Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Ada vezi ca exista niste suporturi din metal pt rufe la ikea, sunt micute insa poti tine mai multe suspendate, eu mi-am pus 2 pe balcon. Cand nu ai rufe le poti rabta la perete si ai spatiu in felulu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata

Eu incerc sa compun meniul pe weekend si sa merg la cumparaturi.
Azi e sarbatoare mare, asa ca alte treburi nu fac.

Noi ne-am impartit trezirile, eu la Clara, sotul la Bianca. El scapa mai ieftin oricum

Pe torturile fetelor am scris "Bine ai venit Bianca Maria!" si "Bine ai venit pe lume Clara Ioana"

Multumim de aprecieri dragelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumesc, Ned. O sa vad si acolo . Este nasol ca eu am geamurile laterale din sticla si gasisem ceva, dar nu am cum sa prind suportul ptr. scripete.
Porumbita, ne rugam ptr. socrul tau Emil. Sf. Dumitru sa-l ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Ned: la multi ani piticului, sa creasca mare si voinic!
A mea a luat 740 de gr in luna a treia, fata de peste 1100 in primele 2.

Porumbita : am vz pozele, ft frumoase! Sanatate socrului

Balanta: multumim de compliment pt fotomodel! M-am bucurat mult sa iti vad micutele diamante, sunt adorabili!

Muraturica: si pe mine ma bate gandul sa ma reapuc de fumat cand voi termina alaptatul, desi stiu ca e mai bine asa, parca uneori mi-e dor.

E cineva care fumeaza si alapteaza?


Eu sunt din ce in ce mai somnoroasa, ieri am iesit la plimbare toti 3 si nu o sa va vina sa credeti dar am atipit vreo 20 min pe o banca, cu capul pe sot :)))) Pitica dormea si ea in carucior si am zis ca inchid si eu ochii putin. Nu stiu de ce sunt asa, ca dorm la fel ca inainte de bebe, ma culc la 23 si ma trezesc la 7.
De o saptamana vad ca s-a stabilizat la 6 mese pe zi, dar cat de curand ii mai scot una, pt ca acum ii dau la 7, la 10, 13, 16, la 18 si la 20 dupa baita, insa cea de la ora 18 nu o cere mereu, ii dau eu de frica sa nu o apuce foamea pe la 19 si sa fiu nevoita sa ii fac baita prea devreme ca apoi sa pape si sa o culc. Dar o sa studiez mai bine nevoile ei si daca e cazul sarim si pe asta, ca oricum atunci mananca ft putin, doar la un san.
Astept sa se trezeasca Grace sa ii mai fac niste poze, ca e haioasa rau, ieri a tras niste hohote de ras cand statea pe coate de zici ca o gadila cineva in talpa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Muraturica,multumim pentru cafea!cand te aud cu tigarile,salivez.eu m-am lasat cu o saptamana inainte sa raman gravida dar poftesc si acum cand simt miros sau cand vad pe cineva fumand.jale,sper sa nu ma reapuc.si eu sunt la fel cu somnul insa n-am cui sa pasaz responsabilitatea..

Viairo,foarte dragut sacul,intr-adevar de purtat in casa,probabil ii voi cumpara si eu

Maria,multa sanatate micutului si mamei tale!

Ned,la multe luni si anisori sanatosi lui Tudor!
si Mattia a luat mai putin luna asta cred ca in jur de 700 de gr.

Ada,http://bucharestcity.olx.ro/amenajeri-interioare-exterioarerapide-si-ieftine-iid-239148761
http://bucharestcity.olx.ro/lacatus-sudor-execut-porti-si-garduri-metalice-bordurate-dulgherie-etc-iid-406645168
desi sistemele astea de care zice Ned sunt foarte misto.nu stiu cat sunt de trainice...

Porumbita multa sanatate socrului!

Viairo,Michelle,spor la treaba!

Aruba si eu sunt la fel cu somnul..poate de unde ma trezesc de 2-3 ori peste noapte,poate ca dorm iepureste,poate toamna,poate pt ca visez mult...dar as dormi non stop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

ned, La multi ani! Sa traiasca Tudor, sa fie sanatos si norocos!
Cred ca o sa imi iau si eu suport pt rufe la ikea, dar cand o sa ajung.... poate il rog pe cumnatul meu!

Fleurdelise, felicitari ai facut baiat mare!

maria0408, multa sanatate mamei tale! Dar si copiilor tai, sa scapati fara antibiotic!

Porumbita, multa sanatate socrului! Doamne ajuta! Sa fie bine!

muraturica, torutul de botez, simplu, simplu, dar nu prea simplu, sa se vada ca e pentru botez. Noi urmeaza sa ne alegem tortul> http://www.cofetariaaltfel.ro/Categorie.php?Id=2
Noi acum facem lista finala cu invitati si aranjarea meselor.

roxypuy, Antonia e copilul ideal si cu papa si cu caca si cu somnelul!!!

ARUBA, stai linistita, a luat bine in greutate!

Fetelor, fara tigari! Nu vorbiti de funie in casa sparzuratului! Sunt fumatoare de 10 ani si nu credeam vreodata ca o sa pot sa ma las de tigari, insa am reusit si uite aproape se face anul de cand nu fumez si sper sa ma tin tare sa nu ma reapuc. Cu toate ca cel mai greu o sa fie cand o sa incep sa mai ies si eu din casa la o petrecere, terasa, ceva.....

Noi am avut o noapte de frecangeala. S-a culcat la 23.00, iar treziri> 1.30, 2.30. 3.50, 5.00, 7.30, iar acum doarme, iar eu fac prosti in loc sa ma culc si eu, nu mai pot....
Cred ca iar a fost un pic de vant ieri si s-a infundat in nas, am uitat sa iau si sab simplex si a avut si colici.... A fost o noapte de pomina....

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

In primul rand la multi ani lui Tudor si sanatate multa pt socrul Porumbitei.
Asa, acum cu tigarile....imi cer scuze ca am declansat pofte ascunse. Recunosc ca eu din punctul asta de vedere sunt exemplul clasic "ASA NU". Eu mereu am zis ca ma reapuc dupa sarcina si alaptare ca imi place sa fumez. Probabil dependenta ma face sa cred asta. Oricum Lorena, felicitarile mele. Aruba, recunosc ca eu mai trisam cand alaptam si fumam cate o tigara la zi sau la cateva zile. Intotdeauna fumam imediat dupa ce goleam sanii, sa fie cat mai putin lapte "contaminat". Insa, chiar daca iti spun asta, iti spun si sa nu faci ca mine. Era bine pana fumam tigara, ma relaxam putin pe balcon, dar apoi incepeau mustrarile de constiinta groaznice ca daca ii fac ceva rau fetitei. Nu prea compensa placerea tigarii chinul mental la care ma autosupuneam. Acum macar nu mai am constiinta incarcata si recunosc ca imi savurez momentele de liniste pe balcon. E un fel de timp al meu in care parca las la usa balconului din probleme, din oboseala acumulata si din frustrarile inerente. Da, risc sa imi iau o tona de rosii in cap, dar recunosc ca pt mine bebele a venit la pachet si cu niste frustrari. O iubesc din tot sufletul, am dorit-o, dar viata mea s-a schimbat mult si eu ma adaptez mai greu. Bine, poate sunt si alte probleme familiale care au contribuit la schimbarile majore....
Una peste alta acum s-a trezit si rade la mine sa ma faca sa uit toate problemele. E scumpa foc si reuseste sa imi readuca gandurile pe panta pozitiva si sa ma faca sa ma bucur de ceea ce am.
Va pup si astept rosiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Muraturica,foarte tare faza cu rosiile:)))
eu am fumat 20 de ani(de la 17 ani),m-am lasat de cateva ori pe perioade scurte de timp,1 luna,3 luni,cea mai lunga perioada fiind de 9 luni,in ideea ca subrezeste sanatatea,imbatraneste tenul,gura uscata dimineata,ect daaaar de fiecare data m-am reapucat,tot in ideea ca-mi place sa fumez.acum e un an de cand nu am mai pus tigara in gura si tinind cont de costurile unui pachet de tigari,pe care eu l-as savura zilnic,sper sa nu o iau de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

[

Eu am un sac de la ikea, foarte potrivit pentru 20-22 grade. Il imbrac in body cu manecuta lunga, fara picior. Sacul se inchide de sub barbie, fara sa-l deranjeze, nu e foarte gros, usor de pus-scos. Merge si la somnic pe burta, desi in ultimul timp nu a mai vrut.
Asta este: http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/20197487/
Pun o poza cu sacul mai tarziu.


Mami de Robert (20aug2012)
[/quote]
cand ii dau noaptea sa pape o las in sac...nu o scot,nu????adica se manevreaza usor bb in sac...tu de cati cm ai luat???sau prt ce varsta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Tudor va multumeste pt urari! Acum am venit din parc.
Eu am suporturile de la ikea de 5 ani si sunt inca functionale, acum parca sunt un pic modificate fata de modelul meu si cred ca mai trainice. Oricum puneti rufe pe ele nu altceva. Din cate imi amintesc sunt destul de scumpe, cam 90 lei unul.

Mergi la inceput