Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Maria sanatate multa puilor tai. Presupun ca nu ati mai ieesit afara ieri :(. Sa se faca bine repede.

Kimmy multi ani frumosi si plini de iubire sa aveti in continuare.

La multe lunite piersicutelor sarbatorite azi. Si petrecere frumoasa celor care se crestineaza. Bine ca e soare afara :)

Eu m-am apucat de fumat pe la 13.5 ani, am fumat 11 si m-am lasat de aproape 8. :) Acum nu ma mai atrage, dar pana acum vreun an inca mai visam ca fumez.

Eu am mancat ieri o para si niste vinete cu ceapa si azi nu e prea bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salutare fetelor!

Ma inscriu si eu in clubul fumatoarelor ocazionale. Cat timp am fost insarcinata nu am putut fuma, dar acum mai trag si eu cate una mai ales la vreo petrecere.

Conform legii educatiei, putem deschide la trezorerie un cont pe numele copilului si statul vireaza 500 de euro. Banii pot fi folositi numai pentru educatie cand copilul implineste 16 ani. A deschis cineva vreun cont din asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Buna gagici.intru si EU pe fuga printre impachetari.maine plecam.acolo Nu stiu cand voi avea net asa ca sa nu ma Dati disparuta.
Maria sanatate copilasilor tai si mamei tale.
Porumbita sanatate socrului tau.
Si sanatAte tuturor piersicutelor,fratiori si surioare de piersicute,mamici,tatici si bunici de piersicute.daca avem sanatate avem de toate.
Fleur felicitari ptr progrese.si noi de vreo 3 4zile am inceput rostogolirile.in prima zi a facut o data,in a Doua zi de vreo 3ori si de ieri deja e expert.cum il pun pe spate cum se intoarce.chiar trebuie sa fim tot cu ochii pe el si sa am grija sa il pun mAi catre mijloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

mai vroiam sa va intreb ceva?voi cum stati cu apetitul sexual si cu sexul?
eu desi au trecut 3 saptamani de cand a fost sotul plecat nu i am simtit lipsa in aceasta privinta si nici aseara nu a fost cine stie ce.dupa prima nastere stiu ca cu toate ca am nascut natural si am mai fost si taiata contactele erau parca chiar mai placute decat inainte.dar adevarul e ca nu mai stiu exact dupa cat timp.o fi prea devreme?mai dureaza pana se regleaza treburile pe acolo?sau imbatranesc eu?.ca sotul la fiecare durere a mea zice ca imbatranesc si eu nu vreau...si sapt viitoare schimb si prefixul de care imi era atat de urat...nu vreauuuuuuuuuu.vreau sa mai am 2o si ceva de ani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Noi suntem bine. Eric se rostogoleste in continuare...cu orice ocazie cand il pun pe spate, hop pe burta. Multumim pt aprecieri!

Porumbita, m-am rugat pt sanatatea socrului tau.Victor e un bufliu si un frumos.

Delia, felicitari pt progresele Lailei, a crescut fata in lungime de asta nu a luat in greutate. Dar as intreba si medicul, ca sa fiu linistita. Bafta la scoala. Mai sta mama la voi? f bine, indiferent cum va intelegeti, ai ajutor.

Maria, tin pumnii sa se faca bine bolnaviorul. Urata viroza, intr-adevar!

Ali, drum bun si sa fie intr-un ceas bun!
Ref la ce ai intrebat, la mine placerea in relatiile intime este deocamdata: zero! Asta e...

Eu si barbatul ne-am lasat de fumat simultan acum 2 ani si ceva si ne simtim f bine. Nu as reincepe pt nimic in lume.

Va pup, noi ne incepem ziua.



**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Ali drum bun, sa fie intr-un ceas bun si te asteptam cu vesti cat mai curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Ali drum bun, sa fie cu noroc mutarea voastra si la multi ani anticipat, e frumos si dupa ce schimbi prefixul, conteaz#259; ca sufletul sa ramana tanar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

ne-am intors si noi de prin oras,am profitat ca azi nu ploua inca si mai ca nu-mi venea sa mai venim acasa.asaaa,in primul rand

multumim mult pentru urari!

Kimmy la multi ani fericiti si sanatosi impreuna!

Ali drum bun si mult succes acolo!
eu sex nu mai stiu cum e de vreo jumatate de an

felicitari celor care s-au lasat de fumat si nu mai viseaza la tigari si mai ales celor care pot sa-si stabileasca o limita.eu ori fumez un pachet ori nimic :))

fetelor,voi mai reusiti sa dati picaturile bebeilor ca eu nu mai reusesc..Mattia scuipa tot ce-i dau,mai putin sanul..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna seara...

Am fost astazi plecati din Bucuresti, la un bunic.

ilenutza, si noi ii facem acum semnele pt "lapte" si "gata". Ne luam dupa baby sign language care e bazat pe american sign language, voi ce semne folositi? Stiu ca abia dupa 6 luni ar putea sa faca singur semnele, la tine cu ceilalti copii cum a fost? Exercitiile de care zici ce sunt exact, ca google nu m-a ajutat? Nu mai retin daca ai raspuns deja, ca intrebarea a mai fost pusa - scuze.

Maria, eu am inceput doar de curand sa il pieptan, ca nu aveam cu ce. I-am cumparat un set de la primii pasi, cu perie si pieptene, folosim doar peria. Oricum are deja la spate o dunga fara par. Pe noi ne amuza pentru ca spunem ca i-a crescut capul mai repede decat parul, si de aia s-a rarit asa cam peste tot; iar dunga e de la cum sta si se misca stanga-dreapta. Clar, are parul taticului, asa ca va avea de furca cu el, nu ii va sta in niciun fel. Il pieptan dupa baie daca e spalat pe cap.

Kimmy, noi am fost si la 3 luni pt ca atunci i-am facut Rotarix. Si tot din motive de vaccinuri vom merge lunar pana la 6 luni inclusiv. Altfel, mai ales pentru ca a ta creste atat de bine, doar as vorbi cu doctorul, cum te-ai si gandit de fapt .

ZIZOU, nu stiam de treaba cu contul, interesant.

ali, drum bun si adaptare usoara.

Este cineva dintre voi care a citit cartea The Wonder Weeks? Eu am auzit de ea, am comandat-o si o astept, probabil saptamana asta o am. Pe scurt, autorii sustin ca bebelusii trec prin 10 salturi de dezvoltare mentala (pana la 20 de luni), la momente date (de ex saptamana 12, calculata dupa dpn) in urma carora incep sa inteleaga diferite concepte (de ex tranzitii, evenimente, distanta) si sa faca lucruri noi. Daar, aceste salturi/saptamani sunt precedate de perioade de agitatie si de schimbari (de exemplu bebe nu mai mananca la fel ca inainte, nu mai doarme la fel, are mai mare nevoie de noi) care ne cam fac viata mai grea si ne fac sa ne intrebam ce se intampla. Cand am vazut ca saltul 3 s-a intamplat la Vlad dupa "schema" asta (de care citisem la alte mamici pe alt forum, extern), mi-am comandat cartea, iar acum astept cu emotie saltul 4. Ce mai vreau sa spun, amintindu-mi de un sfat pe care l-am primit: "Lasa cartile!" - eu fiind la primul copil, merg cat pot pe instinct, dar am nevoie si sa citesc carti, ma ajuta. Evit cartile care dau retete, solutii, am inteles repede ca autorii de "retete" nu il cunosc pe copilul meu, iar cartea de mai sus am inteles ca n-ar fi asa, si de aceea am pomenit-o si abia astept sa ajunga. Va povestesc mai multe dupa ce o citesc daca vreti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

ANA,mami de Vladimir,mi-ai placut la MAXIM!!!!! Asa sunt si eu,las inima sa-mi spuna ce sa fac in privinta puilor....si nu cartile.Cine a scris cartea?Vreau sa o iau si eu

Fleur,pana pe 15 ianuarie sta mama. avem pace acum cum zisei.....si nu,nu e Mai important ajutorul deloc decat pacea.Decat un om care te critica la fiecare pas si gest.....Mai bine singur in padure;cand ai echilibrul interior fragil si cand te-a incercat viata intr-un an cu cate am fost eu incercata exact un om care te macina nu-ti trebuie. La nimic bun nu foloseste sarcasmul si critica fata de o proaspata mamica.intotdeauna din afara pare mai usoara orice situatie.
Fug caci avem party de Haloween si sa costumez copilasii si apoi pe mine.

Mergi la inceput