Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Inca ceva, pe 18 am primit alocatia lui bebe (dosar depus la inceputul lui august, in Ilfov).

Vera, e normal cu pumnuletii, de-acum incepe distractia bagatului de lucruri in gurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Of, nu pot sa dorm si bantui pe aici.Am fost la niste prieteni in vizita, care ne-au anuntat ca asteapta si ei, un bebelus si mi-a sarit somnul.Mi-a trecut si raceala, nu in totalitate, dar imi este mult mai bine.Nectarel este in deplasare. Baita, soacra-mea ii face ziua. Nu in fiecare zi, dar, aproape.Cu imbracatul o mai dau si eu in bara. si, nectarel e cu pumnisorii in gura.
Iiuli, m-ai intrebat ce este mirungerea.Adica, el are jumatate de botez si mai are unsul cu mir, si, abia atunci se considera complet botezul.Despre frumusetea copiilor, cred ca fiecare parinte considera ca al lui este cel mai frumos. Eu, dupa ce am trecut prin atatea, nu-mi doream decat sa fie sanatos.Cred ca putea sa fie cel mai urat copil din lume, dar, faptul ca traia si era sanatos, conta cel mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli

Fetele care ati vut deja botezul, voi ati cumparat cadou la nasi? Imi zice mama ca ar trebui sa iau, dar eu am botezat 3 copii si nu am primit nimic

Pup, s-a trezit

Mami din 10.08.2012


Noi le-am luat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria0408


Rocsy la cadouri am inceput si eu sa ma gandesc, tocmai am dat o comanda de hainute si jucarii in State ca sa aiba timp sa ajunga caci posta noastra dE sarbatori merge ffff prost.




Mami de doi leuti - Ana si Silviu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Lorena : mie nu mi-a trecut prin cap sa pun testul in brad ... de fapt am aflat pe 15 noiembrie ca sunt insarcinata , nu cred ca puteam sa tin veste pana la Craciun . Mai stiu pe cineva care a pus prima ecografie in bradul parintiilor , ei au putut tine secretul ( baiatul e cu o zi mai mare decat Natalia ) .

Daconst : si noi ii facem baie de 2 ori pe saptamana , tot din motivele enumerate de catre tine .

Ali : felicitari !

Vad ca nu sunt singura pe care o cuprinde nostalgia Craciunului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli

Aruba, acu ca ai intrebat mi-am dat seama si eu: mie al meu mi se pare cel mai frumos, cel mai ochios etc. Taica-su in schimb, desi e complet topit, e cel obiectiv. Eu cred ca e chestia aia cu mamele de baieti si tatii de fete. L-am intrebat acu pe al meu - s-au trezit adineaori - si zice ca daca era fetita era convins ca nu ar fi avut nici falci, nici fundul mare si nici gusita ca asta mic



Mami din 10.08.2012


Ce am mai ras !!!
Eu nu am o problema in a recunoaste un copil mai frumos decat ai mei, pe sot nu l-am auzit comentand de nici un copil, in schimb ii place la nebunie sa vorbeasc de Sofia , ca e la varsta perlelor si se lauda non stop cu nazdravaniile ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna dimi.poftiti la cafea si ceai
Mersi mersi mersi
Fleur nici EU nu stiu cum sa il imbrac cu schimbarile Astea de temp.ba il imbrac prea gros ba prea subtire.in general il Las cum e imbracat in casa(salopetica)si il invelesc cu paturita.si cand vad ca e mai frig ii mai.dau cate o bluzita de trening cu fermoar peste.si daca e si mai frig ii dau si pantaloni.
Apropo de haine EU vroiam sa va intreb voi ii ducetj prin oras sau altundeva in salopetutele alea intregi?sau se folosesc doar pe post de pijamale?mie imi plac mult si ptr ca sunt usor de imbracat si ptr ca ma gandesc ca e copilul mai relaxat in ele.asa ca astea le folosesc cel mai des.
Fleur succes in gasirea de cresa si de schimbarea locului de munca daca asta iti doresti
Ada mi a placut cum ai gandit in leg cu frumusetea copilului.cel mai important lucru e sa fie Toti sanatosi.ei si daca mai avem si norocul sa fie frumosi atunci totul e minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Vera si noi ne luptam tare cu pumnii de vreo Luna.si salivam la greu.
Zizou felicitari ptr kg pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Dana , ti-am trimis PM

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Buna dimineata si de la noi

Ali multumim de cafea si sa fie intr-un ceas bun mutarea voastra. Cred ca ai multa treaba acum cu mutatul, bagaje....spor la treaba.

si Ana mea isi baga pumnii si degetele in gurita, de-a dreptul si le indeasa, mai ales ca ea nu vrea nicicum sa ia suzeta.

cat despre CEA MAI CEA eu nu cred ca am ideea asta, mai degraba taticul si-o vede CEA MAI CEA.

ANA GRACE, ANA ECATERINA si ANDREI la multi ani sa ne traiti piersicute dragi !!!!



Mergi la inceput