atat. Eu am privit si mai departe, in dezvoltarea copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Bianca am vazut, e super, merci

Olga, multa sanatate lui david


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ilica, se pare e asezare naspa de planete pt calculatoare si tehnica. Laptopul meu a murit de tot. Mi-a recomandat meseriasul sa imi cumpar un dispozitiv de hard extern ca sa pot recupera ce a fost pe hard si restul sa il depun la cun container. Macar bine ca pot recupera.
Omu a reinstalat windosul pe laptopul lui. Si, ca un om destept ce am...a sters evident toate paginile mele salvate. Mor, mi se pune pe inima.

Am reusit , nu stiu cum, sa iau o multime de virusi pe cardul de la aparatul foto. Si azi, cand aveam nevoie mai mare, la serbare, se inchidea instant aparatul si nu mai filma.

Mai vrei????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Oli, am vizionat pozele de la gradinita. Imi plac, evident. Imi place atitudinea lui DAvid. E, nu stiu cum, dezinvolt, detasat, e atat de dragut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Magdy- La multi ani!
Ti-a dat Kea toate variantele posibile.
Eu il banuiesc de zapaceala, nu de rea intentie.

ARIS- La multi ani!

Floric- Chestia care te chinuie pe tine nu-i neaparat nefondata. Dar nici nu-i musai sa.....
Nu vreau sa rasuces cutitul in rana, dar in vara asta m-am intalnit cu fostul meu dirig si mi-a povestit despre nepoata-sa "diverse", printre care si faptul ca la sarbatori (era Sf Maria) nu vine la ei, pentru ca se duce la slujba catolica cu gasca de prieteni cu care a fost la gradi acolo si au ramas cumva legati (sentimental) de parohia resp. El nu era ambalat pe chestia asta, ca nu-i genul religios si-si zicea ca mai bine se duc la catolici decat la carciuma....Maica-sa era nitel nemultumita.
Pe de alta parte, eu am avut colege de liceu care au avut un parcurs de genul asta si in afara de cateva bancuri despre "sora" nu aveau nicio treaba.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

http://s598.photobucket.com/albums/tt70/Floric_album/Liturghia%20de%20multumire/?action=view¤t=DSCN2843.jpg

poze de azi. Nu stiu ce se intampla dar de cate ori incarc pozele pe photobuchet mi le incarca in sens invers. Adica ultima poza devine prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Roro, la asta ma gandesc si eu. Adica, desi ei acum sunt mici si nu prea inteleg tot eu sunt de parere ca acum, la varsta asta, se pun "bazele" valorilor, normelor, etc. ce vor constitui comportamentul si orientarea in viata.
Sper ca m-am facut inteleasa de ce sunt asa de inversurata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna!

novus

si eu spusesem acum ceva capitole ca vrem in excursia din decembrie, dar cred ca am scris intr-un rand dintr-o postare din aia lungaaa si nu a fost lizibil. So, sper ca mai sunt locuri, da?

Pt noi cat trebuie sa platesc?
aa, ziceai de mailul comun, stai sa citesc acolo.

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

gata, am citit, cred ca o sa iau pt 3 persoane masa, dar 1 singura camera, deci, cat trebuie sa platesc? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Roro, la asta ma gandesc si eu. Adica, desi ei acum sunt mici si nu prea inteleg tot eu sunt de parere ca acum, la varsta asta, se pun "bazele" valorilor, normelor, etc. ce vor constitui comportamentul si orientarea in viata.
Sper ca m-am facut inteleasa de ce sunt asa de inversurata.


Sunt de acord... dar mi se pare un risc asumat in momentul in care alegi sa dai copilul... "intr-o unitate de invatamant cu un anumit profil" (ca sa ma exprim la modul general), e ca si cum am da copilul la o gradinita/scoala in limba engleza si ne-am plange ca nu respecta limba materna a copilului si-i vorbesc in engleza...

Corectati-ma daca gresesc...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

Edit: in ceea ce priveste "virusii" de pe card, verifica mai intai acumulatorii.

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput