Piersicute de iulie august (7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Da, am observat ca mananca mai des dupa ce a facut vaccinul. Nu am vreo problema cu asta, doar ca nici nu mai doarme multe ore legate ziua, nici afara macar. Nici nu comenteaza, dar sper ca se odihneste cat ii trebuie.

Cu trezirile noaptea, asa e la noi, si Bianca inca se trezeste, de cele mai multe ori o data, dar sunt si nopti cu 2 sau chiar 3 treziri.
Am avut acum vreo cateva zile o noapte cu 7 trezri, 4 ale Clarei, 3 ale Biancai Ofera cineva mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Ada: tare nunta la care ati fost, sunt curioasa din 1000 persoane cate cunosteau mirii. Eu am avut 110 persoane la nunta si mi s-a parut mare.

Muraturica: ce mare e Aurora la 2 luni, cat noi la 3. Am vazut pozele, e o dulceata. Imi pare rau insa ca te chinuie cu somnul

Laura: bine ca nu a gasit Dr nimic la Andreiut

Maria: si a mea saliveaza, babetica a devenit nelipsita in tinuta ei

Balanta: numai tu stii cum oi fi dus suspiciunea de SD la Eric, mai ales la ce sarcina ai avut, bine ca Dumnezeu a fost cu tine si ti-a dat 2 baieti sanatosi! Ref scutece, cum sunt Libero? Mie Babylove nu mi-au placut deloc, am incercat doar nr 2 dar nu am mai cumparat in continuare pt ca erau prea rigide. Am primit in schimb un pachet de Pufies mov si sunt ok la nr 3

Ned: si noua tot Prospan ne-a zis sa ii dam in caz de tuse. Asta pt ca eu am fost ft racita si mi-a zis pediatra in caz de nevoie sa ii dau Prospan, dar deocamdata nu a fost necesar

Lorena; iti tin pumnii cu vremea la botez, poate ai totusi noroc de o zi frumoasa. Eu tocmai de frica asta am facut botezul in septembrie

Michelle: nu te invidiez deloc cu cele 7 treziri, eu nici in prima saptamana cu bebe acasa nu am avut mai mult de 4. Sincer mi-e si frica sa ma gandesc la al doilea bebe din cauza asta Oricum le-am vz pe picasa si sunt supeeeerbe, seamana leit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Eu folosesc Libero la Bianca de 2 ani aproape, si mi se par net superioare tuturor scutecelor pe care le-am testat pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Unde se gasesc ca nu prea am vz in magazine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

In Billa si Auchan, sau pe net. Inainte comandam de pe soffiplanet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Hop s noi...mai rarut ca-i mai dragut.

Glumesc,dar zboara timpul de numa.Azi merg la intalnire de mamici,apoi are Lucas meci de fotbal...ieri la dentist apoi seara am iesit cu fetele.Abia apuc sa va citesc.

Fleur,sucul de morcov crud nu constipa.doar morcovul fiert se da la constipatie.

Lorena,la noi botezul e la restaurant si fiecare comanda ce vrea.asa ca la copii comanda parintii ce stiu ei ca mananca.

Miha,la noi mai des se trezeste Lucas.Leon papa si doarme...sa nu-l deochi da e cumintel.

Despre care copil e mai frumos...eu pe ai mei i-am vazut mereu uratei.in schimb barbatul ii lauda de numa.

De imbracat v-am luat pe toate ca al meu deja a testat costumul de zapada.sambata sunt deja minus ceva grade.

Fug ca mi s-au uscat rufele in uscator...si ce chef de calcat am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Fleur sucul de morcov crud are efect laxativ. Morcovul fiert constipa.

Eu sunt multumita de pampers nr 3. Pipi nu iese, kk nu iese. Avand in vedere ca prima trezire e la 7 pt o gustarica, de seara dupa baie pana a doua zi la 9-10 rezista eroic si ff plin. Azi s-a trezit la 10.45.

Miha am vazut pozele cu bombonelele tale. Sunt identice si ff dulci. Eu am o slabiciune pt blonde/ blonzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello! noi am avut prima confruntare cu febra cea rea aseara am simtit-o de ieri dp masa ca e putin cam moale si parca se incalzea usor iar aseara pe la 21 deja avea 37.7 la tampla si ardea de numa a plans mititica, s-a agitat si i-am dat nurofen plus o compresa cu apa rece pe frunte si i-am scazut-o pana la 12 cd a adormit. oricum am stat cu grija tt noapte si m-am trezit de cateva ori sa-i iau temp insa nu a mai facut. i-am mai dat dimi o doza de nurofen preventiv si acum o urmaresc sa vad sa nu cumva sa mai faca febra iar. azi vad k e mai fresh, rade, gangureste k de obicei, a mai stranutat de cateva ori...io tot cu masca pe fata stau
apropos de masurat temp - ma apuc sa caut si eu pe net sa vad care e pragul de febra la masuratoarea frontala/la tampla sau auriculara. k mi se pare traumatizant sa-i var termo in funduletz. cica termometrul asta pe care il avem noi are ceva senzor si piuie+apare un sad face cd e temp prea mare...aseara nu a dat nici un semn, era tot smiley face...
azi stam in casa cumintele k e cam rece afara si nu vreau sa am surprize dp episodul de aseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutari si de la noi.suntem bine.ne apropiem de 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

papam 120-150 LP. ne trzim inca de 2 ori pe noapte

balim la greu si-si suge mainile pana vomita, linge tot ce prinde...

baie- o zi da/o zi nu....incercam sa gangurim, nu sta singura deloc o sa luam un leagan sa vedem daca o pacalim sa stea in el langa noi. are nevoie de mapeti in jurul ei

ziua nu mai doarme....

pt muci-orl-ista ne-a spus: aspirat. colrgol-pe care nu pot sa-l sufar, ophtamesone la help net 4.5 ron

parca i se clapaugesc urechile.bentita ajuta???

diversificare ne=a spus de la 4 luni, inceprm cu supa de legume

pt a elimuna efectele vaccinarii am folosit:thuya 9ch 5 granula la 10 ml apa humana=in ziua vaccinarii
si la 48 de ore sulfur 9 ch 5 granula la 10 ml apa humana

Mergi la inceput