Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

in afara de bephanten- ce produse mai folositi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mai avemmo buba adormim legantebpe picioare. mai e cineva la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, am innebunit. Imi place serialul Suleyman Magnificul. Am putin timp liber la birou si urmaresc si episoadele inainte. Nu sunt titrate dar cum eu sunt jumatate turcoaica inteleg foarte bine. Valy, ce-ai scris tu acolo sunt granule homeopate?Cum i-a mers fetitei cu ele? Aruba, nu stiu cati cunosteau mirii, dar ce a fost acolo... Numai la fratele meu la nunta, mirii nu cunosteau pe nimeni. Am un frate mai mic care locuieste in bruxelles si e casatorit cu o cehoaica. Cununia au facut-o in Cehia si nunta la Tirgu jiu, organizata de ai mei. Au fost 500 de persoane dar, fratele-meu nu cunostea pe nimeni. Noroc cu noi.Ma duc sa-l arunc pe Tudor la pregatire la mate si revin, ca pe aici e pauza acum..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

valy - eu am folosit bepanthen doar in prima luna dp care am trecut pe unguent cu galbenele care e mult mai ieftin si mai bun. cand se irita mai tare alternez cu sudocrem. eu o pun pe picioare fff rar, doar cd e f agitata si nu adoarme nicicum. in rest, adoarme singurik, fie o pun in patut si adoarme uitandu-se la carusel, ii mai dau suzy dk e f obosita, fie adoarme in leagan, fie langa noi la tv

chiar vroiam si eu sa intreb de clapaugeala din cauza faptului k doarme pe spate si isi tot suceste capsorul cand pe stanga cand pe dreapta isi tot indoaie urechile sub cap si una din ele deja e stramba, a inceput sa se departeze de cap bentita nu cred k ajuta pt k la cat se frichineste ii cade imediat...ma gandeam sa ii dau caciulitza subtire macar pe timpul noptii k sa i le tina cat de cat drepte...fetelor, voi cum faceti cu urechile? eu i le mai indrept din cd in cd la somnul de zi, dar noaptea...

ada - si noi suntem fani Suleyman inclusiv sotzulache l-am urmarit de la inceput si ne-a prins asa de tare k nu ne dezlipim de tv luni si marti decalam si baia copilei k sa nu pierdem serialul sotzulache initial a zis k se uita k sunt fapte de istorie si e interesant dar acum l-a prins si povestea de dragoste
laurici - ma bucur k nu e nimik grav
balanta - vezi la c&a k au dresuri faine. eu am mai luat si de la h&m si multe de la baby expo. dk nu gasesti iti iau eu de la baby expo luna viitoare si iti trimit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Am scapat de febra.
Temp. axilar i-o iau cu termometrul digital cu cap flexibil, se poate folosi fie axilar fie rectal. (Pt rectal are niste protectii moi de plastic care se pun in varf.) O masor asa pt ca mi se pare cel mai comod si asa ii luau temp. si in spital dupa nastere. Deci daca aia din spital o considerau suficient de precisa, asa fac si eu.
Dar trebuie tinut cont ca temp. axilara e cu circa un grad mai mica decat cea rectala. Daca rectal 38 e febra, axilar 37.2 sau .3 (nu mai stiu exact) e febra.
Muraturica, ii tin bratul lipit de subsuoara, de obicei cand e pe masa de schimbat, in patut e mai greu ca e mai jos. Nu protesteaza deloc, e f docil (sau s-a obisnuit). In maxim 10 secunde se afiseaza temp.

Ada, am o feblete pt turci . Mi-ar place si mie sa vad serialul cu Suleyman, oare se gaseste pe net?

Aruba, felicitari pt bilant. E o scumpete in poza de la profil.

Valy, tu i-ai dat remedii homeopate la vaccin? Oare cum s-or numi pe aici, ca sigur se gasesc.

Maria, Michelle, va muncesc noaptea picii, nu gluma. Tot respectul ca rezistati eroic. Al meu azi noapte si-a dat cu firma-n cap si s-a tot foit. La 4 n-am mai putut sa-l amagesc si a trebuit sa pape. Dar l-as supara pe D-zeu daca m-as plange de astfel de nopti.

Va pup, noi ne incepem ziua, va fi cam aglomerata. eu merg la fizio, acasa vindem canapeaua veche din living si tre sa mergem la Ikea sa o luam pe cea noua (saltea-pat tip coltar)

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Da, Fleur se gaseste online si e tare misto. Aruba, e tare dulcica Grace, in poza de la profil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

fetele, am uitat sa va intreb - voi le luati hainutze pt halloween bebeilor? eu am tot cautat pe net si am reusit sa gasesc un costumash fun, dar sa dau comanda doar pt un costumash de 35 ron? deocamdata am hainutze pt ea si nu stiu ce sa mai comand de la aia k sa fac comanda mai mare...

aaaa, si ma tot chinui sa aleg un carusel pt patutz...vreau sa il schimb pe asta pe care il avem k e de plastic si deja loveste cu putere in el, plus k e din ala cu cheitza si m-am saturat sa invart intr-una de el... as vrea unul cu maimutzoi de plush, electronic si cu mai multe melodii. ceva pana in 200 ron. voi ce marci/modele aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

de la homeopate a fost ok. n-a avut nici o probl..nici macar roseata la locul injectiei. nu stiu daca sunt aceleasi doze si la vacc de 4 luni...

ma scoate din sarite cu linsul si suptul mainilor...suzeta nu vrea....ce sa-i fac???

sacul de dormit e bun???merge s-o tin si ziua???azi sugea la patura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mi-e teama de caciulitele care se leaga sub gat sa nu se stranga noaptea in somn cand se frichine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aruba, eu sunt f multimita de libero. cred ca am sa il trec si pe marc pe libero dupa ce termina pachetul de babylove. eu am gasit la real la oferta: pachet nr 3, cu 88 de scutece = 74 lei (redus de la 92 lei)
valy, dar de ce ii dai caciullita noaptea?
intrebai de adomit leganat pe picioare: eric cand este f f obosit, efectiv tipa si doar asa il pot adormi.
pt fundulet le dau cu bepanthen dupa fiecare caca. dupa baie, pun crema de galbenele.

noi azi nu am iesit la plimbare, ca a fost ceata mai toata ziua si am inteles ca ceata poate favoriza aparitia astmului bronsic la bebelusi si copiii mici.
si ai mei baga pumnii in gura, desi sunt amandoi suzetisti inca din maternitate. am incercat sa le pun manusi din alea fara deget, dar ii apuca nervii si se pun pe plans, asa ca ii pandesc mai mereu sa le scot pumnii din gura si sa le dau suzeta.
voi cu ce ii spalati pe maini si cat de des? eu ii duc cam o data / de doua ori pe zi la baie sa ii spal cu apa si sapun si de inca vreo 2 ori ii sterg si cu ser fiziologic. habar nu am daca e bine ceea ce fac, asa ca astept sa imi spuneti cum faceti voi.
am incercat sa ii scoatem lui marc o masa (de la 7 la 6 adica) dar doua zile nu a luat nimic in greutate, asa ca am revenit la 7/zi.
de cand au inceput sa gangureasca, sa loveasca jucariile, sa studieze tot in jurul lor si sa isi bage mainile in gura, nu apuc sa fac mai nimic in casa. cred ca voi lua o femeie sa ma ajute de doua ori pe saptamana.

multumesc pt sugestiile legate de strampi.
roxy, pup.

Mergi la inceput