Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dimineata. Muraturica multumim de cafea.

Am vazut si eu noile poze din album, Aurora e o dulce sper sa ne-o arati mai des.
Miha ai doua comori , care seamana izbitor, au si firi asemanatoare?
Fleur urmaresc progreselle lui Eric sa vad unde o sa ajungem si noi.
Aruba e superba Grace, radiaza fericire.
Lorena imi pare bine sa o vad si pe Oana, pare foarte cumintica.
Dana, ai un adevarat cavaler acolo, a crescut foarte mult se vase ca a luat bine in greutate si lungime.
Laura am vazut ca ai slabit mami, iti sta foarte bine.
Am vazut-o si pe Antonia, o frumusete bucalata.
Sper sa nu fi omis pe nimeni, oricum avem niste copii superbi...cra,cra..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Minunate pozele de pe picasa. Nu am incredere in memoria mea, asa ca nu nominalizez.
Roxy, foarte frumos saculetul de dormit. De unde l-ai luat?
De la ce varsta i-ati pus pe bebei in colaceii de baie? Sunt foarte faini, dar ma gandesc ca a mea e inca micuta.
Aruba, si eu o tin pe Aurora mai infofolita decat povesteau fetele. Doar o singura data mi s-a parut ca ii este cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Azi noapte s-a trezit de 2 ori, odata la 3 si odata la 6, insa de la 12 noaptea pana la 2 am dormit amandoua in fund, la verticala……

Eu folosesc numai Bepanthene, imi ajunge cam o luna de zile, costa 33 lei la farmacia Tei. O sa ma gandesc daca sa schimbam si noi pe crema de galbenele sau mergem inainte cu el.
Dar voi ce produse folositi pentru spalat si masat bebeloii? Noi folosim Nivea si ne intelegem bine cu ele, nu am avut iritatii, dar ma gandesc serios sa trecem pe produse mai naturiste.
Eu nu o spal decat la bait ape maini, deocamdata nu mi s-a parut necesar sa o spal mai des, nu are contact decat cu mine, cu taicasu, cu lucrusoarele ei si cu jucariile.

Eu noaptea nu o infofolesc, stam cu un calorifer electric si nu scade sub 24 de grade, asa ca ii pun un body, sosetele in picioare si o salopeta fara maneci. Iar afara, ii mai pun un plouveras si un costum intreg care e grosut. Ieri am iesit si noi afara dupa 3-4 zile, parea asa vesela si fericita ca este afara, parka zambea la copacii, la frunze, cred ca i-a fost dor de plimbareala.

Pampersi folosim pe cei clasici, la inceput i-am folosit pe cei premium, insa nu se justifica diferenta de pret, asa iau 99 buc cu 72 lei de la Profi de langa casa, cand ies la plimbare.

Temperature i-o iau rectal, am termometru cu cam flexibil, il ung un pic cu bepanthene si il introduce un pic cat sa intre partea metalica, nu creaza discomfort.

Maria0408, mersi!

ARUBA, este foarte expresiva Ana Grace! Multumim pentru incurajari, Dumnezeu sa aiba grija de ea, ca frig va fii. Oricum i-a trecut raceala. O sa-i dau niste Imuno Baby si sa speram ca va fi ok.

Daconst, si noi facem tot la restaurant, dar cu meniu prestabilit si am doar 3 copii (2 de 2 ani si 1 de 3 ani) si ma gandeam sa le fac un meniu mai special, mai natural, fara mezeluri, porc sau alte lucruri din acestea.

Va pup!
ma duc sa vad ce face ca doarme de la ora 8...
trebuie sa o bag si la probe ca sambata ne ducem la cumparaturi de rochita pentru botez si daca ii mai trebuie ceva sa-i iau.
Apropo, eu nasilor mei le-am luat un set de halat, prosoape si papuci pentru fiecare, iar pentru nasica cea mica o bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aruba, foarte frumoasa e poza de la avatar! - fotomodelul e f reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza

Noi ne-am trezit la 7.30 pt papa, apoi la 9.45.

Ada e foarte tare soacra ta ca are grija de Nectarel. E bine ca inca are putere sa se trezeasca noaptea si sa se descurce cu el. Nu oboseste? Mama dupa o zi cu Patrick e terminata :)).

Si eu si Roxy am luat sacul de dormit de la c&a. Doar ca ea l-a luat cand v-am spus eu ca sunt reduceri, iar eu nehotarata l-am luat dupa, la pret intreg, adica 99 ron. Are manecile detasabile, e foarte misto la material, dar zilele trecute cand am fost nu mai erau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui muraturica

Mai fetelor, nu stie nimeni sa ma lamureasca si pe mine cu luna aceea libera care trebuie sa o ia taticii? E musai in primul an? Adica ma intorc la lucru o luna si mai vin un an acasa? Se reface contractul de munca si apoi se suspenda din nou?
Va pup si va doresc o zi frumoasa.

Mamica Aurorei - 20.08.2012


Nu prea stiu eu sa citesc legi, dar nu am vazut sa scrie ca e musai in primul an:

Citat:

"Art. 11. - Dreptul la concediul pentru cre#351;terea copilului stabilit potrivit prevederilor art. 2 alin. (1) se acordă pe bază netransferabilă persoanelor ai căror copii se nasc începând cu data de 1 martie 2012, precum #351;i celor aflate în situa#355;iile prevăzute la art. 8 alin. (2), începând cu această dată, în situa#355;ia în care ambele persoane din familia respectivă îndeplinesc condi#355;iile de acordare a acestuia, după cum urmează:
a) cel pu#355;in o lună din perioada totală a concediului de cre#351;tere a copilului este alocată uneia dintre persoanele care nu a solicitat acest drept;
b) în situa#355;ia în care persoana prevăzută la lit. a) nu solicită dreptul la concediul care îi revine, celălalt părinte nu poate beneficia de dreptul la concediu în locul acesteia."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna fetele!
De ieri a inceput si Ecaterina sa isi indese pumnisorii in gurita. E asa dulce. Eu nu ii scot pt ca mi se pare un mijloc prin care descopera lumea exterioara. Daca vad insa ca da semne sa suga degetul tre sa iau masuri drastice.

Noi iar am avut o noapte agitata. Dar macar am dormit asa cu intreruperi pana la 10:45.

Mai intrebase cineva, cum dezinfectati jucariile din plus/panza? Mai ales cele care au chestii muzicale in ele si nu merg spalate. De acum daca le baga in gurita e mai sensibil subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

La multi ani, Emma Iulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Neatza

Noi ne-am trezit la 7.30 pt papa, apoi la 9.45.

Ada e foarte tare soacra ta ca are grija de Nectarel. E bine ca inca are putere sa se trezeasca noaptea si sa se descurce cu el. Nu oboseste? Mama dupa o zi cu Patrick e terminata :)).

Si eu si Roxy am luat sacul de dormit de la c&a. Doar ca ea l-a luat cand v-am spus eu ca sunt reduceri, iar eu nehotarata l-am luat dupa, la pret intreg, adica 99 ron. Are manecile detasabile, e foarte misto la material, dar zilele trecute cand am fost nu mai erau...

Mami de Patrick Andrei (21.06.2012)

Nu stiu saraca de ea, dar, munceste toata ziua. Nu oboseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

balanta-nu-i pun caciula nosptea. ma gandeam pt urechi...ziua ii mai pun bentita...

cu manile e fantastica...si nu doar ca suge...linge ca un catel tot ce prinde..daca o tin in brate in 5 min sunt fleasca...cand i-or da
dintii cum o fii?

care e logica sacilor de dormit fara maneci???

colaceii de inot de la cat se folosesc????

eu mai alternez cu unguent cu extract total de galbenele dr baciu...

ce stiti de ortopedul dr JIANU???era la grigore alexandrescu...avem programare la el marti.
dr thierry-nu era liber decat in februarie 2013

Mergi la inceput